Hledám uplatnění pro svou hudbu

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
darek.vrana
Příspěvky: 14
Registrován: 18 čer 2017 21:00

Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od darek.vrana »

Ahoj,

rád bych našel nějaké uplatnění pro svou hudbu - filmy, dokumenty, hry... Zatím skládám jen "do šuplíku" a nevím, jak se k něčemu dostat. Měl by někdo nějaký tip, nápad, nabídku?

Tady je odkaz:
http://bandzone.cz/_78405

P. S. Budu samozřejmě rád i za jakékoliv připomínky k hudbě.
Moc díky

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od tony9 »

Jak uplatnit tvoji hudbu nevím, sám bojuji s tím jak uplatnit tu svou a bojuje s tím mnoho uživatelů Ezone.
Chci ti říct, že tvá hudba se mně líbí, protože v ní cítím hlubší rozměr, takže držím palce a vydrž!

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od rastis »

neporadim, ale aspon pochvalim - pekne. priznam, ze som cakal strasne netalentovanu blbost, ale velmi prijemne prekvapenie :)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od MDudas »

:palec+: Ale to uz asi vies.

Co tak obycajny Facebook ? Sila socialnych sieti je velka. Kazde 2-3 tyzdne vypustit 1 skladbu (nie viac). Niekto Ti to like-ne a uvidia to dalsi desiati.

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od Sabiani »

Checkni tohle:

https://www.pond5.com/royalty-free-music/

Ked sa tam zaregistrujes mozes uploadnut hudbu a niekto si to moze zakupit pre svoj projekt (film, reklama, atd.)
Ci sa to ale naozaj stane nevim, ja som to este neskusal...

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od charonme »

nema nahodou aj youtube nejaky system royalty free music pre youtuberov ktori si chcu dat do videa nejaky hudobny podklad? ale neviem ako sa da v tom zucastnit

darek.vrana
Příspěvky: 14
Registrován: 18 čer 2017 21:00

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od darek.vrana »

Díky všem za nápady i podporu, mrknu na to!

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od IvanB »

Ako štart by som skúsil nejakých študentov FAMU, VŠMU, AMU a pod. Mnoho z nich majú všelijaké projekty...

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od vasek »

Pro začátek to chce spíchnout nějakej miniweb nebo aspoň naládovat profil kontaktníma informacema a taky napsat něco o sobě, co nabízíš atd. Takhle tě zatím zájemce ani pořádně nemůže oslovit... Prostě se pěkně odprezentovat, to je základ a start.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od Fractal »

taková mjuzik by se hodila do specifických filmů či dokumentů, možná i do některých her, taky do určité televizní reklamy, nebo divadelní/rozhlasové hry... nejlepší podle mě je poslat to všude kam můžeš, kam tě napadne, někdo se vždycky ozve, ale taky to chce alespoň 50 různých poslání, prostě pokud zrovna někdo potřebuje něco podobného, máš šanci

hlavně srozumitelně nadepiš předmět mejlu, hudba je široký pojem, nebo když budeš volat, tak hned přesně popiš o co jde za hudbu...

na těch webových službách, co poskytují exkluzivní nebo neexluzivní licence či royality free hudbu se to většinou ztratí, zapadne a prachy z toho jsou jen tak aby se neřeklo, no ale můžeš každopádně štěstí mít i tam

můžete si taky pomoci navzájem s nějakým studentem animace či videographerem/filmařem a udělat pořádné video na hudbu či naopak hudbu pro video, ať to působí, že to má hlavu a patu a můžeš to servírovat jako hotovou věc, co má nějaký účel

nenechej se odradit, třeba i prvních 10 výzev/spoluprací nemusí vyjít jak by sis představoval, ale pak jak se to jednou rozjede, už to prostě víceméně pořád funguje

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od MDudas »

Fractal píše:...hlavně srozumitelně nadepiš předmět mejlu, hudba je široký pojem, nebo když budeš volat, tak hned přesně popiš o co jde za hudbu...
+1
Ten sposob, ako si tu napisal nazov temy... to uz radsej nepouzivaj. :wink: Tiez som cakal nejako paka (s prominutim :oops: ).

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od biscuit »

co se tyce ty platformy pro videomakery apod. tak valna vetsina lidi asi pouziva PremiumBeat.com

muj nazor ale je, ze tenhle zpusob je dost nejistej. jestli to myslis opravdu vazne, je podle me nejlepsi cestou zacit poznavat lidi - nazivo. vubec bych se nestydel zvednout zadek a nekam se nadelegovat osobne treba s flashkou a vizitkou. ze zkusenosti vim, ze jednoznacne nejlip funguje spojeni s lidma, se kteryma jsem se fyzicky alespon jednou potkal. je to vetsinou vrelejsi a dlouhodobejsi spoluprace. kdyz to vezmu i z opacnyho pohledu, ze svyho profesniho zivota, tak zakaznikum, ktery jsem osobne potkal jsem schopen obetovat nejak vic energie, casu a trpelivosti, nez nejakejm "imaginarnim figuram". dokonce to plati i pro lidi, kteri mi po telefonu pripadaji jako pitomci. ta fyzicka forma cloveka proste porad ma svoje kouzlo a vyznam, i kdyz se jedna o uplne obycejnou a nezajimavou bytost.

edit: co tady ctu doporuceni na studenty souvisejich oboru, to urcite nemusi bejt marna cesta. ale cim vic toho zkusis, tim vetsi sance. a hlavne si srovnej v hlave, jestli jsi pruraznej typ a budes to umet. vetsina kreativnich lidi to prave spis neumi. proto se casto prosadi i lidi, rekl bych "mene umelecky hodnotni" lepe, nez ti skutecne dobri, protoze proste umi za svou vec vic orodovat ;-)

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od vasek »

souhlas s biscuitem, je to nakonec obchod jako každej jinej

darek.vrana
Příspěvky: 14
Registrován: 18 čer 2017 21:00

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od darek.vrana »

Všem vám moc děkuju za smysluplné rady. Já právě průbojný moc nejsem, ale hlavní problém je, kde vůbec získat nějaké kontakty. Poslat něco nějakému režisérovi, nevím, u těch dobrých mi to přijde skoro zbytečné, všichni s někým spolupracují a asi nebudou riskovat spolupráci s někým, kdo v tomhle ohledu nemá žádné zkušenosti. Navíc je i těžké na ně sehnat nějaký kontakt, všichni si střeží své soukromí. A na nějaké začínající taky nevím, jak natrefit. Možná asi přes to FAMU...

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od tony9 »

Tak já bych se nevyhýbal třeba i Facebooku.

Odpovědět