Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Pytkin »

no ja som videl win8 citat len z disku .. ale ziaden blesk to nebol .. preto by som fakt rad videl tych 5 sec .. ale zase je to uspech .. bezne prebudzanie windowsu zo spanku trva dlhsie :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Bezne probuzeni ze suspend to ram u woken trva zhruba stejne, jako u ostatnich systemu, pod vterinu.

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Pytkin píše:
demsky píše:Ah boze, tie charty, priemerny bootovaci cas 151 sekund? Ja mam od marca Lenovo ThinkPad E540 so SSD Samsung EVO, priemerny bootovaci cas Windows 8.1 su 3 az 5 sek. (nie sleep mode),
nemozes to natocit na video ? chcel by som to vidiet :) Ja som porovnaval na mac mini Win 7 s OSX a takto to dopadlo :

Si myslis, ze si vymyslam ci co? To som este nezazil. No ten disk co mam teraz najnovsi z Agemu SSD Samsung EVO, tak ma tiez NAND flash RAM, v ktorej ostanu data aj po vypnuti. Co viem, tak je to teraz najrychlejsi ssd disk na svete.

http://www.samsung.com/global/business/ ... 40EVO.html

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Juuu, SSDcko, na kterym zustanou po vypnuti data, to chci taky! :] (BTW je to uplne normalni SSDcko)

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Demsky: Ono to ale nebude iba tym SSD diskom. Ako som uz pisal, ja mam na system presne ten isty typ disku Samsung EVO840 a bootuje mi to standardne dlho (+-40s).

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Kermitak píše:Juuu, SSDcko, na kterym zustanou po vypnuti data, to chci taky! :]
Neviem ako to funguje, predpokladam ako sofistikovany system cache, aby bola dosiahnuta maximalna rychlost. Musim sa priznat, ze nemam este nastudovane, ako funguju ssd disky, predpokladam, ze tam nie su nejake nahustene "cdcka" s citacou hlavou, ktora casto odide :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Nic zvlastniho tam neni, akorat misto ploten jako u klasickyho disku mas NAND cipy. Ten jejich pribaleny sw ti umoznuje pouzit cast systemovy RAM jako diskovou cache (coz je imho trosku zbytecny), ale to ma nulovy vliv na start systemu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

demsky píše: Si myslis, ze si vymyslam ci co? To som este nezazil.
Co sa certis ? ved pisem, ze CHCEM TO PROSTE VIDIET .. nikdy som nic take nevidel a povazujem to za zazrak .. tak by som to proste chcel vidiet ..
demsky píše:No ten disk co mam teraz najnovsi z Agemu SSD Samsung EVO, tak ma tiez NAND flash RAM, v ktorej ostanu data aj po vypnuti. Co viem, tak je to teraz najrychlejsi ssd disk na svete.
Nedavno som daval Samsung 840 EVO disky do jednej produkcnej masiny v studiu, kde odisiel softwarovy raid .. Windows 7 z neho bootuje tak 30-40 sekund .. Je to sice vyrazne lepsie ako ten sw raid , ale na 5 sekund sa to teda nechyta vobec .. samozrejme dalsich 30 sekund sa neda nic robit , kym nabehnu vsetky NODy a googly a vsetky ostatne dobroty ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

demsky píše: Musim sa priznat, ze nemam este nastudovane, ako funguju ssd disky, predpokladam, ze tam nie su nejake nahustene "cdcka" s citacou hlavou, ktora casto odide :)
kokso .. ty mas zaujimave predstavy :)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

S tím náběhem za 5 sekund máš u Win8 pravdu :-) ale mám dojem že u Win8 znamená tlačítko vypnout, pouze sleep mode.
Opravdové vypnutí tak jako u Win7 to není na to pozor.
Lepší je dát restart systému a tohle změřit časově. Bude to odhadem 20-30 vtěřin při nejlepším

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Obcas to ide aj rychlejsie, no skratka od zapnutia do desktopu to je 5, max. 6 sekund, potom este zopar sekund bootuje NOD a inak uz nic.
Tonysss píše:S tím náběhem za 5 sekund máš u Win8 pravdu :-) ale mám dojem že u Win8 znamená tlačítko vypnout, pouze sleep mode.
Opravdové vypnutí tak jako u Win7 to není na to pozor.
Lepší je dát restart systému a tohle změřit časově. Bude to odhadem 20-30 vtěřin při nejlepším
Nainstaloval som si classic menu, windows mam slovensky a je tam polozka VYPNUT. Restart trva rovnako ako boot

JohnyDeza

Příspěvek od JohnyDeza »

Holy lord... To tedy hledím a závidím, já si můžu pomalu objednávat pizzu ke každému startu systému :lol:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Demsky : Bomba .. Ak to je fakt bootovanie z disku , tak klobuk dole pred panmi z majkrosoftu .. toto im vyslo .. bohuzial .. windows 8 je pre mna nepouzitelny , takze ostavam pri OSX ..

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Tak to čučím, nedávno jsme dával SSD do manželčiného Lenova ,a tam je boot na Win7 sca. 20s
Nedávno jsem kamarádovi kupoval notebook Sony vaio s SSD diskem a Win8 a tam trval boot tak 15-20s

Tohle co vidím u tebe je na zápis do knihy rekordů :-)

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Brutalne... :shock:

Odpovědět