Hudební tvůrce a DPH

Vše okolo propagace hudební tvorby
Odpovědět
Yogi
Vybavení

Hudební tvůrce a DPH

Příspěvek od Yogi »

Netušíte, jak je to s DPH u tvůrce hudby, který tvoří řekněme bez živnosti dle autorského zákona a má tedy autorské příjmy. Neptám se ani tak na to, kdy bych se stal plátcem (z muziky nikdy :), ale spíš na propagaci mnou vytvořené muziky.

Existuje dneska hromada služeb, které dělají muzikantům promo. Ale klidně může jít o běžné sociální sítě jako Facebook / Instagram nebo vyhledávač Google. Když bych si tam chtěl zaplatit inzerci, co se děje s DPH, když jde o subjekty v rámci EU a využitím jejich služby bych se za normálních okolností jako živnostník stal minimálně identifikovanou osobou k DPH?

Chystám se s tím za daňovým poradcem, ale třeba má někdo zkušenosti z praxe tady. U mě průšvih, že mám ŽL na jiné věci a nevím jak moc se navíc míchá autorská tvorba a běžná živnost (webařina).
YOGI RULEZ - web | bandcamp | spotify | instagram

vasek

Re: Hudební tvůrce a DPH

Příspěvek od vasek »

Buď jsem to špatně pochopil, nebo sis to nějak spletl. Identifikovanou osobou se stáváš pokud tobě někdo platí ze zahraničí. Pokud platíš ty (což se obávám, že u hudby tak převážně bude), tak prostě zaplatíš... proč něco řešit? Službu Facebooku přece může využít kdokoliv, to není podnikání.

Yogi
Vybavení

Příspěvek od Yogi »

V rámci podnikání se tak stáváš i tehdy, pokud využiješ služby v rámci EU. Jen to moc lidí neví nebo na to prdí. Viz. https://www.jakpodnikat.cz/adwords-dph.php
YOGI RULEZ - web | bandcamp | spotify | instagram

vasek

Příspěvek od vasek »

Vidíš, to je asi pravda, já jsem totiž plátce DPH, takže jsem to neřešil. Tak jsem se zase poučil, díky.

Odpovědět