Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Pánové, já jsem se ještě včera zeptal na Facebooku a už jsem byl zase rozhodnutý, že půjdu do toho Cam linku se zrcadlovkou, ale teď jsi mě Pytkine nalomil.
Ty střižny vypadají dobře a třeba i thunderbolt na to mém Mac Mini je.
Nasadil jsi mně brouka do hlavy Pytkine.
Možná mám jen blbě nastavené OBS, ale na druhou stranu, když jsem vysílal přímo do Facebooku, tak to bylo rozhozeno taky.

V každém případě díky za rady!

Uživatelský avatar
nixx
Příspěvky: 789
Registrován: 25 led 2008 23:18

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od nixx »

Já jako kameru v OBS používám iPhone (pomocí https://obs.camera/ ) a zvuk normálně ze zvukovky (TC Konnekt 24D nebo Mackie Onyx Producer). Žádný problém se synchronizací nemám.

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Teď jsem si ty karty prošel. Vypadají velice zajímavě.
Kdyby měli XLR vstupy na mikrofony, tak by to bylo pro mě super.
Vážně se nad těmi kartami zamyslím!
Pytkin píše:
14 dub 2020 01:53
Tony : a nebolo by ti najlepsie kupit nejaku serioznu krabicu k Macku ? Co by si aj vyuzil na finalcut .. Sice blbe je , ze napriklad ZOOM teraz v novej verzii odstrihol video zariadenia .. A uz idu len webkamery .. Alebo ATEM MINI .. striznu by si nevyuzil .. Tak by si vedel strihat tu zrkadlovku aj s dacim inym .. konkretne toto https://www.syntex.cz/blackmagic-design-atem-mini ..

Obrázek

Alebo teda som myslel nieco co spravi aj nahlad ..
https://www.syntex.cz/blackmagic-design ... huttle-usb

Obrázek

alebo to iste v thunderbolte , ak mas este stary macmini s TB2 :
https://www.syntex.cz/blackmagic-design ... hunderbolt

Obrázek

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Údajně je to karta od karty. Některé jedou a některé ne.
Tak nevím.
Možná nemám OBS správně nastaveno.
nixx píše:
14 dub 2020 11:39
Já jako kameru v OBS používám iPhone (pomocí https://obs.camera/ ) a zvuk normálně ze zvukovky (TC Konnekt 24D nebo Mackie Onyx Producer). Žádný problém se synchronizací nemám.

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Jo a já nemám iPhone.
Sice mám iPad, ele ten se mně zdá pro tento účel nešikovný. Je příliš velký na manipulaci.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od Kermitak »

Pytkin píše:
14 dub 2020 01:38
Kermitak píše:
13 dub 2020 13:50
Pytkin: Jak to myslíš, "spolu"? Je přece jedno, jestli je vstupní audio zařízení integrované ve stejné krabičce jako zařízení pro vstup videa, nebo je oddělené; z pohledu systému jsou to tak jako tak dvě oddělená zařízení, ne? Nebo jak jsi to myslel?
Ne .. prave asynchron obrazu a zvuku vzdy vznika tym, ze zvuk prichadza cez jednu kartu a obraz cez druhu .. Medzi obrazom a zvukom neni ziadny synchron .. Pri nahravani je optimalne primat to jednou kartou .. Toto takto funguje od cias AV MASTER v 90tych rokoch ..
Mluvim o tom, ze pokud ta aplikace ma jako vstup samostatny video zarizeni a audio zarizeni, tak to tak bude i v ramci jedny karty, zadna synchronizace tam nebude (pokud ta karta primo neobsahuje enkoder a nevyplivne ti nekam hotovy video se zvukem).

Jinak ty strizny jsou imho overkill, pokud neni potreba opravdu strihat z vice nez dvou video zdroju.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od Pytkin »

Kermitak : prave to ze to ide cez jednu kartu , tak je zabezpeceny synchron obrazu a zvuku .. Ja som sa teda za 25 rokov co sa s tymito vecami hram nestretol s tym, ze by mi obraz utekal od zvuku .. Preto ma aj prekvapilo co hovori TONY , ze mu to ubieha ..

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Kermitak: tohle podle mě cenový overkill není na to co to umí. https://www.syntex.cz/blackmagic-design ... huttle-usb
Když uvážím, že ten Cam Link stojí přes tři a půl litru.
S tím bych si mohl např. i digitalizovat moje staré soukromé VHSky.

