OSX Mavericks

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
TOM-Thak

Re: OSX Mavericks

Příspěvek od TOM-Thak » 10 led 2015 19:45

Hosi mate jeste nekdo Mavericks? Deje se mi jedna vec, ktera me desne irituje a asi se tl netyka jen hudebnich programu. Kdyz licencuju nejak vst a chce to po me importovat soubor s licenci, tak po te, co ho ve vyskocenem finder okne otevru, tak se mi objevi dialog s odklepnutim "Vase licence je prijata" a ten dialog v nem se musi dat OK, jinak v Daw nejde pokracovat v praci a kurzor je ve tvaru hodin resp. rotatoru, ze se pracuje. Ovsem toto nelze udelat, jelikoz ten dialog alert se zobrazi pod oknem finderu, takze neni videt... tudiz to nidky nekze odklepnout. Jedinym resenim je, myslet na to a okno finderu si posunou predem pryc ze stredu obrazovky na bok, aby pak ten vystredeny dialog byl videt. Slovnikem webovyho vyvojare bych to oznacil jako "chybny z-index" okna. Nevite nekdo co s tim? Deje se tak i pri vypalovani pres finder.. ze to dobehne zazni zvuk, ze vse dobehlo ale alert je nekde v haji v pozadi. V takovou chvili uz jde udelat jen force quit aplikace.

lavender

Příspěvek od lavender » 10 led 2015 21:52

ahoj,
ja mam mvrcks, ale taketo nemam ako ty. ja musim zase vzdy pri kazdom zapnuti kompu a ablbtonu nastavit zvukovku a vstupy v preferences... tiez na maslu :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 led 2015 22:19

skusal si na ikonku aplikacie pravy klik a potom "show all windows" ? to by mohlo to schovane okno zobrazit

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 11 led 2015 13:45

Ano, to jsem delal - show all windows a to zobrazi ableton okno na nem okno daneko VSTi a pres to Finder browse a pod nim schovany alert.
Kdyz jsem pouzil Expose, tak tam je videt, ze tam ten alert je v pozadi.. ale nejde ho vybrat a pak na nej kliknout. Zkratka ableton, vst a browser a alert to bere jako jedno okno jedne aplikace a neumi to rozdelit. Je to bug systemu.

lavender

Příspěvek od lavender » 09 lis 2015 15:03

zdar,
spytam sa este tu pred formatnutim systemu:
- imac s mavericks spravil to, ze zostala najprv cierna obrazovka so sipkou, p tvrdom restarte zostane biela obrazovka so sipkou. ikony na restart a pod su pod tou bielou plochou aktivne (dokazem restartovat alebo vypnut komp).
po precitani for som skusil :
- reset pram
- bezpecny start (start s lavym shift) funguje aj nalogovanie, aj vsetko
- vymazanie suboru ...login z library/preferences
udajne to robi po update systemu.
neviem co s tym, mozno tam dat cistu instalaciu...
nema niekto liek na tuto "bolacku"?

Odpovědět