PLASMA SPIELPLATZ - light-audio performance

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
Magion

PLASMA SPIELPLATZ - light-audio performance

Příspěvek od Magion » 03 kvě 2012 15:06

Zdravím,

dal jsem dokupy nový, značně experimentální světelně-zvukový projektík s názvem "PLASMA SPIELPLATZ"
Pokud to někoho zajímá dávám sem první video z vystoupení.
[vimeo]http://www.mixcloud.com/41483738[/vimeo]

Vytvořil jsem 7 světelných cihel - lamp. Každá lampa představuje jeden tón - resp. přesněji stupeň ve stupnici.
Dohromady 7 lamp představuje tedy pohyb v jedné oktávě. Když skočím o oktávů výš, níž - a hraji třeba stále Dis, tak stále svítí jedno světlo ( v případě Cmoll, to bude třetí z leva).
Syntéza probíhá jak ve zvuku, tak v barvách.
Mám tři oscilátory ( saw, tri, sine) a každý oscilátor je spojen s jednou barvou ( R, G, B).
Když míchám tyto tři socilátory, míchám i barvy světel.
Obálky jsou stejné pro spojené oscilátory a světla.
Vzniká tak synchronní zvukově-barevná syntéza.
Veškeré "světelné tóny " a souzvuky jsou hrány živě jedním padem a faderem (!!!) na MIDI kontroleru. Kromě glitch rytmického podkladu je vše improvizované .
Elektronika je také doplněna o akustický DIY pružinový objekt.

Celý systém jsem naprgramoval v Max/msp a lampy vyrobil v kovovýrobě u kamaráda Pedra - sochaře.

P.S.: Zvuk záznamu velmi lo.fi - jen z foťáku...

Magion

Re: PLASMA SPIELPLATZ - light-audio performance

Příspěvek od Magion » 06 kvě 2012 11:46

nic? :cry:
je to už tak vzdálené normální produkci?
za každý názor i ohledně hudby budu rád.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 07 kvě 2012 08:50

takovejhle typ produkce se těžko dá hodnotit podle videa.. ty světla sou moc malý na šířku záběru ( jasně - aby se tam vešly všechny )
, abych mohl říct jaký to je - musel bych to vidět na vlastní oči.. a zvuk nahranej na fotak taky neni moc vypovidajici...

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 07 kvě 2012 08:53

ale když chceš, tak z toho co vidím- na mě je to až moc minimalistický... :wink:

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 07 kvě 2012 11:43

Taky myslim že tenhle typ instalací chce vidět/slyšet naživo.Podle mě je to o síle prožitku,atmosféře....těžko zprostředkovat mobilním telefonem...každopádně zajímavý počin

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 07 kvě 2012 13:18

Prvotsky píše:ale když chceš, tak z toho co vidím- na mě je to až moc minimalistický... :wink:
přesně tohle jsem chtěl taky napsat... ale koukám, že bude letos další performance sonicave, to se mi líbí hodně 8)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Magion

Příspěvek od Magion » 07 kvě 2012 14:14

PELF: díky 8) jo je to tak, chystám letos dva koncerty v jeskyni Výpustek: 8.6 a 23.6.
http://www.sonicave.com
Doufám, že to bude zatím nejlepší z toho co zatím bylo. Ale to se samozřejmě uvidí až na místě :wink:
( ale opatření aby to bylo dobrý dělám : např. budou dva teplomety, aby lidi nezmrzli a měli se kde ohřát... :)

Jinak je fakt, že se to těžko zaznamenává. To je velkej problém u většiny mých instalací a projektů.
Ale myslím, že ta základní informace v tom videu i tak je - ať už hudební, ale i světelná. Na tom míň kvalitní zvuk nic nezmění - to už jsou detaily, které nejsou až tak podstatné - hlavní je složení, tóny, postupy, vyznění atd... Samozřejmě naživo to zní i vypadá podstatně líp. Chtěl jsem hlavně ukázat, čím se zabývám a dát nějakou základní informaci o tom co, co je.
Je mi jasný, že minimalismus - hlavně vizuální - nenadchne každého, ale mě na tom baví ta koncentrovanost a čistota projevu. Teda když se to podaří... :wink:
Místama to rozehraju i do takových skoro barokních fug, ale to už byla karta na foťáku plná...

tony9

Příspěvek od tony9 » 07 kvě 2012 23:20

Tož chtěl bych to vidět naživo, bohužel oba dva termíny mám už obsazené.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2012 23:57

magion : vsetko sa da zaznamenat .. len treba mat adekvatnu techniku ..

Magion

Příspěvek od Magion » 08 kvě 2012 11:16

ano to máš pravdu. Nicméně točit foťákem (zrcadlovkou) se mi do tmavých situací osvědčilo víc než točení běžnými kamerami HDV ( točil jsem XH-A1, Z1, JVC GY_HD100). Optika foťáků má lepší světelnost. Na kamery typu Redcam nemám...
A taky přirozeně zachytit ledkové světlo je docela těžké - má tendenci přepalovat záběr, nebo je pak všechno už přecloněné... Oko to v reálu mnohem lépe zvládá větší dynamické rozsahy než čipy kamer. Barvy ledek v záznamu jsou taky často trochu pokroucené.
Nicméně to jak je toto natočený je ok - chtěl jsem tam jen tmu a 7 světel - a tak to je. :wink:
Problém bývá často spíš v lidech, než technice - málokdo umí dělat dobré záznamy ( sám jsem hodně točil koncerty atd. a tak to vidím víc kriticky...)
A kdo to umí, tak není levnej. A to je vlastně dobře :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 kvě 2012 12:23

Magion : RED je podla mna nahovno kamera :) ale to je uplne ina tema .. Samozrejme zrkadlovka je v pohode .. principialne ide hlavne o to aby si mal dobru optiku .. no a samozrejme dobry zaznam .. uplne idealne pre teba by mohlo byt toto :

http://www.blackmagic-design.com/produc ... emacamera/
ma to 12bit zaznam , co je absolutny zaklad na neskorsi farebnu grading ..

Obrázek

Magion

Příspěvek od Magion » 08 kvě 2012 13:12

vypadá dobře. bylo by to supr, ale asi zůstanu u zrcadlovek... to je v reálných možnostech. Filmovou kvalitu až tak nepotřebuju...
Ale dynamika i barvy by bylo mnohem lepší, to jo. Leda snad nějaký pronájem, nebo možná časem pořídí něco do školy.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 09 kvě 2012 12:58

mna to baví a velmi rád by som to videl naživo !
chýba mi v tom ale nejaký zvuk ktorý by to celé niesol odniekial niekam a zaroven možno trochu zlial dokopy, napr. nejaký vrčavý drone ktorý by pozvolna morfoval odniekial niekam, alebo nejaká vzdialená peudo-flauta.. niečo také ...
sonicave tiež super !!

Odpovědět