BIOTECH-STUDIO

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
fantozzi2

Příspěvek od fantozzi2 » 11 říj 2008 15:38

dik za promazani, at zije cenzura! :arrow: nedivim se, ze toto forum uz neni, co driv :-(

matucha

Příspěvek od matucha » 11 říj 2008 15:43

hm... uz sem to nasel... bylo to rozdeleny http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?p=172807#172807

j-bee74

Příspěvek od j-bee74 » 11 říj 2008 16:05

Koukám že než jsem to dopsal, tak jste to smázli....TO JE DOBŘE !

peteness

Příspěvek od peteness » 11 říj 2008 20:35

Pěkné studio. Taky obdivuju tu buldočí cílevědomost. Web je taky hezký, trochu mě rozesmály "finanční operace". :)

Ať se daří, máš na to!

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 30 říj 2008 23:09

EW, rad by som sa opytal, co ta viedlo prave k apogee?
Prave riesim multikanalovy (8 alebo 16) ad-da, v sucasnosti pouzivam motu hd192 (k nemu este 4ad lavry) a rad by som urobil ozajstny krok vpred, tak neviem apogee, lynx, mytek, ssl...? Pocul si nieco z toho?
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 30 říj 2008 23:46

PiKey píše:EW, rad by som sa opytal, co ta viedlo prave k apogee?
Prave riesim multikanalovy (8 alebo 16) ad-da, v sucasnosti pouzivam motu hd192 (k nemu este 4ad lavry) a rad by som urobil ozajstny krok vpred, tak neviem apogee, lynx, mytek, ssl...? Pocul si nieco z toho?
Ja se potreboval rozhodnout pro in/out 16tku. Mel jsem puvodne vyhlidnuty 3 vicekanalovy karty, SSL XLogic Alpha-Link (24 kanalu), Apogee AD-DA 16x, Lynx Aurora 16.

- SSL byla nejlepsi v pomeru cena vykon, jedina z tech 3 mela 24 kanalu, ovsem v 88.2 ci 96 kHz umi jen 12 kanalu a to je malo. Libil se mi jeji cistej zvuk, je to hodne dobrej prevodnik.

- Lynx me nakonec nezaujala zvukove, nestih jsem ji bohuzel vyzkouset v realu, ale sehnal jsem si hodne ukazek a testu, znela mi trochu neosobite v porovnavacich testech vedle Apogee, je to ale urcite hodne dobra karta me si ale nestihla ziskat, jen muj osobni dojem.

- Apogee AD-DA 16x, zvukove velmi transparentni, cisty zvuk, krasny basy a jemny prirozeny vejsky. Kdyz jsem si ji pujcil do studia byl jsem velmi rychle rozhodnutej. Hodne mi vyhovuje. Poridil jsem od Apogee 16 AD kanalu pro nahravani nastroju a 16 DA kanalu pro analogovou sumaci v TubeTech SSA-2B. Tyhle 16tky Apogee jsou vlajkovy lode firmy Apogee, jsem snima hodne spokojenej. Prijemnej je i fakt ze klientela na Apogee hodne slysi, nejen u nas ale i ve svete. Kdyz jsem se treba dival na velka studia venku ktery maj 80 ti kanalovy pulty, drtiva vetsina jich ma prave tyto 16tky. Jo a abych nezapomel moc dobre funguje funkce SoftLimit ktera pokud treba bubenik da vetsi ranu nez kterou clovek ocekava, SoftLimit presto ze by melo dojit k prebuzeni zvuk prenese bez jakyho koliv zkresleni, prefektni vec.

Pro mastering pak mam stereo ADDA od firmy CraneSong HEDD 192, kterej krome perfektniho prevodniku umi nabidnout i spoustu skvelejch barev.

peteness píše:Pěkné studio. Taky obdivuju tu buldočí cílevědomost. Web je taky hezký, trochu mě rozesmály "finanční operace". :)

Ať se daří, máš na to!
Dekuju ! : )

.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 říj 2008 23:59

EW " Apogee zvlada pri 96k 16 I/O ? neznizuje pocet hlasov ako SSL ?

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 31 říj 2008 00:16

Pytkin píše:EW " Apogee zvlada pri 96k 16 I/O ? neznizuje pocet hlasov ako SSL ?
Apogee umi v 16 ti kanalech 192kHz. ale neni I/O. kazda ta 16tka je bud jen 16 in nebo 16 out, jsou to samostatna zarizeni. U ty SSL XLogic Alpha-Link bylo super ze je soucasne IN/OUT prevodnik v jednom zarizeni.

.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 říj 2008 00:57

EW : jo rozumiem.. dik ..

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 31 říj 2008 11:37

EW, dakujem za dojmy 8) inspirujuce

jeany

Příspěvek od jeany » 03 lis 2008 12:23

ECSON WALDES píše: Ja se potreboval rozhodnout pro in/out 16tku. Mel jsem puvodne vyhlidnuty 3 vicekanalovy karty, SSL XLogic Alpha-Link (24 kanalu), Apogee AD-DA 16x, Lynx Aurora 16.

