ELicenser (Cubase 10.5 PRO) - inštalácia

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Odpovědět
cargo

ELicenser (Cubase 10.5 PRO) - inštalácia

Příspěvek od cargo »

Zdravím,

inštalácia eLicenser mi ostane visieť v kroku "Configuring eLicenser Control Component" (viz obrázok) a takto "visí" aj hodinu bez ďalšieho progresu. Pozeral som vo fórach Steinberg, kde tento problém niekoľkí opisovali, ale žiadne z rád nepomohli (ani mne nie). spustiť ako správca, odpojť nepotrebné USB zariadenia, vypnúť antivir atď.
Neviem sa pohnúť ďalej. Môžte mi poradiť, ako ďalej..?
Ďakujem
fx1m4dx66jo41.png

cargo

Re: ELicenser (Cubase 10.5 PRO) - inštalácia

Příspěvek od cargo »

Postúpil som o krok ďalej. V "pack-u" stiahnutom cez Steinberg Download Assistant bola inštalácia eLicenser z 1.4.2020, stiahol som novšiu verziu a postúpil som o niečo ďalej.
Ostalo to ale visieť zas na tomto kroku.
Přílohy
Cubase.png

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Erichu - ale tohle je krok pro Soft-eLicenser, ale ty máš normálka HW klíč, tenhle komponent by to vůbec nemělo IMHO instalovat. Postoupil jsi po tom našem telefonátu?

P.

cargo

Příspěvek od cargo »

Ešte nie, Pavli, nechávam si to ako posledný možný krok, aby som vyskúšal všetky dostupné možnosti z mojej strany.
Momentálne je stav taký, že keď som zrušil krok (posledný pic), elicenser sa nainštaloval, ale po spustení, je okno prázdna. Ďalšie prvky sa začali inštalovať, no keď si Padshop 2 začal registrovať licencniu, opäť to zmrzlo... Cubase nainštalovaný, no nespustí sa...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Ahha :-/ no držím palce kluku!!

P.

cargo

Příspěvek od cargo »

thnx

IvanB

Příspěvek od IvanB »

pravda, Soft-eLicenser by si nemal potrebovať. e-Licenser Control Center sa ti dá spustiť? ak máš USB, malo by ti tam zrejme ukazovať, aké licensie sú na tvoje USB viazané (https://www.steinberg.net/en/company/te ... enser.html)

cargo

Příspěvek od cargo »

IvanB

Soustil som iba inštaláciu celého packu, čo mi stiahol DL Assistant. Ten začínal týmto. Faktom ale je, že (po zrušení inštalácie - viz druhý obrázok) pokračovala inštalácia Cubase samotného a následne ďalších komponentov (zamrzlo to po inštalácii Padshop, ktorý chcel registrovať licenciu - tam to opäť zamrzlo...). Keď som otvoril e-Licenser Control Center, bol a vždy aj je prázdny, nemožno ani zadať kľúč (všetko vyšednuté). Keď spustím Cubase, v pamäti (task manager) síce je, ale nespustí sa... Ostatné komponenty som ani neinštaloval...

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Skúsil by som odinštalovať e-Licenser Control Center (normálne cez Windows-Programy a súčasti) a nainštalovať samostatne. Samozrejme absolvovať podľa inštrukcií aktiváciu a spojazdenie toho usb.

cargo

Příspěvek od cargo »

To všetko som skúšal... Niekoľkokrát, aj podľa inštrukcií na steinberg support, ale bez zmeny. Skúšal som to na mojom ntb, tam bez problémov, ale na desktop PC to vždy zamrzne...

cargo

Příspěvek od cargo »

Takže nakoniec pomohol len reinstall Win10. Zrejme niečo v systéme. Všetko beží ok.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Fuha, kruté riešenie...

cargo

Příspěvek od cargo »

IvanB:
Áno, v dnešnej dobe kruté riešenie. V dobách pohodoveho WinXP to bola pohoda...
Len pre info: doobeda hľadanie riešenia inštalácie Cubase, cele poobedie, až do noci inštalácia systému, obnova záloh atď... Stále nie je v stave, ako včera ráno...

Odpovědět