Yamaha FS1R

Zamčeno
Uživatelský avatar
eGen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 čer 2002 10:00

PRODÁNO: Yamaha FS1R

Příspěvek od eGen »

Naposledy upravil(a) eGen dne 21 bře 2011 15:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3099
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Fractal »

je k tomu nějaký kontroller? nebo alespoň softwarový - který je ovladatelný jiným hrdwrem?

Uživatelský avatar
eGen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 čer 2002 10:00

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od eGen »

HW kontroler se k tomu nikdy nedelal. To by musel bejt panel z letadlove lodi.
Ale bezne softwarove programery meli modul pro FS1R (Unisyn nebo Souddiver). Lite verze souddiver k tomu snad i byla, ale mezi nakupem jsem se stehoval, takze nevim, kde to CD momentalne lezi.
Jinak lze pres MIDI sysex nebo neco i pres CC.

Uživatelský avatar
eGen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 čer 2002 10:00

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od eGen »


Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22434
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Pytkin »

Fractal : nespekuluj a ber to .. to je najlepsi modul na FM syntezu na svete .. nikto nic lepsie nikdy nevyrobil , a podla svetovych trendov , uz ani nikdy nevyrobi ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22434
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Pytkin »

jo dakto na to robi editor .. aj taky soft , co si sampel prevedie na formanty a potom to hraje cez to .. zaujimave veci ..

Najdi si Excomove clanky o tom tu na fore ..

Uživatelský avatar
eGen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 čer 2002 10:00

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od eGen »

Ano kdyz to prislo na trh, tak k toumu lidi vymejsleli strasny veci. WAV sel zkonvertovat na "formant" a pres MIDI SysEX se to tam dalo nahrat do USER "wavtable". Jendou jsem to zkusil, prenaselo se mi to tam asi hodinu :) Strasny.
Jinak synth je prosim pekne uplne neovy. Kupil jsem ho ve vyprodeji v zapalu, ze jeste budu delat neco jako hudbu. Projel jsem si presety, vyzksousel co to vsechno umi, nahral nejaky komercni banky a oldies z DX serie (ano lze) a od te doby se na nej prasi v racku. Kdyz ho otru hardem, nikdo nepozna ze je mu 11 let :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22434
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Pytkin »

kurva .. ja by som to aj kupil .. ale aby to u mna lezalo v racku bez zapnutia dalsich 11 rokov , sa mi to zda drahe :)

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3099
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Fractal »

kura, ja bych to vzal moc rad, sem si o tom precet tolik, ze uz to umim ovladat a ani sem na to nesah :)

ale muj problemek je ten ze jsem spis muzikant, no a potrebuju ten MIR mit pod palcem

Uživatelský avatar
hombrefeo
Příspěvky: 3632
Registrován: 25 čer 2009 23:19

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od hombrefeo »

existuje k tomu perfektne "sedici" namapovany kontroler k mackie C4. dohromady to musi byt lahudka, i kdyz radeji bych dal prednost fs1r+ipad

Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Tudy »

Po tomhle modulu jsem před časem hrozně toužil, ale k mýmu štěstí si teď ulítávám na staré dobré DX7E! , takže se snad v dohledné době do pořadu Krotitelé Dluhů nedostanu :)

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od EXCOM »

Fractal : ja by som nevahal, je to super masina.. ak mas Main Stage 2, tak si komplet spravis na nu svoje prostredie a ficis zivaky

Uživatelský avatar
Magion
Příspěvky: 847
Registrován: 08 čer 2002 21:52

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Magion »

Taky jsem po ní dlouho pokukoval. I teď jsem na vážkách...
Ale na druhou stranu dema co jsem slyšel mě moc nepřesvědčily a drbat se v mini menu... to se mi už taky moc nechce. Pruda s mapováním kontrolerů atd...
Syntéza je určitě super a když to člověk využije naplno naživo, tak to má význam.
Na druhou stranu softwary jdou napřed a obdobnou syntézu nebude asi problém udělat i v pluginu.
Možná už to někdo i udělal...
Zvukově: je pořád FS1R unikátní a nabízí něco extra ve svém zvuku ?
Je to digitál - nu což to není nic špatnýho (pořídil jsem digitál MicrowaveXt a zvuk je taky úplně super...).
No na liveka si to možná dovedu představit...

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3099
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Yamaha FS1R

Příspěvek od Fractal »

necpete mi to furt, nejsu prachy... musim se zbavovat svych VA milacku at muzu konecne dopsat svou teorii vseho bez uhony a nemuset delat do skladu nebo brnkat na ulici v dansku :)

Zamčeno