- SSL byla nejlepsi v pomeru cena vykon, jedina z tech 3 mela 24 kanalu, ovsem v 88.2 ci 96 kHz umi jen 12 kanalu a to je malo. Libil se mi jeji cistej zvuk, je to hodne dobrej prevodnik.
Vzhledem k tomu ,ze o tomhle SSLku uvazuju, chtel jsem se te zeptat o jaky Alpha-Link to mluvis? Jestli o AX tak to chapu, pac tam pri 96 kHz musis jit po tech ADATech ven v SMUX rezimu a to samozrejme pocet kanalu zpolovicni.
ALE! Jestli jsem to spravne pochopil tak ty druhy dve verze (MADI AX a MADI SX) umi poslat po MADI pri 96 kHz az 32 kanalu a z toho muze byt az 24 I/O analogovejch a az 24 digitalnich AES/EBU v pripade MADI SX nebo az 12 ADAT v pripade MADI AX. Pri 44.1 kHz je to dvojnasobek takze tam nacpes ty analogy a digitaly dokonce vsechny tj. dokupy 48 kanalu!
Coz me docela dostalo pac tak muzes mit treba 24 I/O analogovejch + 8 AES/EBU a to pri 96 kHz v jedny krabicce (no este musis mit RME MADI kartu, kera je krapet drazsi nez ADATOva RME 9652 nebo RAYDAT ale rek bych ze v souctu se to vyplati..)
Nebo se mylim a neco mi uniklo? Dik za pripadny opraveni blbosti co tu pisu..

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 03 lis 2008 21:20

jeany

Zkousel jsem SSL Alpha-Link prevodnik s rozhranim ADAT. Uz je to trochu dyl co jsem to zjistoval. Nejsem si uplne jistej jak je to s poctem kanalu u AES/EBU, nebo MADI verze, ale mam pocit ze ten prevodnik je stale stejnej i s ADAT vezi, jen ma jiny rozhrani a umoznuje vyuzit 96 kHz. MADI podle posledni normy z roku 2003 umelo po jednom koaxial kabelu 64 kanalu pri 48 kHz. MADI nepodporuje 96 kHz, pokud je potreba 96 kHz pocet kanalu se snizi na 32, cicli prevodnik SSL Alpha-Link nenabizi uz kv tomuhle vic nez tech 24 kanalu / nebo teda 48 pokud secteme vstupy a vystupy.

Nicmene SSL nabizi integrovany reseni mezi Alpha-Link ADDA a jejich PCI DSP kartou SSL Mixpander. Propojeni je jen jednim kabelem coz je supr (viz obrazek). Super na ni taky je velmi mala latence a pak moznost vnitrnich pluginu, je to vpodstate Soundscape system.

Je pak jedno jestli clovek koupil ADAT, AES/EBU, nebo MADI verzi SSL prevodniku. S Mixpanderem se vyplati vzit ADAT verzi, protoze je nejlevnejsi a na pripojeni s Mixpander kartou to nema na nic vliv. Nicmene on sam Mixpander neco stoji, pokud se nepletu neco kolem 25. Tim ale ma clovek vyresenu komunikaci mezi prevodnikem a DAW. Je to castka srovnatelna s RME AES/EBU kartama, ktery toho umej ale jen zlomek toho co mixpander. Nadruhou stranu ja bych to vse navic nikdy nepotreboval.

Obrázek

jeany

Příspěvek od jeany » 04 lis 2008 10:37

Ecsone, diky za obsahle vysvetleni.
S tim MADI mas samozrejme pravdu, v pripade 96 kHz jede taky jako ADAT v SMUX2 rezimu, tudiz je pocet kanalu 32.
Prevodniky stejny budou, ale nevim esli jsme si rozumeli - ta Alphalink MADI SX ma OBA typy dig. pripojeni, tj. 1x MADI Toslink A 24x AES/EBU a ty AES/EBU jsou interne routovatelny do MADI takze to muze fungovat i jako AES/EBU to MADI (a opacne) konvertor,coz me prave dostalo ta flexibilita pripojeni (a to ta AX verze o kterou ses zajimal ty neumi..) Takze v pripade ze budes chtit nahradit cast kanalu nejakym fajnovejsim prevodnikem, bude te to stat jen ten prevodnik, pac AES/EBU pripojeni uz mas.. (konec reklamy na SSL:-)); ne fakt nejsem jejich dealer, jen se o to zajimam..)
O mixpanderu vim, ale tam jsou pro me dva zasadni problemy, jednak je to PCI karta (coz by dneska ale az tak nevadilo, je furt spousta desek s dvema PCI - mam jeste starou UAD-1; ale do budoucna to muze byt problem; RME MADI je uz PCIe), a druhak ten kabel kerej k tomu vede ma omezenou delku asi na 1,5 m, coz v pripade, ze chces mit pocitace vedle v "machine roomu" aby nedelaly kraval, je dost neresitelny...
Mel jsi moznost to SSLko primo porovnavat s Apogee AD/DA16, ktery nakone u tebe zahnizdily?
Taky se musim pridat k pochvalam vyzoru tveho studia, nejvic se mi libi ten stul (nebo spis konzole) s outboardem na dosah ruky. mam rad kdyz pazvukarovo pracoviste vypada trochu jako kokpit v boeingu - jsem uchyl na mnozstvi cudliku a budiku a blikatek:-))

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 04 lis 2008 11:07

Ten stol dostal aj mna 8)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 lis 2008 16:43

ten stol je typicky pre mastering .. vacsinou to vyzera tak ..

Odpovědět