DAVID KOLLER - BIOTECH Studio

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Pytkin
Moderátor

Re: DAVID KOLLER - BIOTECH Studio

Příspěvek od Pytkin » 12 črc 2011 13:57

no ale ono trosku ide aj o to , ako samostny interpret hraje .. mne prislo ze ta kapela z bluerecordingovej ukazky .. ze im samotnym to moc nehraje .. potom uz zvukar moze robit co chce , a nahravka je vzdy na hovno ..

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 12 črc 2011 14:02

Ale proste to nema spodni basy a prostor...a to dobry zvukar udela.. je to jen a pouze stredove... treba basa proste nema spodni oktavu... ze by ty maly bedny?
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 črc 2011 14:10

carloff : jasne .. ale keby tam bol priestor , tak by to furt znelo tak nijako .. proste ta kapela nehraje ..

nunu

Příspěvek od nunu » 12 črc 2011 14:11

Kde berete ukazky od Davida? Mne to na jeho webu ehm nehraje -)) Nebo neposkytnul by nekdo kusek treba ve flac ?
Naposledy upravil(a) nunu dne 12 črc 2011 14:19, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 črc 2011 14:15

Pytkin píše:no ale ono trosku ide aj o to , ako samostny interpret hraje .. mne prislo ze ta kapela z bluerecordingovej ukazky .. ze im samotnym to moc nehraje .. potom uz zvukar moze robit co chce , a nahravka je vzdy na hovno ..
ja myslim ze z hentoho matrosa by mal ist vykuzlit dost dobry zvuk. mne sa ta muzika napriek relativnej tuctovosti celkom paci.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 črc 2011 14:19

kexik : iste .. ale zla kapela s dobry zvukom je stale zla kapela .. a dobra kapela so zlym zvukom je stale dobra kapela .. to som chcel tak nejak naznacit ..

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 12 črc 2011 16:51

Ja sa teda povazujem za cloveka na zvuk uplne hlucheho a neodborneho, ale vlastny nazor mat asi mozem. Pustil som si jedno aj druhe. Podotykam, ze hudba ani jedneho mi vobec nic nehovori ( velmi jemne povedane ), ale ten rozdiel vo zvuku musi pocut aj hluchonemy ocami. Na prve pocutie su to diametralne odlisne nahravky, chce sa mi povedat profik vs amater, bez urazky. Natiska sa mi akurat otazka teoretickej roviny, ci je lepsie mat naslapany, alebo plochejsi zvuk, najma v zmysle udalosti okolo loudness war, ale tak daleko imho ecson nezasiel a snad ani nezajde.

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 12 črc 2011 18:14

Dakujem za pripomienky k mixu. Basove frekvencie naozaj na tej nahravke absentuju, pretoze to nebolo robene vo vhodnych akustickych podmienkach, ani mix ani nahravanie. Musel som ist vyrazne do kompromisu a nechcem sa prostrednictvom tejto nahravky s nikym porovnavat. Rozhodol som sa radsej netlacit na basy, aby to bolo konkretnejsie. Co sa tyka plnosti zvuku, to priamo suvisi s basovymi frekvenciami. Dakujem aj za komentar k hudbe, snazim sa veci aranzovat jednoduchsie a ucelne. Rozhodne ale nejde na Slovensku o tuctovy zaner, momentalne nie je funky prilis v mode - v Cechach je to nastastie inak :D Primarne sa nevenujem komercnemu nahravaniu, skor experimentovanim so zvukom a to, ze sa mi nepaci Ecsonov zvuk je preto, lebo je prilis komprimovany, sterilny a "remeselny" {prosim, nie je to osobny utok!}. Nie som prilis zastancom kompresorov a viem, ze nie som urcite sam. Tak mozno sa aj na tomto fore najde niekto s podobne orientovanym nazorom. Zatial sa mi zda, ze vacsina odtialto je skor za ten vyrazne komprimovany.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 črc 2011 18:55

bluerecording: tvuj problem je, ze se neumis zaradit kam patris. myslim, ze kdybys mel vic snahy poslouchat nazory tady kluku, kteri uz videli a hlavne slyseli, oproti tobe neporovnatelny, tak by ses treba posouval - za prve mas kam se posouvat (a to jeste opravdu hodne daleko) a za druhy mas podle me kupodivu i potencial. jenze tvoje ego ho zarezava. je dobre, zes tu dostal par facek, protoze se bud proberes a zacnes na sobe pracovat a nebo zatrpknes a budes dal ten s nosem nahoru.

