OSX Mavericks

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
demsky

Re: OSX Mavericks

Příspěvek od demsky » 29 říj 2013 15:56

U nas zatial neupdatujeme, administrator sa boji, ze nepojde IBM Lotus Notes :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 29 říj 2013 15:58

Diky Pytkine. Mozna, z tve odpovedi, a z toho jak jsem to napsal, ted pozoruju, ze jsem zapomel uvest detail. Na starem HD je MAC OSX L, na novem by mel byz Mavericks. Cili nejde mi o kopii, ale o Clean instal. Ten HD s Lionem bych tam pak chtel vrazit zpatky do slotu a mit ty data, ktere na nem pred tim byly, vcetne instalacnich souboru aplikaci, ktere znovu nainstaluju, ale uz pod Mavericks.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 29 říj 2013 16:02

Pytkin píše:pierre : odporucam .. pripojis USB disk .. spravit na neho timemachine zalohu .. potom vymenis disk v pocitaci za ten SSD .. bootnes s ALTom (alebo jablkom?) .. vyhodi sa ti menu .. v nom vyberies restore z time machine zalohy .. restorne sa .. a mas skopirovany cely disk na SSD ..
velmi elegantne riesenie.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 říj 2013 16:54

pierre : jasne .. potom si sprav z instalacneho image bootovatelny USB disk ..

bootnes z toho disku , a nainstalujes Mavericks na novy disk .. a potom si uz len pripojis ten dalsi disk ..

tu je navod , ako to spravit pre mountain lion .. http://www.hongkiat.com/blog/clean-inst ... tain-lion/
predpokladam ze to iste bude fungovat aj z mavericksom ..

odporucam pouzit HDD .. nie USB kluc .. usb kluce su velmi nespolahlive a nemaju CRC error correction ..

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 29 říj 2013 20:16

Dik moc Pytkine. Takze jen pro konfirmaci. Vrazim tam SSD disk, nahraju na nej bootable soubor, vypnu a vytahnu stary disk a pri dalsim zapnuti uz to bude automatika a Mavericks se mi nainstaluje z SSD primo na SSD. Nejjistejsi cesta, ze jo? Nebot na starem disku furt bude moznost rozjet Liona, nez to promazu. Pri dalsim bootu najede Mav. i kdyz na druhem disku furt bude lion ready. Dik

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 říj 2013 11:17

nie .. musis mat 2 disky .. jeden SSD na ktory ides davat mavericka .. a druhy , daky USB disk .. nie kluc (radsej) .. na ten USB nahodit image podla toho postupu co som dal .. a bootnes s ALTom .. a vyberies bootovanie z toho usb .. inak ak tam potom vrazis aj ten stary disk , tak pri stlaceni ALT , budes moct potom vybrat nabootovanie z SSD Maverick , alebo stary disk LION ..

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 30 říj 2013 12:36

Diky Pytline. Je mi to jasne. Zel, nemam usb krabicu na disk, takze me jeste napada dvouvrstve DVD a udelat instalacni disk. Jinak mam jen tu klasickou flesku, kterou nedoporucujes. Ok. Jeste jednou diky. Jinak, jako Moderatora bych te poprosil o promazani, pekne jsem to tu zaprasil. Dik

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 říj 2013 16:33

no ono to pojde aj z flashky .. len flashky su nespolahlive .. ja by som ju nepouzil .. to nemas nikde po ruke daky USB disk ? inak v podstate v MAC PRO staci dat dnu lubovolnuy disk .. a na neho rozbalit ten image .. samozrejme bude fungovat aj ten dual layer DVD disk ..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 30 říj 2013 22:19

dvd je to iste ako flash, ja by som ju kludne pouzil...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 říj 2013 01:08

neni to tak .. pri DVD vies , ze je na nom chyba , lebo ti vypise CRC error .. Flash ti ziadny CRC error nenapise , aj ked je tam chyba .. Cize instalovat z neho system , kde nebudes mat istotu , ze subory su OK .. Ja by som to nerobil ..

