Perial - Loom of Consciousness

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
charonme

Re: Perial - Loom of Consciousness

Příspěvek od charonme » 12 led 2014 13:02

ked sa niekto vyjadruje k nejakemu zanru ktoremu nerozumie stylom ze ho prirovnava k prdeniu, tak si skusim predstavit ako by zareagoval napr. na veci typu Celer a podobne a hned sa zasmejem na jeho obmedzenosti :)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 12 led 2014 13:04

ja prave ocenujem tú repetetivnost v tom.. niekedy primitivne opakovanie niečoho je viac než hocičo.. a toto je ten prípad kedy mne to sedí..
jackies píše:šmejdi ! :)
:) nič v zlom, ja ta beriem ako taký zdravý protipol, ktorý imho treba

lavender

Příspěvek od lavender » 12 led 2014 13:13

ale pozor - v tom jednom rebricku to nezaostava velmi za novym albumom boards of canada a predci heckerov album. z mojho pohladu to nie je len tak nejaky rebricek.
idem si to vypocut.

jusuf

Příspěvek od jusuf » 12 led 2014 13:49

Mne sa muzika páči, i keď som si vypočul len minútové ukážky na http://www.junodownload.com . Trochu mi najprv vadila repetitívnosť, ale v nej sa prejavuje postupný zvukový vývoj, takže sa dá "vpočúvať". Pekne je cítiť spomínanú "internosť" -) skladieb .
Do klasifikácie hudobných štýlov sa vôbec nevyznám, ani neviem porovnať s produkciou "vonku", ale nevidím dôvod rozvíjať tu debatu, čo je hudba. Akurát sa dá povedať : "gitara tu neni,no..." :-)
Jazzym, dík za odkaz.
STi - dík za album.

STi

Příspěvek od STi » 12 led 2014 17:18

dendy píše:"no tracks here" ... ty si to zmazal ?..
ja som to sem daval takmer pred rokom a kedze mi to vydal label tak som to zo svojho bandcampu stiahol.

--

Repetitivnost je pre mna velka mystika a shamanizmus, po dlhej dobe to zamota mysel a clovek tam zacne pocut nieco ine, a hlavne ked sa to este pomaly rozvija, pre mna osobne je to velky mindfuck :) ja takuto hudbu skor vnimam ako pocuvam.
A dakujem vam vsetkym za pozitivne reakcie, hlavne ked na sk/cz je podobna hudba vacsinou nepochopena mam z toho o to vacsiu radost :wink:
FB | SC | T

charonme

Příspěvek od charonme » 12 led 2014 20:36

ak je hudobne skatulkovanie na nieco dobre tak prave na toto: predtym ako si idem nieco vypocut si pozriem aka je to skatulka a ked vidim ze nie moja tak si aspon usetrim komentare typu podpazove prdy

jackies

Příspěvek od jackies » 12 led 2014 21:49

charonme :
ak někdo neumí po někom číst, nebo mu jeho intelekt nedovolí rozklíčovat jednoduchou informaci měl by si odpustit JAKÉKOLIV komentáře.
Vidím, že tvůj mozek dokáže v mém příspěvku pochytit pouze slovo "prdění".
Je tam překvapivě více slov a slovních spojení :wink:

Mě to nevadí, ale věř nebo ne, pointa byla jiná, jednoduchá, a pořád zůstává jaká je teď a je jasně napsaná.

Ty prostě patříš mezi znalce tohoto stylu a já zase jiného.
A protože tomu tvému stylu logicky nerozumím ( ani to nechci od někoho objasňovat a vysvětlovat ) , tak mi připadá nudný a chudý ať se to jmenuje jak chce. Také to napíšu jako jiní (akorát jinýmy slovy) v tomhle topiku jako názor na track.
Tebe to ale prostě oproti mě baví, a vidíš v tom nějaké umění, krásu a já nevím co ještě.
Jednoduché info.
O tom to bylo víš.
O tom SVÉ K SVÉMU

A vůbec nešlo o STi a jeho vystavený track.Jen jsem odpovídal Oxymu.
Také jsem napsal že :
"V rámci stylu to zni velmi dobře, srovnatelně s nahrávkami z venku. Jak zvukem tak obsahem. Rozhodně dobře odvedená práce."
A vypíchávám to "V rámci stylu".
Ovšem v globálním rámci pro mě neskutečná a nic neříkající nuda.

