Hudební spolupráce (EDM) - postprodukce, mix, mastering

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
TOM-Thak

Hudební spolupráce (EDM) - postprodukce, mix, mastering

Příspěvek od TOM-Thak »

Ahoj,
měl bych dotaz, jestli by se někomu chtělo za peníze do občasné spolupráce na EDM (Electronic Dance Music - Trance, House, Progressive).

Situace je následující:
Mám dost práce kolem a začínám mít i dost vystoupení. Skládám vlastní věci, ale už mi nezbývá tolik času na to je vyšperkovat do detailu
po stránce mixu, kde to pokulhává, když to pak posílám na mastering. Moje představa je spolupracovat s někým komu předám
materiál ve stopách (a může zasáhnout i svou tvůrčí činností) a pomůže s mixdownem hotové věci popř. klidně i masteringem.

V mixu se může samo stát, že se zjistí, že nějaký zvuk dělá bordel a chce vyměnit.. BOHUŽEL to může být zrovna třeba kopák.
Když dlouho makám na jedné věci, tak pak ztrácím soudnost už a nedokážu posoudit, zda je to ok nebo ne. Někdo kdo to uslyší
jako hotový celek tomu může přidat něco navíc a může to ve výsledku být ještě lepší věc.

Tak by mě zajímalo, jestli to pro někoho nemůže být zajímavé. Troufám si tvrdit, že na tom nejsem zase tak špatně, aby případný spolupracovník
musel vše předělávat tzn. necítím se v pozici někoho kdo chce být nějaká STAR a přitom nezná vůbec nic.. ostatně prá slušných releasů
se slušným supportem už za sebou mám.

Je to dobrej nápad, špatnej nápad nebo jakej je to nápad? :D

Sabiani

Re: Hudební spolupráce (EDM) - postprodukce, mix, mastering

Příspěvek od Sabiani »

Napad to neni spatnej, robi sa bezne ze mixdown dotiahne niekto iny, mastering samozrejme tiez..
Mas aj nejaky soundcloud, ci link na svoje skladby?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Ja samo taky musim myslet na pomer cena / vykon. Je urcitej budget, kterej do toho muzu dat a je otazkou, zda se to pak pri dlouhodobejsi spolupraci nekomu bude vyplacet nebo ne. Je otazka, kolik to bude stat energie editovat mixdown.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Vypocul som tie odkazy, uplifting trance teda neni moja salka kavy.. ale co viem posudit tak tvoje mixdowny su zvukovo v poriadku. Teraz neviem ci by to niekto iny tu na audiozone spravil lepsie, resp. ci by to bolo podla tvojho vkusu. Dalsia vec je cena, kolko si ochotny investovat? Je rozdiel lowcost mixdown a mixdown od Ecsona napriklad..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

No ono je paradox to, ze doma na monitorech mi to zni docela v pohode i v porovnani s jinyma skladbama, ale kdyz to hraju na akci, tak to nema takovej drive.. chybi tomu dostatecny headroom. To same, kdyz to pak hraje z radia nebo z radioshow mixu, tak proste jine skladby tam vyzni, moje tam neni jako ty ostatni. Snazim se dosahnout stejne loudness, ale ve finale mam mensi headroom.

No tak Ecson ten ma sve prace dost a ja mu nemuzu udelat zdaleka takovy kseft jako kapela, ktera jen hraje a on jim udela vsechny nabery, mixaz a mastering cele desky.

Za low cost mix povazuju cca kolem 3500Czk / mix + kolem 1500CZK mastering, i kdyz ten u EDM delaj v Belgii hodne slusny za 35€ a masteruji tam lidi jako Above & Beyond, Richard Durand a velke labely jako BlackHole, takze to me prijde realne.
Ja se obavam ale, ze mix bude v prvnich fazich vyzadovat nejakou zpetnou upravu jeste v produkcni casti, ale potom kdyz dojde k nalezeni spolecne vlny, co ma lezt odeme a jaky je vystup..

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Napisem ti asi radsej mail, ten na seznam.cz ti funguje?

Odpovědět