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 říj 2013 08:53

No hele, a proc to teda neudelt tak jak jsem navrhoval a to, ze ted tam strcim novy SSD disk, na nej z HDD pretahnu ten bootable soubor, vypnu to, vytahnu HDD, SSD strcim do slotu No1. SSD tam bude teda sam a necham nabootovat z nej. Cela instalace pak probehne na nej? Me to prijde elegantnim kdyz nemam usb krabici na disk.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 říj 2013 16:21

nemozes instalovat z jedneho disku na ten samy .. to nejde ani v linuxe ani vo windowse ani nikde .. ked ides instalovat , tak disk formatujes .. nemozes mat na nom to co ides instalovat ..

lavender

Příspěvek od lavender » 02 lis 2013 20:40

zdar,
mal som 10.6.8, upgradol som na 10. a pecka :) lubi sa mi to. jedna otazka - skopiroval som si ten image InstallESD.dmg a da sa z tohto image- upgradnut system na inom kompe ale nie formou cisteho instalu ale upgradu len ako som aj ja svoj spravil?
dik.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 02 lis 2013 21:41

Co se týče problémů se Safari (zpomalování, zasekávání), potvrdili mi i v autorizovaném servisu že je to bohužel ted rozšířený problém v nové verzi OSX (z důvodů nějakého nového nepříliš štastně implantovaného prvku "šetření energie"). Safari se občas zpomaluje, některé stránky nedoscrolluje (zůstane prázdné místo dole) atd.

Ale co je pro mě hodně nepříjemné jsou bugy v Mailu. Ty už byly v předchozích verzích a ted se to ještě "vylepšilo" přidáním dalších. Za ten největší průšvih považuju fakt, že pokud jsem byl v nějaké vytvořené složce (on my Mac) až do této verze probíhalo vyhledávání mailů (např. podle odesílatele) výhradně v této složce (logické). Ted z nějakého nepochopitelného důvodu když dám search, tak to podle daného kriteria vyhodí najednou všechny maily ve všech složkách - což je na mašli, protože tím pádem složky i hledání postrádají smysl. Když mám např. složku "faktury" a v ní všechny maily , které obsahují faktury a chci v této složce dohledat faktury od daného odesílatele, odted mi nevybíhají maily jen z této složky, ale uplně všechny maily ze všech složek, což je úplně na nic ... čili ještě pak musím já manuálně vyhledávat v těchto odkazech ... (to je opravdu k vzteku).
Přibyly i další hlouposti v mailu: např. notifications přicházejí se zpožděním (mail už čtu a notifikace teprve přichází), přidávání příloh trvá několikanásobně déle (předtím okamžik, ted několik vteřin), bug s náhedem nikoliv nejnovějšího ale předchozího mailu v preview pan neodstranili, stejně tak ani občasné nezobrazování mailů podle adresátů ve složce Sent (objeví se u všech mailů jen odesílatel - já), teprve při druhém návratu do složky Sent se konečně objeví jednotliví adresáti v náhledech. Odesílám 1 mail, v progress panu se objevuje "sending 35 of 35 atd. (podobně i při přijímání. Maily se grupují "podle konverzace" jen podle "subject" (nikoliv adresát a příjemce), čili se mi najednou v konverzaci s XY s předmětem "fotky" najednou objeví i maily s AB před 2 lety jen proto že taky měly předmět "fotky" atd.

Apple to opravdu docela fláká (přinejmenším co se týče aplikace Mail ...) :(

Nějaké celkové nebo i dílčí vylepšení v systému proti 10.8 nepozoruju

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 lis 2013 22:02

ivo : ak pouzivas viac monitorov , tak 10.9 prinasa zasadne zlepsenie .. A aj TABy vo findry povazujem za fajn vec , i ked nie kazdy ich bude pouzivat ..

Odpovědět