nove MAcBookPro jsou tu

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
dendy

Re: nove MAcBookPro jsou tu

Příspěvek od dendy »

dvojrocna zaruka uzricte nieje vopruz, mam skusenost ze cca po roku a pol intenzivneho pouzivania notebooku zvyknu parve zacat veci odchadzat (ventilatory, disk, display moze zacat blbnut, atd ...) .. v mzone aj traco tuto na SK je samozrejme 2rocna zaruka - tak isto ako v CR vyplyva zo zakona .. za 3rocnu sa da priplatit.. minimalne v mzone sa da robit aj custom configuracia (na webe maju konfigurator).. preto som stale nenasiel - nepochopil ziadnu zasadnu vyhodu oproti tomu keby tu bol oficialny appstore .. preto som sa na to pytal..

v Traco mi vybavili dokonca (do 5 dni mi dali novy) reklamaciu na iPod kupeny cez Amazon.co.uk na ktory som ani nemal ziadny potvrdeny zarucak, len fakturu ze bol kupeny na amazone ale na fakture nebolo seriove cislo vobec :)

takzisto zarucny servis - vymenu disku v macbooku - mi tu vyriesili .. takze.. pride mi ze aj bez "oficialneho" appstoru tu na SK je nakup a servis apple veci v naprostom poriadku a postacujuci...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pavel Vantuch píše:Ivo: to je praktická zkušenost?
Ano, to je praktická zkušenost ... ten tříletý next business day mi končí v listopadu (bohužel). Stálo mě to 7000,- a za tu dobu tady certifikovaný Apple servisman byl u mě doma tak 10x ... mám 3x vyměněnou baterku, klávesnici, displej, základní desku, větráky atd atd ... Vše pěkně doma, hned, zdarma a bez problémů. Proti tomu je obvyklá záruční praxe dost nepříjemný opruz

pan mozku

Příspěvek od pan mozku »

byl jsem dnes shodou okolnosti v iWorldu a tam jsou z toho uplne v..... :) nejde prej jen o ceny, ale dostupnost - kdyz si treba objednate nejakou specialni konfiguraci,tak musite cekat skoro 2 mesice a na Apple Storu to je do par dnu

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

A odkud to vlastně posílají z toho Apple Storu ? To založili nějaké překladiště krabic přímo u nás nebo to posílají z jiné EU země ?

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

apple shop, kterej funguje v CZ je z Irska a uplatnuje irske zakony. S Ceskou republikou nema nic spolecneho. Jedinou vyhodu vidim asi v lepsi skladovosti
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

pan mozku

Příspěvek od pan mozku »

nemam tuseni, ale rikali, ze prej do kramu se jim to od distributora dostane az k jako poslednim - nejdrive jsou prej uspokojeni "vlastni", rozumej zakaznici Apple storu... citej to jako peknej podraz - meli vse pry podlozeno smlouvama a ted jsou na druhy koleji - zbezne jsem porovnal treba cenu mac mini servru a od applu to je o ctyri kila levnejsi - takze levneji a hned :)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Ivo píše:certifikovaný Apple servisman byl u mě doma tak 10x ... mám 3x vyměněnou baterku, klávesnici, displej, základní desku, větráky atd atd ...
Co se s tím bookem proboha dělo? To už je pomalu novej stroj. Tohle jsem fakt ještě nezažil :lol:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ivo je iny .. to si si nevsimol ?

Pavel Vantuch

Tak jen pro úplnost ... Zboží je distribuováno z centrálního skladu v Holandsku, nikoli odněkud v ČR

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Takže reklamace se posílají do Holandska ? (jako za starých časů )

dendy

Příspěvek od dendy »

Pavel Vantuch píše:Co se s tím bookem proboha dělo? To už je pomalu novej stroj. Tohle jsem fakt ještě nezažil :lol:
Pytkin píše:ivo je iny .. to si si nevsimol ?
jj ivovu karmu sme tu uz rozoberali, jeho proste IT Boh nema rad :)

Pavel Vantuch

Ivo píše:Takže reklamace se posílají do Holandska ? (jako za starých časů )
Já mám dojem, že to dříve chodilo do Belgie. Minimálně tam odpadá cesta do Maďarska a odtud dál.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale u nás přitom je autorizovaný Apple servis a velmi dobrý .. http://iopravna.cz

Takže co je lepší - next business day, kdy opravář přijede hned přímo k tobě a hned opraví anebo balit počítač, posílat někam do Belgie (poštovné asi platí kdo ?) a být 2-3 týdny bez počítače ?

Pavel Vantuch

Ivo, to ale nemění nic na tom, že NBD je český výmysl. Já to nikomu neberu, že to v rámci ČR funguje s určitými prodejci, kteří mají s iOpravnou nebo Českým servisem smlouvu. Ano, jsme v ČR zvyklí na 24 měsíců. Jenže realita je trochu jinde. I obě jmenované firmy nakonec budou řešit záruku v rozsahu 12 měsíců, pokud nepůjde o jejich smluvního partnera a NBD program. Samozřejmě pokud necestuji mimo ČR, tak je mi to srdečně jedno a jsem vlastně spokojen. Mimo ČR ale toto nikdo neuzná a budou řešit buďto standardní 1 letou celosvětovou záruku nebo Apple Care. Druhá věc je, že Apple Care v ČR (alespoň zatím) uplatnit nelze. Vlastně vím o jediné firmě, která je schopna v tomto směru zákazníkovi vyjít vstříc a ta to stejně řeší u Apple ve Vídni.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Z tohoto pohledu je potom Apple dost nevýhodná koupě (proti konkurenčním výrobkům) ... Kazí se to (co si budeme namlouvat), rok záruka je dost málo ...

Odpovědět