Rozdelení disku v MacBook Pro

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Tom Šen

Rozdelení disku v MacBook Pro

Příspěvek od Tom Šen » 14 bře 2010 20:58

Ahoj mám týden MacBook Pro. Přešel jsem z PC.
1) V PC jsem měl rozdělený jeden hard disk na programe files a druhy na data (kde jsem mel konkretni projekty). Nevite jak se takove rozdeleni dela v OSX?, a ma to smysl?
2) Kdyz chci odinstalovat nejaky program, jak se to dela, nikde nemuzu najit uninstal...

...no doufam, ze s novym systemem brzo naucim, je to teda nezvyk :-) diky moc
Tom

Pytkin
Moderátor

Re: Rozdelení disku v MacBook Pro

Příspěvek od Pytkin » 14 bře 2010 21:02

1/ nemá to žiaden zmysel. Ani vo windowse to zmysel nemalo. Ale ak to potrebuješ urobiť , tak v aplikaciach máš tool a v nich je disk administrator, alebo tak dako sa to vola. Možno disk tool?

2/ nehladaj nič zložité. Proste ho chyt a hod do koša.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 14 bře 2010 21:40

1) se to dela v Utility - tam mas Disk utility - ten otevres a mas tam spravu disku , pak klknes na disk kterej chces rozdelit a das zalozku Partition , pak jednoduse pluskem pridavas partitiony

2) Stahni si z netu APPZAPPER... ten otevres a jednoduse do nej drag and drop preneses program ktery chces vymazat... jde to i hodit do kose jak pise Pytkin, ale plno programu ma soubory v Library a ty se nesmazou jen tim ze aplikaci hodis do kose... ten Appzapper si ty soubory sam vyhleda a smaze vse.

kexik

Příspěvek od kexik » 15 bře 2010 07:22

je to unix takze ked chces zmazat aplikaciu poriadnejsie, zmazes jej podadresar v /usr v /bin a /var
ovsem na presny vypis diskovej struktury nesmies pouzivat finder ale nejaku utilitku typu mc (ktora sa ale na mac troska tazsie portuje, musis nainstalovat rudix)
hodenie do kosa nestaci ani nahodou

delit disk nema ziadny vyznam

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 15 bře 2010 08:47

Ahoj, díky všem. Jdu to zkusit a HD teda zatím rozdělovat nebudu. Tom

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 26 led 2012 13:41

Čau.Oživuji téma,protože můj problém možná souvisí s dělením disku u mac.
Mám Macbook air 11,late 2010 s Lionem.
Původní majitel nezrušil heslo pro login do systemu,a sdělit mi ho nechce s odůvodněním,že bych se dostal do nějakého programu,kde má všechny hesla(ebank apod).Je sice ochotný mi ho odheslovat osobně ale bydlí na druhém konci ČR.....takže nemůžu nic nainstalovat.Proto jsem se pokusil o přeinstalování systému.
Při pokusu o reinstalaci OS X z přiložené usb/flash narazím na hlášku "Mac OS X cannot start up from this disk." Google mi poradil,že mám disk rozdělit,ale pokud kliknu v DISK UTILITIES na záložku PARTITION, kliknu na "+" a snažím se nastavit velikost "SIZE" nového svazku, tak se mi hodnota vždy ´přeblikne´ na 18,45 EB :?: ......plus ještě nemůžu nastavit volbu Partition Layout...okénko je "vybledlé".
Můžete mi prosím poradit jak mcbuka přeinstalovat ?
Nebo jediná cesta je odheslovat.....díky

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 led 2012 14:19

no .. hmm .. usb mechaniku CD/DVD mas ? bootol by som daky partitionovaci softwre .. trebars HirensBootCD , alebo UltimateBootCd alebo nejaky live linux .. a skusil by som tu particiu zrusit v nom ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 26 led 2012 14:41

Alecoooo :) drbni heslo dole :)

takto:

1. Restart system * “Cmd + S” kym sa neukaze Terminal.
2. Napis:
/sbin/mount -uaw
rm /var/db/.applesetupdone
reboot
3. Po restarte sa ti zobrazi wizard klasicky ako pri prvom zapnuti Mac OS, vypln.
4. Kedze predosle kroky ti umoznia vytvorit nove admin heslo, ucte, prihlas sa tak.
5. Dalej chod do SYSTEM PREFERENCES * ACCOUNT * klikni na predosly admin ucet a heslo, reset password
6. Daj heslo pre toho usera
7. Odhlas sa
8. Prihlas sa ako pov. user, a zmaz toho co si vytvoril.

:-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 led 2012 14:48

tak to je AKA finta ...

Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 led 2012 15:10

AHA .. takze riesenie mame pred sebou .. problem solved .. snad len nejaka rada na zaver.. napada ma stara eskimacka :
NIKDY NEJEDZ ZLTY SNEH ..

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 26 led 2012 16:25

Borci všem díky moc !!!...Tomyho recept pomohl.Btw. na zkoušku sem tam narval Scratch Live+serato a docela hledim :shock: že šlape vpoho na nejnižší latency(1,4ghz C2D 2GB ram).....s tim sněhem no jasně,ale když ty čerstvy jabka sou drahy jak sviň..
Je to noťas mojí baby,takže dneska sem hrdina 8) ..dík,mějte se

Odpovědět