Problém s Core Audio

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Ice.01

Problém s Core Audio

Příspěvek od Ice.01 » 09 lis 2013 15:32

Zdravím, přecházím z Windows na Mac a mám z toho hlavu jak jelen.
Mám zvukovku Alesis IO2 a v Macu operační systém OS X 10.9 Mavericks. Předtím jsem jí v pohodě používal na Windowsech už pár let. Na Windows jsem používal univerzální drivery pro nízkou latenci Asio4all. Na Mac Asio4all není, za to prý má Mac ovladače Core Audio. Stáhnul jsem si několik demoverzí sequencerů a VSTi pluginů (Ableton, Reaper, Guitar Rig, Amplitube, Kontakt 5 player...), ale ať jsem nainstaloval cokoli, ovladač Core Audio v nastavení audia pro daný program nebyl. Šla zvolit jen interní zvuková karta v Macu, nebo příp. moje usb zvukovka Alesis IO2, která se ovšem bez ovladačů chová, jako normální zvukovka s vysokou latencí. Myslel jsem si, že driver Core Audio najdu někde na stažení, ale nikde ho nemůžu najít. Nevíte co stím?

Dollac

Re: Problém s Core Audio

Příspěvek od Dollac » 09 lis 2013 16:36

Vypada to, ze Alesis IO2 nema Core Audio driver.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2013 17:29

Ice: hladaj na stranke alesisu.. Kery ale nema moc dobru podporu

Stan

Příspěvek od Stan » 09 lis 2013 17:38

Na Mac pro tuhle kartu nepotřebuješ drivery je to plug and play. Core audio není ASIO nepotřebuješ žádně drivery. Zapni mac bez zvukovky spusť DAW a pak zapoj zvukovku. Latenci čili buffer si nastavíš v DAW v preferencích. Mělo by ji to najít a zaptat se jestli ji chceš použít jako hlavní zvukovou kartu. Koukni se do audio/midi preferencí ty najdeš ve folderu Aplications/Utility. Nehledej složitě Přešel jsi na MAC kde je vše jednoduché. Welcome to Mac familly. :)

Stan

Příspěvek od Stan » 09 lis 2013 18:00

Tohle jsem našel v manuálu pro IO2 Express

MAC:
1.Use the included cable to connect the iO2 EXPRESS to your computer.
2.Go to Applications/Utilities/Audio MIDI Setup.
3.In the Audio Devices tab under System Settings, select USB Audio Codec* as your Default Input and Default Output.
4.Close the window.

Hotovo

Snad ti to pomůže

Odpovědět