A tohle je taky fajn věcička. Umí to kromě jiného třeba i online klíčovat. https://www.syntex.cz/blackmagic-design-atem-mini

Díky kluci všechno si to promyslím a uvidím.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od Pytkin »

takto .. ale pozor .. Ten shuttle to je video .. chova sa ako video karta .. Takze napriklad zrovna pred 3mi dnami vysiel update ZOOMu a uz tu kartu prestal vidiet .. Pred tym fungovala .. Zoom uz vidi len USB webkamery .. OBS ju vidi bez problemov ..
Ale suhlasim .. Ak Cam link (co je holy HDMI input) stoji 3500, tak ta Intensity za 6000 je OK .. tam su aj analogove vstupy , aj audio , a zaroven to iste aj vo vystupoch .. Tony kedze viem , ze strihas v FCPX , tak vystup je nutnost .. Nedavno som strihal kamaratom nejake video klipy multicam , a islo ma drbnut .. Mam tu 3 monitory , ale FCPX ide len na 2 .. Na treti som nevedel dostat obraz .. Cez pododobnu kartu som si pekne dal na treti monitor fullscreenovy obraz a mohol som strihat ..

Ten BMD Atem MINI je videostrizna .. To je daco ine ako len hola I/O karta .. to striha 4 hdmi signaly , vie to klucovat , vkladat grafiku , upravovat zvuk (toto ma fairlight audio) , robit aj PIP .. Vsetko v tej krabici bez komputru .. Ma to USB vystup do PC a chova sa to ako webcam .. Cize to stale funguje aj v ZOOMe ..

BMD predstavil pred tyzdnom novinku ATEM mini PRO .. Vie navyse streamovat, nahravat na pripojeny USB disk , ma zabudovany multiviewer .. Bohuzial tomu chyba este jeden HDMI vystup aby to bolo dokonale (ten ktory tam je clovek vacsinou pouzije na multiviewer) .. Stoji ale 2x tolko ako ATEM mini ..

https://www.syntex.cz/blackmagic-design-atem-mini-pro
Obrázek

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Celý den se po chvilkách dívám na Atem Mini Pro.
I přes svou cenu je to parádní mašinka, která by řešila řadu mých problémů a umožňovala by mně fajn věci.
Líbí se mně možnost ovládání a streamování po ethernetu a možnost záznamu na USB disk.
Škoda, že to nemá XLR konektory na mikrofony. Takhle s tím jou využít asi jen mikráky k foťákům.
Určitě bych si k té mašině pořídil náhledový monitor.

Pytkine, co myslíš, šla by ta mašina využít na offline záznam ze zrcadlovky s tím, že bych si materiál sestříhal pozděj v počítači?
A ještě, jde do té mašiny dostat zvuk třeba ze zvukovky a nebo i z nějaké analogové mašiny.
To jsem nějak nevyčetl.
V každém případě dík za tip.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od Pytkin »

TOny : jasne .. to je dan za cenu . ja mam TV STUDIO HD a tam su XLRy .. ale tiez iba linkove ..

Zaznam by sa dal spravit na tom AMP , ale je to h264 .. Ja mam HW encoder od CEREVO , ktory vie robit naraz 3 streamy a jeden z nich mam nastaveny ako zaznam na SD kartu .. Pouzivam to k HDV kamere , ked robim dlhe zaznamy napriklad zo zastupitestiev .. A potom mi to v FCPX lupalo v audiu .. Preto som presiel a kupil som si dva ATOMOS recordery (z druhej ruky) a nahravam na 500G SSD disky priamo do PRORESU .. RYchlo sa s tym robi , rychlo sa to striha , otvara , konvertuje .. Som velmi spokojny .. Takze teoreticky by ten zaznam AMP siel pouzit , ale otazne ci ti to tiez vo FCPX nebude blbnut ..

Zvuk co mas v zrkadlovke ide automaticky dnu .. Tam je mixer (dost vymakany, BMD kupilo firmu Fairlight) , kde si vsetko zmixujes aj s EQ a COMPresormi .. Z analogu tam mas 2 male jacky ..

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Ten externí zvuk by šel možná řešit nějakým malým mixákem a ten napojit na ty 3,5 jacky AMP.
Čím dál víc se mně zamlouvá BMD jako firma.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od Pytkin »

Tony : ako mixak ku streamu odporucam BEHRINGER XR12 .. Male , cena nizka , moznosti neuveritelne za tie peniaze ..

https://www.thomann.de/cz/behringer_x_air_xr12.htm

Obrázek

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od Kermitak »

Mozna by to chtelo to tema prejmenovat, tohle uz fakt neni o setupu na streamovani ;)

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2134
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Streamovací kamera - zvuk pro Mac

Příspěvek od tony9 »

Kermitak: tak základ je samozřejmě Cam Link. Líbí se mně ovšem i sofistikovanější řešení.

Pytkin: ten pultík vypadá dobře. Já si teď musím hlavně udělat pořádek ve formátech videí. Tzn. jakký je rozdíl H.264, Pro Ress a tak, mám v tom hokej.

Včera mně konečně přišly HDMI kabely k mému fo'táku. Jeden delší a jeden kratší. Nicméně fungují oba, protože jsem je vyzkoušel připojit k TV a foťák se mně tam zobrazil ve všech modech.

Odpovědět