SideChain Compression v Cubase

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
IvanB

SideChain Compression v Cubase

Příspěvek od IvanB » 22 srp 2017 10:56

Ahojte,
zaobstaral som si VST compressor s funkciu Sidechain, ale moju radosť trošku schladila pochybnosť, že či ho vôbec bude možné aplikovať... Ide o to, že komplet rytmiku robím vo VST - MPC softvéri, teda aj drum kick, ktorý tým pádom ale nie je samostatný track v rámci Cubase, ale v rámci toho MPC. Ja som v tom zatiaľ úplný zelenáč, ale logika mi hovorí, že nebudem môcť aplikovať sidechain napr. na basu (track v Cubase), ktorá bude regulovaná drum kickom vo v MPC softvéri. Je tak?
Dik

markuc

Re: SideChain Compression v Cubase

Příspěvek od markuc » 22 srp 2017 18:10

Není tak, pokud ten MPC má více výstupů a myslím, že má. Pak není nic jednoduššího, než si dát kick na separátní stopu a z ní udělat sidechain. Zjistíš nejlépe v manuálu k MPC pluginu.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 24 srp 2017 08:36

Máš na mysli, že kick mám dať na samostatný "track" s MPC v Cubase? Mne sa marí, že mi to vždy vyhodilo upozornenie, že MPC môže byť otvorený iba jeden krát, ale pozrem to ešte.
Vďaka

markuc

Příspěvek od markuc » 25 srp 2017 20:17

Ne
Ta jedna instance toho pluginu má víc než jeden audio výstup. Stačí jen jednotlivé samply uvnitř MPC namapovat na různé výstupy.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 30 srp 2017 09:45

No problém asi bude, že ja mám MPC Essentials, kde na rozdiel od full MPC SW, nie je možnosť naroutovať kanál inam...

MPC (full):
Obrázek

MPC Essential:
Obrázek

P.S. Že jak to nasere, keď po týždni v návode na compressor zistíš, že side chain nie je available vo VST formáte plug-inu...

Odpovědět