MAC PRO vs. PC - porovnanie ceny

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
dendy
Vybavení

Re: MAC PRO vs. PC - porovnanie ceny

Příspěvek od dendy » 01 led 2014 19:03

akych konkretne "vseliakych krabiciek" ? zvukovku by som si kupil externu k akemukolvek kompu - uz z principu nechcem aby zvukovka ktorou nahravam bola vnutri v krabici kde je plno rusenia od zdroja a ventilatorov - nakoniec top prevodniky su tak ci tak externe boxy...

graficke karty ? prakticky nic vykonnejsie ako to co je v mac pro ani na trhu neexistuje... ake dalsie spusty krabiciek treba pripajat ? neviem, pride mi to hodne moc prehanania, co take specialne ivo pozuvas ako kartu vo svojom studiovom PC co by uz v zakladnej zostave macpro nevladol ? .

cdrom, dvd, napalovacky ??? za posle 3 roky som mechaniku pozil asi 2x .. mrtve medium, na docasne prenasanie dat su flashky sdkarty jednoduchsie na pouzitie a rychkejsie, na dlhodobe zalohovanie boli su a vzdy budu dvdcka aj tak nespolahlive...

veci ako UAD pokladam za absolutny prezitok a mrtvu vyvojovu vetvu, pri kvalite dnesnych nativnych pluginov a vykone procesorov uz stracaju vyznam... je to skorej fetis - ano jasne ked sa niekto drzi zubami nechtami PCIe uad kariet MACPRO nieje pre neho, ale nalejme si cisteho vina - objektivne nieje dovod sa tohoto pozostatku minulosti ked boli procesory slabe az strach nieje preco drzat...

mozno nejake fakt velmi specialne strizne karty na video a podobne - ale toto dufam ze si vyrobcovia uvedomia ze thunderbolt je smer ktorym sa treba uberat...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 led 2014 19:08

liquid sound : henten obrazok neni uplne koser .. kto by daval samostatne disky .. aj dnes mame diskove pole .. to vidim este celkom v poriadku .. Thunderbolt dava nove moznosti .. Trebars prestava nutne pouzivat FibreChannel a 10G sietove rozhranie .. a podobne .. ale je to fakt pruser kvoli kartam .. ako protools , alebo video karty .. Ja si myslim ze oni seru na tych par profesionalov a skorej ich zaujima masovka .. cize bezny jozko , ktory si kupi kameru alebo fotak a potrebuje spracovavat material doma .. Na studia seru ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 led 2014 19:10

inak .. Existuje daky Thunderbolt SWITCH ? Ide s nim realizovat 10/20G siet ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 led 2014 19:22

tak zase bezny jozko si nekupi komp za skoro 10k€ ... jasne je aj lacnejsia verzia macpro, tam nemam orehlad co presne za hw v to je a aky je vykonovy rozdiel trebars oproti top iMacu

ale urcite je jasne ze ludi co potrebuju do kompu pichnut striznu kartu za x sto tisic je minimum.. takze trh diktuje... ani Apple nieje dobrocinna organizacia ale firma ktoreh prvoradym ucelom je produkovat zisk..

myslim si ale ze problem nemoznosti pripojenia kariet sa prilis hyperbolizuje.. ano je par vinimiek ked to moze byt objektivne problem a neexistuje alternativa...

jo a k strihunvidea .. preboha sak tie amd fire pro 2 co su tam - ved to ma az 6gb vram kazda, sak to stiha realtime strih 4K videa ! naco vlastne treba pri taktomto smrtiacommvykone este hw striznu kartu ?? len sa pytam, moc tomu nerozumiem ale pride mi ze vlastne ani neexistuje externy hw ktory by bol vykonnejsi nez macpro v plnej palbe :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 led 2014 22:30

dendy : pre mna je bezny jozko , co da 10.000 eur do zrkalovky s objektivami , alebo si kupil Cinema Cameru a potrebuje dakde spracovavat co natoci .. tak ten proste da 3-10.000 eur za takyto komp , na ktorom bude robit .. a takych jozkov je viac ako postprodukcnych studii , ktore dnes frcia na mackoch a neviem co spravia zajtra ..

ale ako som uz pisal .. mne nevadi tento MAC PRO .. mne vadi , ze sa vysrali na vsetkych a uz im nedali moznost pouzivat stary MAC PRO .. lebo tento novy je pre nich nepouzitelny ..

a naco treba k HW strizniam kartu ? Karta na je na I/O .. potrebujes mat vstupy a vystupy .. Karta nijak neakceleruje strih videa .. take karty sa uz 10 rokov nepouzivaju .. take sa pouzivali , ked boli slabe pocitace ..

