new iMac

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Zamčeno
wire

Příspěvek od wire » 08 srp 2007 11:48

onehalph píše:wire: cena zase trosku vyssi? to snad naopak - 20" ma byt levnejsi o 300 dolaru a 24" o 200 dolaru oproti predchudcum - nebo? jak to bude v CZ vi Buh :-)
nene, ja mel na mysli spis porovnani s tim kdybych kupoval jednotlive kompomenty a stavel si obycejne PC... ono asi je to nesmysl tahle porovnavat :oops:

Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 08 srp 2007 11:55

wire: ne, to opravdu nema smysl porovnavat.

Nejaky vykriky ke vcerejsi akci:
Nic proti klavesnici v macbooku, ale rek bych, ze spousta desetipsavcu s novou Apple Keyboard sahne po necem jako je tohle http://www.sustworks.com/site/prod_keyc ... rview.html

Na druhou stranu, pro tezky uzivatele klaves jsou tu jiny vyrobky a pro vetsinu beznych datlu je macbook klavesnice uplne v poradku.
http://matias.ca/tactilepro/index.php
http://www.daskeyboard.com/
http://www.thomann.de/de/logickeyboard_ ... io_usb.htm

Z imovie zmizi timeline? Ty video regiony, co se radi za sebe do radek je jedinej pohled na video? To mi pride jako krok k rodicovskym a babickovskym homevi, ale krok od jinyho "proprdel" vyuziti. Coz me mrzi. Mozna to ted prilis pripomina skutecny strihaci programy. Nikdo me ale nenuti upgradovat, zeano.

Co se stalo s iDVD, to mi neni podle webu jasny, ale pokud to bude fungovat spolehlivejc a jinak zadny zmeny, tak asi jen dobre.
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 srp 2007 11:58

wire : musis to porovnavat s dakym serioznym designom .. skus SONY WAIO trebars .. notebook daky ..

kexik

Příspěvek od kexik » 08 srp 2007 12:18

ludek: vezmi si pilulku, asi si zabudol...
onehalph: nuz, na 8cm dvd nataca cca dnes cca 25% videokamier. vzhladom k pritomnosti imovie a idvd v apple balicku, by clovek predpokladal, ze apple sa snazi zaposobit na videoamaterov a ono hovno
pritom by to slo vyriesit, stacilo by keby ta mechanika mala normalny "jazyk" a vystupky aby vedela fungovat vo vertokalnej polohe. takych mechanik je mrte.
iste ze je to o preferenciach, imac ma svoju hodnotu, ja som len spomenul co mne na nom vadi
asi najviac mi vadi mys ale tu nik nemusi pouzivat, pravda...

nathanael

Příspěvek od nathanael » 08 srp 2007 12:22

8cm dvd-rw jsou velice praktická věc...nedávno bylo oznámeno 8cm Blu-Ray s kapacitou něco přes 7 GB a to už je slušné...už jen počkat, až se sníží ceny Blu-Ray vypalovaček i médií a až přijdou modely mechanik, co umí dvouvrstvá Blu-Ray a bude to paráda...

onehalph

Příspěvek od onehalph » 08 srp 2007 12:26

kexik: jasnacka - ja jsem to nemyslel taky nijak zle - obcas je dobry se zeptat na pohled jinych uzivatelu - kazdy ma nejake zamereni a je fakt ze videokameru se zapisem na DVD RW nevlastnim - cili jsem to nikdy neresil

Unique

Příspěvek od Unique » 08 srp 2007 13:07

kexik: dvd kamery nie su zrovna najlepsie riesenie, ked si chces dane video aj nastrihat, kedze vacsina (ak nie vsetky) zapisuje do formatu dvd filmu, s cim si softy moc neporadia... oprav ak sa mylim

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 srp 2007 13:20

mne by 8cm medium zili netrhalo .. ani ram medium .. v zivote som to nepotreboval .. a keby bolo treba , tak by som to dakde inde skopiroval ..

unique : je vela softwarov ktore vedia striaht video z dvd kamier .. mas ale pravdu , tiez si myslim ze to neni vhodny format na strih ..

kexik

Příspěvek od kexik » 08 srp 2007 13:34

Unique píše:kexik: dvd kamery nie su zrovna najlepsie riesenie, ked si chces dane video aj nastrihat, kedze vacsina (ak nie vsetky) zapisuje do formatu dvd filmu, s cim si softy moc neporadia... oprav ak sa mylim
spravne. tiez mam dv kameru a nie mpeg. ale v komercnej triede to zacina byt standard. navyse ludia co si tocia dovolenky nic extra netrihaju, nasypu sceny za seba, urobia menu a hajde na dvdcko
dvd kamery vedia toto cele spravit samy ale je to onania a ked dodrbes authoring tak disk sa neda nacitat a prides o zaznam (niektore hitachi to robia). ale to uz sme hodne odbocili, moj point je, ze moderny komp pre malych uzivatelov musi vediet 8cm dvd

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 08 srp 2007 14:33

K té ceně tolik. Dnes ráno známej udělal propočet skládačky z Alzasoftu vs. 24" iMac 2,8GHz (cena v Rakousku) a skládačka vyšla na ceně bez DPH o nějakých 3 tisíce dráž. Ceny v českém podání nemá smysl brát do úvahy.
To jenom tak pro zajímavost.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 srp 2007 15:18

onehalph píše:biscuit: by me zajimala ta negativa (krome CZ ceny) :-)
jsou to ciste moje dojmy a pocity, tak me prosim nezabijejte ;)

- myslim, ze to bude docela topit, vemte jak topi samotny lcd, na to nalipnete motherboard s grafikou ...
- grafika je docela slaba a asi s tim nejde moc delat
- bal bych se, ze zrovna na tomhle lcd mi zacnou vypadavat pixely :-) = vubec mi prijde neohrabany, ze se neco vysere a jste bez pocitace..

dela to na me taky dojem kancelarskyho stroje, ten drazsi manazerskej, ten levnejsi standard. proste bych to nechtel, i kdyz to vypada velmi pekne ;)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 08 srp 2007 15:30

Však iMac nikdo na Pro mašinu nepasoval a odpočátku je to zamýšleno jako desktop do kanclu. To, že na tom někteří dělají kreatní práci, je věc jiná. Tomu odpovídá typ LCD i grafika.

kexik

Příspěvek od kexik » 08 srp 2007 15:35

nehreje sa to nejak extra, vtipne to vyuziva kominovy efekt... mieru by som prirovnal k beznemu laptopu. ono v podstate ide o laptop (konstrukcne)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 19 srp 2007 21:25

jedneho dna ked spravia ciernu verziu tak si to drbnem na stol v mojom kancli :D budem happy :)

kexik

Příspěvek od kexik » 20 srp 2007 09:44

excom: ak chces podobne v ciernom, robi to sony... eleganciou sa to imho da porovnat, len sony je drahsi a bezi visty
http://www.lionscomputers.com/Sony_Vaio_Desktop_LA1.jpg
...nenasiel som cierny obrazok, ale je aj cierna verzia, videl som ju v ksefte

Zamčeno