MBP Lagging (Zamrzá)

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Liquid Sound
Profesionál

MBP Lagging (Zamrzá)

Příspěvek od Liquid Sound » 08 dub 2014 23:57

Potřeboval bych poradit, než to začnu řešit nějak zásadnějc tj. nákupem novýho (patrně) disku.

Mám MBP 13" mid 2012 a začal pár dná nazpět házet nesmyslný BBOD. Při úplně běžnejch věcech jako novej tab v Safari nebo spuštění Console, Activity monitoru atd.

V Lozích nic zajímavýho, SMART status ok
Provedl jsem PRAM a SMC resety, předevšírem profrčel skrze Disk Utility. Našel nějaký špatný permissions, pak repaid disk našel nějaký špatný velikosti fajlů, který jsem musel opravovat v Recovery módu (Command+R při bootu). Píše že harddrive appears to be OK. Stále hromady BBOD. Apple HW test v extensive testing módu taky věchno okej. Po disk Utils to je pokaždý trochu lepší, ale prakticky se to zase zhorší a dojde to k opakování Disk Utils v Recovery módu. Onyx nenašel taky nic. Nějakej nápad někdo?

(Mám tu teď rozdělanej nějakej film do Dánska a můžu to dělat v něčem jinym samo, na tomhle si jenom dělám přípravy. Potíže je při skočení o jeden frame třebas, čekám 10-15 vteřin… :wink: )
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Pytkin
Moderátor

Re: MBP Lagging (Zamrzá)

Příspěvek od Pytkin » 09 dub 2014 00:18

mne to podobne blbosti robilo , ked som rozsiril pamat v iMacu .. Potom som prehodil pamate v slotoch a odvtedy to ide jak hodinky ..

jakubt

Příspěvek od jakubt » 09 dub 2014 00:40

Zazálohováno máš? Mně to podobné věci dělalo, než mi odešel disk...
tímhle se dá odhalit problém disku - na diagnostiku by měla stačit demo verze: http://www.prosofteng.com/products/data_rescue.php
nakreslí to po analýze takový graf, když je v něm nápadná špička nad červenou čáru, tak disk pravděpodobně odchází

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 dub 2014 06:11

nemas nahodou ssd disk ? ja som mal problem ze bol na ssd-cku bugnuty firmware ktory po 56xx zapisoch pravidelne cca po minute freezol .. po update FW zase vsetko ok ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 dub 2014 11:18

To nevypada na disk, podle toho co pises. Spis se priklanim k Pytkinovu nazoru, otestoval bych pamet.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 09 dub 2014 11:44

No ted to zamrzlo pri kopirovani cca 25GB dat y cehoy byl asi 22GB jeden video dv file. Finder Copy okno viselo na konci a nic.

Pameti nevim. Delal jsem ten Apple HW test a napsalo to ze okej. V prdeli je, ze vsechno pise ze HW je okej. Napadlo me zkusit preinstalovat system..?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 dub 2014 12:34

Apple test HW je na nic, zkus normalni memtest86 (http://www.memtest86.com/download.htm), nech ho zbehnout trikrat dokola a uvidis. Pokud je chyba na disku, nemelo by ti to zamrzavat.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 09 dub 2014 12:44

Aha, na to jsem se právě chtěl zeptat. Teď mi taky známej řekl, že si myslí, že je to spíš RAM, ale nedokázal mi vysvětlit proč si to myslí. Já jsem právě spíš sázel na ten disk, kvůli těm chybám v souborovym sytému co se nějakym způsobem generujou tzn. náhle mi spadne prázný místo třebas o třicet giga méně…

Nemám problém to vyměnit, ale potřebuju právě identifikovat co vyměnit. Zkusim obě doporučované utility jak na disk, tak na tu pamět a uvidim.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 dub 2014 13:03

ak mas pamate dost , mozes skusit polku pamati vytiahnut , ak bude robit , tak ju dat spat a vytiahnut druhu polku .. atd ..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 09 dub 2014 15:01

priklanim se tez k pameti...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 09 dub 2014 15:02

Mám tam to, co bylo v základu tj. 4GB a nezaznamenal jsem, že bych potřeboval víc. Klidně si ale koupim novou sadu 8GB ram o to nejde. Zase ale koupit ram i hdd abych vyloučil obě možnosti jen tak z plezíru, přičemž jedno z toho bude okej se mi taky nechce. To si ty prachy (i když samo nejde o bůhví jakej balík) umim užít taky jinak.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 09 dub 2014 15:03

hombrefeo píše:priklanim se tez k pameti...
Okej, večer začnu testem ram.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 11 dub 2014 11:57

Okej tak při testu ram, kterej dopadl opakovaně ok, se nějak rozbzučel disk a tohle bzučení korespondovalo se zamrzánim na obrazovce… To mi napovídá, že by mohlo jít o disk.

Aktualizace: Aplikace Data Recovery skutečně napsala něco ve smyslu, že alert hard drive is possibly failing. Okej jsu objednat novej. SSD. :wink:
Naposledy upravil(a) Liquid Sound dne 11 dub 2014 12:52, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 dub 2014 12:49

OK, tak hlavne ze se to vyresilo :)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 11 dub 2014 21:30

Pořídil jsem Crucial M550 256GB a počáteční radost rychle zmizela. Při prvnim pokusu o Partitioning to zamrzlo a po restartu se ssd neobjevuje vůbec. Nějaká rada? Asi rovnou reklamovat co? Jsem docela nasranej a jdu tam vrátit ten zamrzající harddisk. :(

Aktualizace: Okej tak ten po vrácení aspoň (nějak) jede…

Aktualizace2: Tak na PCčku to SSDčko jede… Nemůže bejt něco s řadičem MBP?

Aktualizace3: Takk jsem tu zkusil rozloupnout jeden externí disk, kterej se na macu krásně připojuje a namísto něj jsem tam dal to SSDčko a zase nic. Ani se neobjeví v Disk Utility. Na druhou stranu ten řadič co je v tom exteráku resp. ten původní disk byl SATA2, ssdčko je SATA3, třebas vzniká nedorozumění už tam.

Někdo nějakej nápad? Mám zejtra zkusit zase rozloupnout MBP a píchnout tam to SSDčko? Je sice naformátovaný jako NTFS, ale… Nevim už moc co s tim.

Any idea?

Odpovědět