Nova mys klavesnica a trackpad

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka

dendy

Re: Nova mys klavesnica a trackpad

Příspěvek od dendy » 13 říj 2015 17:36

zabudovane nevymenitelne baterie.. dizajn na ukor praktickosti - to je tak "apple".. cisty fail :palec-:

Stan

Příspěvek od Stan » 13 říj 2015 19:13

Me se to libi. Nedavno jsem nekde videl ze myslim Logitech zacal taky delat mysi se zabudovanou baterkou na nabijeni. Alespon nebudu muset kontrolovat jestli mam baterky v supliku. Za me ok.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 14 říj 2015 00:58

dendy píše:dizajn na ukor praktickosti - to je tak "apple".. cisty fail :palec-:
no neviem, tych "cistych failov" obycajne predaju miliony. podla mna Apple moze ostatnych design a ergonomiu vyucovat. ked tam daju akumulatory, ktore priemernu mys/klavesnicu fyzicky preziju, tak to je podla mna dost rozumne.
cisty fail su mobily, co treba kazdy den nabijat... :palec-:

hubert

Příspěvek od hubert » 14 říj 2015 08:49

ergonomia apple mysi je ciste peklo. Je to pekne, ciste, uhladne ale ergonomicky uplny nezmysel. To ze sa toho predava za vagony je ukazovatel len pre teba.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 říj 2015 09:59

ta mys sa moc ale nezmenila ne ? aspon z obrazku mi pripada ze ergonomia je rovnaka ..

hubert

Příspěvek od hubert » 14 říj 2015 10:06

Hej vyzera to rovnako

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 14 říj 2015 10:55

lebo to bude tazke vylepsovat :D

dendy

Příspěvek od dendy » 14 říj 2015 12:03

Stan píše:Me se to libi. Nedavno jsem nekde videl ze myslim Logitech zacal taky delat mysi se zabudovanou baterkou na nabijeni. Alespon nebudu muset kontrolovat jestli mam baterky v supliku. Za me ok.
a ked sa ti vybiju budes pouzivat kau mys (pripadne klavesnicu) dokial sa nenabije ? ja tenda permanentne ignorujem upozornenia o low battery vacsinou sa zobudim az ked sa mi to naozaj vypne :))) ale nastastie mam permantnene pripravene zalozne nabite baterie takze len vymenim a idem dalej..

toto mi proste pride extremne neprakticke ...

dalsia vec - ked sa za 2 roky posere zivotnost baterii, nevyumenis - musis kupit nove zariadenie .. mne sa VOBEC nepaci tato politika applu vsetky zariadenia robit tak ze ak sa ti nejaky z kompekntov produktu pokazi a uz mas po zaruke, mozes si akurat tak kupit novy produkt ...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 14 říj 2015 12:06

bingo dendy! uplny suhlas

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 říj 2015 12:12

dendy : otazne je , ci sa tie baterky fakt pokazia .. Nedavno sme kupili PS4 domov a tiez som sa prekvapil , ze v ovladacoch je na fix baterka , ktora sa neda vymenit .. ale proste asi ten ovladac ma mensiu zivotnost , ako ta baterka ..

Ja to vec operacneho systemu , ze ti bude krakat , ze mas menej ako 10% a mas to dat nabit .. to mas ako telefon .. stava sa ti , ze ho vybijhes do tla ? mne prakticky nikdy .. vzdy ho proste dam raz za par dni na noc nabit .. akurat pri tej mysi to budes robit raz za par mesiacov ..

Stan

Příspěvek od Stan » 14 říj 2015 12:26

dendy píše:dalsia vec - ked sa za 2 roky posere zivotnost baterii
Ja na to koukam trochu z jineho uhlu ja jsem s Apple vyrobky osobne spokojeny a za me mohu rici ze tyhle firme verim co se spolehivosti a zpracovani tyce. Mam MM v kanclu jiz nekolik let a nestezuju si bo mi sedne mi do ruky. Takze pokud bude mit ted zabudovanou baterku nemam problem ji pichnout na kabel pres noc kdyz je treba a osobne verim ze vydrzi nejen mechanicky dlouho ale i baterka bude mit vydrz cili v dobe az se pokazi tak uz budou mysi schopny uvarit i kafe. :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 říj 2015 12:47

inak rozmyslam nad tym .. mam doma Iphone 3GS .. odhadom 6-7 rokov .. a stale baterka v pohode frci ..

s kolegom sme sa o tom prave bavili .. a skonstatovali sme , ze klavesnicu by mohli spravit podsvietenu .. to by bolo zaujimave .. to by som si asi kupil ..

dendy

Příspěvek od dendy » 14 říj 2015 13:51

hubert píše:ergonomia apple mysi je ciste peklo. Je to pekne, ciste, uhladne ale ergonomicky uplny nezmysel. To ze sa toho predava za vagony je ukazovatel len pre teba.
tak s tym nesuhlasim ... najergonomickejsia mys co som kedy drzal v ruke.. asamozrejme treba ju drzat trochu inym sposobom nez je clovek zvylknuty z klasickych mysi.. trvalo mi to 2 tyzdne, uz som ju skoro zahodl.. potom som chytil pointu a odvtedy uz inu mys ako magic nechcem :))

i ked .. momentalne uz my vobec nepouzivam, presiel som plne len na ten velky trackpad :))
Stan píše: osobne verim ze vydrzi nejen mechanicky dlouho ale i baterka bude mit vydrz cili v dobe az se pokazi tak uz budou mysi schopny uvarit i kafe. :)
tak snad mas pravdu.. mne inak magicmouse asi po 3 rokoch umrela uplne :)

hubert

Příspěvek od hubert » 14 říj 2015 14:41

Dendy: tak ono ergonomia ako ergonomia... z ortopedickeho hladiska je hento uplne peklo. Pri dlhodobomo pouzivani mozes pocitat s problemami s karpalnym tunelom...Vsetky mysi maju tento problem..ale specialne tie ktore udrziavaju dlan v neprirodzenej polohe. Cize ergonomia riadena poznatkami ortopedov vyzera inak. Aj ked v priapde mysi je to vzdy kompromisne riesenie. Lebo jeden problem je tvar dlane, druhy problem je poloha ruky na stole a zapastia, a treti problem je dlha strnulost s minimalnym pohybom ruky. Takze mys s ktorou musis viacej hybat je sice menej pohodlna pre pracu z pohladu uzivatela, ale daleko prospesnejsia z pohladu lekarskeho. Napriklad track ball ktory možeš ovladať rôznou polohou dlane je "zdravší" než myš...ktorá si vyslovene vyžaduje jeden druh držania. Samotný tvar myši je "zdravší" ten, ktorý udržuje dlaň mierne vypuklu...ako keď držíš jablko...Takže táto nízka myš od applu je čisto designerska vec...

Odpovědět