new iMac

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Zamčeno
EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 20 srp 2007 22:03

kexik píše:excom: ak chces podobne v ciernom, robi to sony... eleganciou sa to imho da porovnat, len sony je drahsi a bezi visty
http://www.lionscomputers.com/Sony_Vaio_Desktop_LA1.jpg
...nenasiel som cierny obrazok, ale je aj cierna verzia, videl som ju v ksefte
nevyzera to zle, to je pravda, SONY aj celkom mozem, ale ak mam vyhodit prachy za komp takehoto druhu tak by som siel asi len do iMAC.. proste u mna je APPLE nieco ako tradicia, velmi mi to pripomina stare zasle casy COMMODORE AMiGA.. stale ked pozriem na MAC a tiez aj ich OS tak sa vo mne prebudi nostalgia na AMIGA, ATARI ST a podobne... nemozem si proste pomoct..

kupou iMACu by som mal asi kazdy den dobry pocit... takto za PC je to stale len robota, za MACom by som mal pocit nostalgie, minulosti, krasnych spomienok :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 srp 2007 22:18

excom : aj s macom je to na nervy niekedy .. aby si neprepadal falosnym iluziam .. hlavne s PC to uz ako tak vies .. nieco sa stane a vies co treba .. s macom si bezradny :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 20 srp 2007 22:23

EXCOM: jak ja ti rozumim... opravdu to za ty prachy stoji, ta RADOST
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 21 srp 2007 08:16

Pytkin píše:excom : aj s macom je to na nervy niekedy .. aby si neprepadal falosnym iluziam .. hlavne s PC to uz ako tak vies .. nieco sa stane a vies co treba .. s macom si bezradny :)
To bych až tak netvrdil. Člověk se toho nesmí bát :wink:

demsky

Příspěvek od demsky » 21 srp 2007 08:27

otazka je aku to ma priepustnost dat... testnul som celkom vykonnu konfiguraciu ale skuste otvorit 3 aplikacie a pracovat s vacsimi datami... pekelne pomale (tam to uz nie je iba o dualnom jadre). zase ale je pravda ze napriklad novy balik cs3 uz leda ze slape na vykonnych dual g5kach. bohuzial u mna s prechodom na mac os x mam dlhodobo pocit ze mam pernamentne minimalne o jednu verziu starsi hw ako aktualny sw.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

kexik

Příspěvek od kexik » 21 srp 2007 09:36

Pytkin píše:excom : aj s macom je to na nervy niekedy .. aby si neprepadal falosnym iluziam .. hlavne s PC to uz ako tak vies .. nieco sa stane a vies co treba .. s macom si bezradny :)
nie si bezradny... pomoc zozenies celkom rychlo na roznych forach hlavne
co mna sralo, ze si sa pomoci (ZIADNEJ) nedockal od samotneho apple, to mikrosoftie sajty su oproti jablcym bohatstvom informacii pretekajuce...
ale najviac ma srala tupost podstatnej casti pouzivatelov apple, ktori si z toho robili modlu a otravovali mi zivot ked som potreboval nieco vyriesit (hlavne duchaplnostami, ako "naco to potrebujes ved to nik normalny nepotrebuje, vsetko pre normalnych ludi tam je a ty si kokot"). inak to je len o zvyku a o najdeni tych grifov, ktore ti zvysia komfort na tu pozadovanu mieru a to chvili trva, kedze tie grify su od widlackych totalne odlisne...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 21 srp 2007 09:58

ja by som si tam samozrejme slahol dualboot a Win k tomu, takto som to myslel... a popri tom by som sa otukaval v MAC OS, ten by som si nechaval ciste na robotu a pohodu :)

Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 21 srp 2007 10:22

Pred switchem jsem si prave taky rikal - kdo mi pomuze, kdyz bude problem, tech lidi neni tolik. Ale bylo to prave naopak. Ze zacatku mi hodne pomohl onehalph, ale kazdej problem jsem zatim byl schopnej s googlem identifikovat a opravit jeste ten stejnej den, reinstalace jako reseni problemu od 10.3.5 jeste probehnout nikdy nemusela.

Predtim jsem od casu win95 po XP na spoustu veci proste prijit nedokazal a reinstal bylo casto to jediny, co pomohlo. Ta omezena mnozina HW a druzny jabkari mi pride jako dobrej zaklad pro reseni neprijemnych prihod.
Obrázek

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 srp 2007 10:44

Presne, jabkari jsou druzny, ale uz mezi nas taky proniknul takovej ten PC chlad... je to videt na Mujmacu... S prichodem OSX neco skoncilo...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 21 srp 2007 11:02

Cesky druzici touhy (zvlaste mujmac) sem zrovna nemyslel, to mi pripomina neco mezi Pionyrem a hospodou plnou remcajicich dedku. O tohle teplo teda osobne zrovna moc nestojim :) S cim je cloveku schopna pomoct diskuze na mujmacu, na to vetsinou staci prolezt si menu aplikace.

Ale na zahranicnich forech si tu odpoved je mozny prakticky vzdycky najit.
Obrázek

kru

Příspěvek od kru » 21 srp 2007 14:26

Cyrile, vis co skoncilo s prichodem OSX? naprosto neovladatelnej a desivej OS9. a to je jen dobre.

jinak macisti (proc to asi zni jak nacisti?) s jejich, "co mac neumi, nepotrebujes", me fakt dostavaji.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 srp 2007 14:31

kru: svyho casu to byl dobrej system, rozhodne lepsi, nez windows. Dokazal jsem si v nem udelat a opravit prakticky cokoliv. Jasne ze mel mouchy a 9ka se mi uz nezdala tak stabilni, ale porad to byla nadhera proti Windowsum.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 srp 2007 14:59

Cyril : ty fakt veris tomu co pises ? Vsetky MAC OSy do verzie 10 bezali na totalne predpotopnom jadre , kde windows davno predtym bezal plnohodnotne multithreadove jadro (verzie NT, 2000,XP ..) O stabilite OS 9 a menej sa neda hovorit .. bol to absolutne nestabilny system a ako uz kru povedal , OSXom prisiel konecne system , ktory je na urovni ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 srp 2007 15:02

inak fakt to neni ruzove s OSX .. nedavno som udatol na 10.4.10 .. a hned to po mne chcelo po reboote prihlasovacie meno a heslo .. zajebal som s tym celu noc .. onehalp permanentne na linke .. nic ,.. neslo to .. precital som vsetky fora kere som nasiel s podobnym problemom .. nebol som jediny .. opravit neslo .. rozne som sa to snazil hacknut v konzole ale nic .. pomohla len reinstalacia .. takze je to fakt take iste ako windows .. i ked u windowsu sa mne osobne toto este nestalo .. ze by som musel reinstalovat .. a to uz vobec nie kvoli dakemu updatu ..

chvala bohu , ze pri instalacii OSX sa da ponechat stary OSX .. to som sa docital na forach .. pred tym som o tom nevedel ..

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 21 srp 2007 15:07

To bylo admin heslo nebo uživatelské?

Zamčeno