Ale inak uz aj softwarove firmy sa presuvaju do lowendu .. Pred 8mi rokmi sme kupili Autodesk Smoke na linuxe a stal 8mil korun (dostali sme velky zlavu , lebo to bol demo kus) .. pred 4mi rokmi sme stavali nove studio a aktualny Smoke uz bezal na Macku a vysiel radovo na 40.000 EUR .. co mame 1.2mil korun .. Dnes uz Autodesk predava Smoke aj za 3000 EUR a bezi na beznom iMacu .. Takze posun k masam je vidno vsade .. Co je trochu blbe voci profesionalom , ktory do toho investuju ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 01 led 2014 23:11

Pytkin píše:liquid sound : henten obrazok neni uplne koser .. kto by daval samostatne disky .. aj dnes mame diskove pole .. to vidim este celkom v poriadku .. Thunderbolt dava nove moznosti .. Trebars prestava nutne pouzivat FibreChannel a 10G sietove rozhranie .. a podobne .. ale je to fakt pruser kvoli kartam .. ako protools , alebo video karty .. Ja si myslim ze oni seru na tych par profesionalov a skorej ich zaujima masovka .. cize bezny jozko , ktory si kupi kameru alebo fotak a potrebuje spracovavat material doma .. Na studia seru ..
Kdepak. Pro mě vůbec. Tohle je přesně to, co se stane až ve studiu budeme muset upgradovat. Vznikne tam tahle amatérsky nevzhledná hromada krámů, plus magma box a v něm tři Pro Tools karty. Ty teď pohodlně sídlej v case. Já budu muset navíc vymejšlet, jak to na stávajícim prostoru všechno naskládat a zaaretovat tak, aby se pokud možno s neustálym, dennim zapojovánim a vypojovánim harddisků a všemožnejch flashek nic jinýho nevypojilo. Nepočítám k tomu to, jak z toho aspoň jednou za čas utřu nějakej ten prach. Doteď to by a otázka asi patnácti vteřin. Otřel jsem stávající case hadrem. Ač jsem docela Apple fan, tak tohle je stroj někam do reklamky, kde si u toho budou dělat čáry a v odlesku Mac Pro kontrolovat, jestli jim nic pod nosánkama nezbylo.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2014 00:39

jo iste .. presne takto to mam aj ja .. dalsi problem vidim v chladeni .. bezny pocitac nasava spredu a vyfukuje vzadu .. toto ani netusim , ako by som do rackov umiestnil , aby to bolo optimalne .. takyto mame sucasny stav .. vobec si neviem predstavit , ze tam budem v buducnosti montovat hentake kontajnery a ten balast okolo toho ..
Přílohy
IMG_0402.jpg
IMG_0402.jpg (343.03 KiB) Zobrazeno 822 x

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 02 led 2014 00:50

No právě! Teď si vezmi jenom tu praktickou stránku věci. To jak tam budeš dávat 5x tu hromádku věcí namísto těch caseů. Jenom tý kabeláže! Každá s těch krabiček mívá vlastní napájení, v horšim případě externí zdroj, což znamená mraky novejch 230V zásuvek. Vstávaj mi vlasy hrůzou už teď. Tady byl design trochu nesmyslně přestřelenej… :(
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

maux

Příspěvek od maux » 02 led 2014 11:10

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2014 11:27

inak ked nad tym tak rozmyslam , tak logicke by mi prislo , ze apple vyrobi dake diskove pole , ktore bude mat rovnaky tvar valca..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 led 2014 13:11

:shock: kks pytkin riadny rack :-)) co ma na starosti tolko macpro ? teda ak to nieje tajne ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2014 15:30

dendy : 3 strizne (FCP) , 2 online (smoke) ..

demsky

Příspěvek od demsky » 08 led 2014 16:20

http://www.yahoo.com/tech/the-new-mac-p ... 16039.html

paneboze, vyzera to s tymi kablami desne, brrr, nejake to je male :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

maux

Příspěvek od maux » 08 led 2014 16:25

Nevadí, stejně těch stopadesát táců dáme.... :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 led 2014 17:55

no musim povedat ze sa mi to dost nepaci .. to jak sa to leskne jak psie gule .. brrr .. to stary "hlinikovy" design ma oslovoval viacej ..

Odpovědět