jestli nechces, aby te nekdo porovnaval s nekym na zaklade ukazek jake jsou k mani, tak dej reprezentativnejsi.

ecsonuv zvuk vuci tvemu neni dal tim, ze jirka pouziva vic komprese. je dal proto, ze ecson zvuku vic rozumi a umi s nim lip pracovat. pravy mistrovstvi podle me je, kdyz se nekdo umi se svym zvukem prizpusobovat - ten kdo sedi na zadku a dela si furt to svoje a nechape vliv doby na praci, ktera ma co do cineni se stylem a trendy, to dela casto proto, ze to ani jinak neumi.

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 12 črc 2011 20:54

Par faciek by som komentoval ako par hrubych urazok a utokov proti mojej osobe. Vecne sa k mojim nazorom nevyjadril zatial takmer nikto. Iny nazor sa tu berie ako utok na "smotankovych" clenov fora a nadradzovanie sa. Je to smutne. Snad to vyplyva z toho, ze sa tu v podstate strieda v odpovediach iba velmi malo ludi a tych svojich si drzite. Tomu rozumiem, ale zakladom takehoto fora by malo byt akceptovanie toho, ze niekto ma aj iny nazor.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 12 črc 2011 21:18

bluerecording píše:...ale zakladom takehoto fora by malo byt akceptovanie toho, ze niekto ma aj iny nazor.
ale ved sam si pisal, ze to tvoj nazor nebol, len si suhlasil s inym nazorom, kto sem niekto napisal.. tak teda aky je tvoj nazor? lebo si ho stale nedal...

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 12 črc 2011 21:20

Myslel som vseobecne na fore. V tomto pripade som sa pripojil k nazoru, ktory vystihuje ten moj. Napisal som aj nejake technicke detaily, ale k tomu sa nikto nevyjadril.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 12 črc 2011 21:22

bluerecording píše:Myslel som vseobecne na fore. V tomto pripade som sa pripojil k nazoru, ktory vystihuje ten moj. Napisal som aj nejake technicke detaily, ale k tomu sa nikto nevyjadril.
ak su technicke detaily irelevantne, tak sa neni k comu vyjadrovat.. a to je tiez svojim sposobom nazor

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 črc 2011 21:43

bluerecording: urcite to nebyly hruby urazky. byla to jen uprimnost az na kost. a to co tady povidas o elitarstvi je taky nesmysl. kdybys to tady peclive sledoval ze sociologickyho pohledu, vedel bys, ze uz se tady vedli hodne ostry debaty i mezi lidmi, kteri ted jsou na jedne strane. kdyz budu konkretni, zrovna ecson s carloffem si dost casto vjizdeli do vlasu a nikdy si nedaj nic zadarmo. ale je u nich cejtit, ze i presto, ze maj na veci casto diametralne jinej pohled, tak se navzajem uznavaj a respektujou, protoze je proste fakt, ze uz oba dost dokazali. zatimco u tebe neni ani respekt k okoli, ani pocit toho, ze by mel clovek za neco respektovat tebe. nechci rict, ze musi bejt clovek nutne uznavanej a uspesnej, aby mel mit jeho nazor nejakou vahu, ale potom musi mit alespon nejakou hodnotu.. sorry, ale ja mam presne ten pocit o irelevanci, kterej zminil excom...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 črc 2011 21:56

Názor je jedna věc a opakovat stále a vytrvale dokola věci, které jsou zjevně (fakticky) mimo mísu je věc druhá (téma s monitory). Více lidí ti to navíc (fakticky) vysvětlilo. Tak jestli není lepší to přijmout anebo aspoň stále neopakovat nahlas dokola - nevím čeho tím chceš dosáhnout ... (kromě toho že ti to občas někdo řekne bez servítku - běžet pak hned kritizovat jeho práci je trošku ... ehm ...)

Odpovědět