Steinberg UR44

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Odpovědět
sefko73

Steinberg UR44

Příspěvek od sefko73 » 10 lis 2015 22:37

Dnes sme nainštalovali Steinerg UR44 na Mac s Cubase 8.
Ide nám spúšaťať audio súbory, ale keď pustíme MIDI, ide nám zvuk z nástroja do zvukovky, ale neide von zo zvukovky.
Ide iba ak pridáme audio stopu a zapneme na nej monitoring...
Už sme skúšali všetky nastavenia v Cubase, ale nič nepomáhalo...
Viete poradiť, kde môže byť chyba?

pavlii
Moderátor

Re: Steinberg UR44

Příspěvek od pavlii » 10 lis 2015 23:00

Počkat počkat, to je zase strašně špatná formulace, protože trochu nemá logiku. Předně - JAKÉHO nástroje? Externí synth/modul připojený k UR44 nebo virtuální nástroj (VSTi)? Předpokládám tu první možnost - čili připojený (MIDI a audio kabely) externí nástroj, MIDI stopa přehrává data, máte ověřeno, že tato jdou do nástroje a ten hraje (kontrola třebas sluchátkovým výstupem). V Cubase je třeba řešit to přes interní DSPfx mixer (viz manuál - strana 15, integrace do Cubase).

P.

peteness

Příspěvek od peteness » 10 lis 2015 23:14

mas zatrhnuty direct monitoring v Device setup?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 lis 2015 23:18

sefko73 píše:Ide iba ak pridáme audio stopu a zapneme na nej monitoring...
a neni tohle nahodou to nejlepsi nastaveni? ovladas si presne co chces nahravat a poslouchat na jednotlivejch stopach... nevim pro jakej zpusob prace to potrebujete, ale mne tohle vzdycky prislo idealni.

moje automatika je ke kazdy midi stope i audio stopa... samozrejme pro cisty sequencovani to neni nutny, ale kdo to dneska takhle dela?

sefko73

Příspěvek od sefko73 » 11 lis 2015 07:57

pavlii píše:Počkat počkat, to je zase strašně špatná formulace, protože trochu nemá logiku. Předně - JAKÉHO nástroje? Externí synth/modul připojený k UR44 nebo virtuální nástroj (VSTi)? Předpokládám tu první možnost - čili připojený (MIDI a audio kabely) externí nástroj, MIDI stopa přehrává data, máte ověřeno, že tato jdou do nástroje a ten hraje (kontrola třebas sluchátkovým výstupem). V Cubase je třeba řešit to přes interní DSPfx mixer (viz manuál - strana 15, integrace do Cubase).

P.
Pesne tak - prvá možnosť.
Máš prosím ťa ten manuál?

Vďaka

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 11 lis 2015 10:48

No když pominu fakt, že ho na rozdíl ode mě máš ty (já tu kartu nevlastním), tak je tu web výrobce a sekce Support - Download ;-)

2biscuit: není to ta nejlepší možnost, protože jsi zatížen latencí (takže je to spíš ta nejmíň vhodná).

P.

Odpovědět