Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 led 2009 13:18

kermitak : uha .. riesil som to pred 3mi rokmi .. moc sa mi tam nechce prehrabavat ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 led 2009 13:19

matucha píše:
Pytkin píše:Neviem o tom ze by Nuendo poznalo Declinky .. Vegas pozna Declink a Kona karty .. Tak isto Premiere by to mal poznat .. to su vsetko ale strihatka .. Nuendo je DAW .. mozno v niektorej buducej verzii dorobia nieco take .. zatial som si nikde nevsimol podporu tohto ..

Ja myslim ze to je cele dost komplikovane .. totiz v pripade pouzitia nejakej takej karty je potrebne zabezpecit synchron medzi obrazom a zvukom .. Dalej tak karta ma audio porty .. nemusia to byt priamo analogove alebo AES porty , ale ta karta ma digitalny vstup a vystup SDI , co je embedovany obraz a zvuk zaroven .. cize opat narazame na problem , ze mas audio v takejto video strihacej karte , a zaroven mas zvukovku ... cize 2 karty , 2 asio drivery , mozes pouzit len jeden ..

atd atd .. problemov ma napada dost ..
Vis ale jak tohle zni... jakoze vlastne neexistuje reseni ;-). Mozna krome tech protoolu, jestli to opravdu umi ;-).
A co si myslis ? preco sme kupili za 60 litrob bonsaidrive.com a postupne do neho napchali dalsich 40 litrov ? keby to slo spravit jednoducho , tak to tak mame ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 led 2009 13:23

matucha píše:Ted jeden takovej obecnejsi link, ale myslim, ze dost uzitecnej pro ty co neznaji:

http://www.gearslutz.com/board/post-pro ... orner.html
toto je velmi prijemny link ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 led 2009 13:24

macceba píše:http://www.steinberg.net/en/products/au ... video.html

Picture Display
With the benefit of a DeckLink video card by Blackmagic Design, the Nuendo video signal may be sent in any desired format to an external TV monitor (from analog to SDI and from SD to HD). Nuendo immediately detects an installed DeckLink card and routes the video signal directly to the video card. You may also opt for a Multihead graphics card that renders TV signals to view the video image on a separate screen or TV monitor in Maximize mode. If you use an Apple computer, you can patch the video signal via the Firewire link to an external D/A video converter that relays the signal to a TV monitor.
WOW .. toto vidim prvy krat :) Skoda ze nemame volny slot v DAW .. hned by som to otestoval ..
Naposledy upravil(a) Pytkin dne 16 led 2009 13:25, celkem upraveno 1 x.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 led 2009 13:25

No tyhle veci nejsou uplne jasny, kdyz se v tom fochu nepohybujes... ale pride mi to teda pekne pod uroven v roce 2009.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 led 2009 13:29

kurva .. ak by to fungovalo , tak by to bolo popici .. lebo mam problem s filmom .. bonsai nevie prehravat 24fps video .. ak by to nuendo zvladalo hrat von cez declink , tak to by bola parada .. otazne je , ci sa da na to spolahnut .. ale je fakt , ze ja som to testoval este vo verzii 2 .. mozno ze to uz funguje tako rozumne vo verzii 4

milq

Re: Video v Cubendu

Příspěvek od milq » 28 dub 2009 11:48

Ozvucujem v Nuende 3 trailery do pocitacovych hier a so synchronizaciou nemam problem. Videa maju okolo 3-4 minut a ak ich mam vo formate wmv, tak mi to ide krasne plynule bez sekania.
Kazdopadne s dlhsim filmom skusenosti nemam.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 dub 2009 15:03

milq : lipsync sedi ?

milq

Příspěvek od milq » 12 kvě 2009 18:37

Sedi. Ozvucujem hlavne akcne videa, kde je potrebne, aby to sedelo presne na ms.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 kvě 2009 00:15

milq : chcelo by to skusit hodinovy zaznam .. co to poviiiiiii ..

milq

Příspěvek od milq » 14 kvě 2009 22:52

Hodinovy zaznam som neskusal, ale chlapici v jednom nemenovanom studiu mi tvrdili, ze ozvucovali dokumenty, ktore mali hodinu a bol tam nejaky problem. Podla mna dost zalezi na formate videa, rozliseni, pocte snimkov za sekundu... Avicko ani mpeg mi napriklad nesli tak plynulo ako wmv...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 kvě 2009 00:36

milq : v prvom rade zavisi od toho , ze cubendo neni video strizna .. on pusti video a dalej sa stara o to windows .. teda standardny overlay .. a zaklad syncu su hodiny audia .. ktore nie su nijak syncovane s tym prehravanim videa .. cize na kratkom videu sa to neprejavi .. na dlhsom uz hej .. Ked sa u nas v praci vyrabali Prockovci , tak vecne sme mali s tym problem .. pri praci to vsetko chodilo .. ale akonahle si chcel prepisat 30 minut na betu , tak po 10-15 minutach v kuse uz to nebolo synchronne .. je to divne , lebo beta ma SRC na vstupe , cize si audio prevzorkuje do svojho clocku ..

milq

Příspěvek od milq » 18 kvě 2009 12:37

Aky program teda pouzivate v studiu? Vegas? Ten pouzivam na strih hudobnych videoklipov, ale audio sa mi v tom moc dobre nerobilo.
A ak by som teoreticky nechcel prepisovat na betu, ale len vyexportovat napr. hodinovy wav nejakeho filmu, ktory by som ozvucil, tak to bude tiez nesynchronne?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 kvě 2009 20:05

milq : na prehravanie videa pouzivame hardwarovy prehravac http://www.bonsaidrive.com/bonsai.html .. tam je zaruceny SYNC s nuendom , lebo nuendo posiela MTC bonsaiu a ten presne zobrazuje video z harddisku .. pri exporte zvuku , bude zvuk v poriadku .. zasadna vec je , ci ten zvuk bude realne synchronny , ked sa nasadi na video .. kedze ho nasadzujes na overlayovane video, je celkom pravdepodobne , ze to synchronne nebude .. inak to je cele dost zavisle od veci nainstalovanych v systeme .. pamatam si ze kedysi davno mi blblo prehravanie mpegov .. trosku to trhalo a bolo to dost otravne .. kamarat mi poradil , nech si nainstalujem tusim elecard mpeg encoder .. potom to chodilo paradne plynule , ale zase to robilo presne tu vec , ze nasadzoval si zvuk .. vsetko super .. a ked si to pustil od zaciatku , tak to zrazu nesedelo ..

zazz

Příspěvek od zazz » 15 říj 2009 01:06

mozna tu predchozi diskuzi chapu blbe, ale vzdyt v Nuendu neni problem, aby video hralo synchrone z obrazem....

Odpovědět