Samozřejmě všechno korunované nejapnými posměšky odborníka na styl a ihned odsouzený jakýkoliv jiný názor jako omezenost.

jackies

Příspěvek od jackies » 12 led 2014 22:00

jusuf píše:Mne sa muzika páči, i keď som si vypočul len minútové ukážky
Kurňa, jak můžeš říct, že sa ti něco páči, když tu minutu jede jeden tón ?
Jak to poznáš ?
Naposledy upravil(a) jackies dne 12 led 2014 22:39, celkem upraveno 1 x.

jackies

Příspěvek od jackies » 12 led 2014 22:02

Před rokem tu bylo mrtvo.
Jen já a autor.
Ale po tom, co to někdo vystavil v žebříčku je tu najednou samý znalec :wink:

jackies

Příspěvek od jackies » 12 led 2014 22:06

Děkuji, že se mnou někdo souhlasí :
xdudy píše:no pro mne nuda - rok práce ??? sorry
tomy45 píše:Mas tam kopec fajn napadov, len moj estetikus feeling by ich dal do 1 tracku. :-]
dendy píše:tiez by som z toho materialu co tam je vytvoril tak 2 -3 tracky

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 12 led 2014 23:00

jackies: nevim proc si svuj nazor tak krecovite hajis...

Ja treba nerozumim metalu a nejakej subzanr nejsem schopen vubec ohodnotit.. vim, ze to neni hudba meho srdce a ze me nebavi, ale to je tak vsechno a nemyslim si, ze by tahle informace mela prinos pro ostatni.

Je proste normalni, ze clovek nezna vsechny hudebni zanry do hloubky a nemuze k nim rict nejakej smysluplnej nazor.

BTW: A co treba Glass, ten je prece podle tvych meritek nudnej az na pudu.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

charonme

Příspěvek od charonme » 12 led 2014 23:07

jackies clovece klidek :) vsak to som ani nekomentoval teba :)

chapem co chces povedat, ale robis chybu v tom ako to hovoris (alebo to mozno aj tak naozaj citis) - ty totiz posudzujes ten dany styl a hovoris o nom ze je nudny, chudobny atd. Lenze to nie su atributy toho stylu, ale tvojho pochopenia/vnimania toho stylu.

Oxygen a Glass: skus Celer :)

jusuf

Příspěvek od jusuf » 12 led 2014 23:33

Jak to poznáš ?
Jak poznáš ty, že sa ti nejaká hudba páči ? Musíš najprv zistiť aký je to štýl, prípadne spočítať parametre (počet použitých tónov, tvary akordov, frekvenčné zloženie zvukov..) a až na základe tabuľky vieš povedať ? -)
U mňa sa to riadi tým, či je mi proces počúvania príjemný, alebo nie, prípadne či mi skladba zarezonuje na nejakú inú "strunu" (aj mimo ne/príjemnosti).

Čo sa týka "obsahu" albumu - fakt počuješ len jeden tón ? :-)

jackies

Příspěvek od jackies » 12 led 2014 23:55

Te audire non possum. Musa sapientum fixa est in aure

jazzym

Příspěvek od jazzym » 13 led 2014 00:25

"Nepočujem. Mám banán do ucha"... latinu ja ovladam :oops:

ináč som si to dnes vypočul znovu .. a musim povedať že na mna moc neposobil ten album pozitivne.. ale ak témou bolo niečo o priebehu dejin až do buducna tak .. tomu rozumiem. :(

Odpovědět