Steinberg MR816 CSX

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
flipdascrip

Steinberg MR816 CSX

Příspěvek od flipdascrip » 23 lis 2016 20:10

Ahoj všem, prosím o radu :(
Mám zvukovku Steinberg MR816 CSX, pouštím přes C5 a seká se mi hudba a sem tam i prská. I kdž pustím písen na Youtube, tak se také seká

Pustil jsem program Latencymon a napsal mi error hlášku:

Your system appears to be having trouble handling real-time audio and other tasks. You are likely to experience buffer underruns appearing as drop outs, clicks or pops. One problem may be related to power management, disable CPU throttling settings in Control Panel and BIOS setup. Check for BIOS updates.

Prosím o pomoc

Fractal

Re: Steinberg MR816 CSX

Příspěvek od Fractal » 23 lis 2016 21:17

popiš konfiguraci systému a kam máš tu zvukovku zapojenou, může to být způsobeno nastavením/výkonem počítače, ale u této karty je to většinou ten (dnes už) starý známý trik přepnutí firewire ovladače ve windows panelech na legacy driver

flipdascrip

Příspěvek od flipdascrip » 24 lis 2016 07:22

Mám zapojeno do PCI-Express IEEE1394
PC:
Procesor: AMD FX-6300
Základní deska: MSI 970 GAMING
Grafická karta: MSI R7 260X 2GD5 OCV1
RAM: 16Gb DDR3
SSD 120

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2016 08:18

výkonem to tedy nebude ale nepopsal jsi tady operační systém a čip firewire karty, což taky může být kámen úrazu.... následující seznam věcí bys měl udělat:

ve windows systémovém nastavení přepnout Firewire ovladač na legacy, ve windows 7 se to dělá takto:

a. In Windows 7 open up the Device Manager.
b. Expand the "IEEE 1394 Bus-Hostcontroller" entry and right-click on your "Hostcontroller" entry. The name will vary from system to system. Select "Update driver software...".
c. Select "Browse my computer for driver software" and select "Let me pick from a list of device drivers on my computer". Make sure to check the box "Show compatible hardware".
d. Select "1394 OHCI Compliant Host Controller (Legacy)" and click "Next". Now the driver will be updated.
e. Check if the MR816 now works properly.

dále:

nastavit FW buffer ve ysfwutility.exe na medium, nebo large

v kontrolním panelu Yamaha FW Driver nastavit ASIO buffer na největší

vyhodit/disablovat všecky konfliktní zařízení (integrovaný zvukový čip na desce, wi-fi adapter na desce, ostatní 1934 periferie...)

pokud stále problém přetrvává, jít do biosu a vypnout tyhle featury podle tohoto článku: https://www.steinberg.net/en/support/kn ... s-for-daws

pokud stále problém přetrvává, což silně pochybuju, ale i takoví pacienti se našli, tak je problém v tvém firewire čipu, měl by být zkrátka kvalitní, nejlépe od Texas Instruments... no a pokud stále problém přetrvává, je to ve Firewire kabelu, snaž se používat co nejkvalitnější, opravdu odstíněný, ne nějaké čínské šunty za 50kč

snad se nemusím zmiňovat o tom, že je třeba mít nainstalované poslední drivery, které jsou teď i pro win 10

flipdascrip

Příspěvek od flipdascrip » 24 lis 2016 10:45

Mám win7

v kontrolním panelu Yamaha FW Driver nastavit ASIO buffer na největší

Když nastavím buffer na největší, tak nemohu ale nahrávat v reálném čase... :?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2016 14:08

To vis ze muzes, v yamaha audio nastaveni mas asi vyply direct monitoring

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 24 lis 2016 14:29

Nemůže - on se nevyjádřil zde, ale už to nějakou dobu řešíme jinde. Využívá VSTi, takže DM mu nic neřeší.

P.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2016 16:49

Okej, chapu. Pokud kartu uvede do normalniho pracovního modu, bez výpadků, muze klidne tu latenci stahnout na par milisekund. Ja tu latenci mam co nejdelsi pri mixazi hodne stop, kdyz je na "stole" hodne zroutu cpu. Pravda, ta latence neni sam o sobe duvod karty delat bordel, ale proste kdyz ma clovek slaby vypocetni vykon je to jedina zachrana

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2016 17:24

jinak tohle zlobení karty je starý a známý problém, který je i dost srandovní, jak někteří (většinou jablíčkáři) měli hladký chod a windowsáci zase prostě kolikrát ztratili nervy a kartu prodali/vrátili, já jsem byl málem ten druhý případ, ale pak to začlo chodit a prostě bych neměnil (no měnil, ale to bych sahal hluboko do prasatka)

na foru https://www.steinberg.net/forums/ je (podle jazyka) subforum o steinbergackem hardwaru, kde je ten problem lupancu a vypadku MR816 resen nescetnekrat, tech reseni neni nekonecno, u me to bylo asi takhle:

Nepouzivat firewire na zakladni desce, proste pres VIA a noname chipsety to nikdy nefachalo spravne ani kdyby ses po...
Koupil jsem PCI firewire s Texas instruments chipem

Povypinat vsecky zbytecnosti a v Biosu vsecky ty procesoro/odberovo/setrilovo radobychytre funkce

Ten legacy host controller pak většinou spolehlivě pomůže.

Mě brzo čeká s kartou přechod na Windows 10, takže už si dávám tablety zinku a preventivně dobarvuju vlasy.

flipdascrip

Příspěvek od flipdascrip » 24 lis 2016 17:49

:palec+: :palec+: :palec+: :palec+: Tak a je to tady :) Tvoje rada pomohla !

-udělal jsem:
ve windows systémovém nastavení přepnout Firewire ovladač na legacy

A šlape to, jsem rád, že jsi pomohl, byl jsem uplně v prd... ano chtěl jsem prodat zvukovku :lol: :lol: :lol: :cry:

PS:ještě jednou díky :palec+: :) D

Doufám, že sem budu psát pouze rady a ne si psát o rady :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2016 18:05

je to ostuda steinbergu a taky zčásti yamahy, u takových molochů by člověk nečekal až tak špatně naprogramované drivery, mnoho interfaců ostatních firem takové taškařice neprovádí, určitě takhle ztratili dost zákazníků, no kdyby to nebyla tak dobrá mašina s dobrým ovládáním, tak už mi dávno letí ze studia :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2016 18:11

A existuji horsi veci, jeden interface od tascamu bez varovani a bez oznameni, jen po nejake zmene routingu, vysreli master output naplno... To ti pak muzou odejit bedny, usi, klepnout te pepka..

wred

Příspěvek od wred » 24 lis 2016 23:10

Fractal píše:Mě brzo čeká s kartou přechod na Windows 10, takže už si dávám tablety zinku a preventivně dobarvuju vlasy.
Ja už Win10 mám a na začiatku bol problém s firewire, Steinberg tvrdil, že problém je na strane Microsoftu a po nejakej dobe s updatom Windows sa to spravilo.

A ten legacy driver, mám pocit, že pomáhal v starších windowsoch, teraz som nič nemenil, proste som pripojil na PCI firewire kartu MR a všetko funguje :) A dokonca už je jedno, do ktorého FW portu to pichem :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2016 23:18

okej, vysazuju zinek, vlasy stejne dobarvit musim :)

wred

Příspěvek od wred » 25 lis 2016 01:43

Neboj, ja som zinku spotreboval aj za teba, keď som reštauroval nahrávku s dropmi každú chvíľu :D

Odpovědět