Posloucháte vlastní tvorbu?

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
delay

Posloucháte vlastní tvorbu?

Příspěvek od delay »

Ahoj, zrovna jsem opět dostal nějakou lehce nostalgickou náladu a pouštím si vlastní věci... Není to asi nic neobvyklého, ale chtěl jsem se ze zeptat ostatních uživatelů, jak jste na tom vy?

Posloucháte vlastní věci? Jak často, proč?

Abych tedy sám sobě odpověděl - Občas (2x za měsíc) prostě dostanu chuť slyšet svý věci, a přitom poslechu je nekritizuju a ani se moc nezaměřuju na zvuk nebo tak, prostě vlastně jen poslouchám. Některý skladby mám raději a některý teda přeskakuju, pač mě nebavěj, ale to je asi normální... Takovej pohled do deníčku asi.
No, snad to není přiblblé téma :?

tomy45

Re: Posloucháte vlastní tvorbu?

Příspěvek od tomy45 »

Velmi zaujimava tema. Odpovedam prvy a priznam sa...ze skoro kazdy den. Takmer kazdy den nieco spravim, dorobim, upravim, zmenim a pod. Exportnem, hodim do iPhone a cestou do prace a z prace pocuvam. Co by som zmenil, ako, a pod. Samozrejme ze v playliste nemam len svoju muziku :-)
Takze sa da povedat, mozem... sam za seba, ze takmer kazdy den. Mozno je to na skodu, mozno na uzitok... neviem.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

jasne, obcas se rad vracim ke svy starsi tvorbe. Jak pises - pohled do denicku. Asi jako bych si prohlizel fotky z dovolenych kde jsem byl pred lety s kamosema. Obcas me neco prekvapi at uz dobre nebo spatne, obcas tam i najdu inspiraci, neco co jsem zapomnel a stalo by za to oprasit nebo dotahnout. Ale obcas to na me pusobi hrozne unavne.

fova

Příspěvek od fova »

Ja prakticky vubec :wink:
Kdyz to slysim, hned me napada, ze dnes bych to udelal lepe a slysim tam ruzne chyby. Nevim jestli to neni nejaka uchylka :-)

Jina vec je, kdyz mam neco rozpracovaneho. To posloucham casto a s odstupem casu tam vidim nove veci.
Ale jakmile to dodelam, tak je to pro me tabu.

Podobne to mam i s knizkami, ktere jsem napsal. Nedokazu si to uzit jako cokoliv jineho a hned to analyzuji.
Naposledy upravil(a) fova dne 31 srp 2010 14:37, celkem upraveno 1 x.

c9000

Příspěvek od c9000 »

posluchám, prakticky jen když na nich dělám, . A když si je poslechnu v playeru tak se většinou soustředim jen na zvuk. Vjem jako takovej z vlastní muziky prakticky nemám, a nadhled, zda se jedná o obstojnej trek, nebo propadák taky příliš ne. Takže svoji muziku normálně neposlouchám a když hraje, tak v ní stejně jen dokola hledám chyby. Navíc zjištuju že jsem za poslední půlrok prakticky nenašel nic závratnýho z hlediska mojí oblíbené žánrovosti, nebo jak to líp říct. Nic co by se podobalo mojí muzice a mohl jsem si z toho brát příklad nebo vzor.

No a jestli si něco jakože opravdu poslechnu, tak třeba svoje starý šuplíkový věci ze samplerů, což jsou takový uplácaný smičky o délce max 2minut ale tenkrát jsem bral samply hodně ze zapomenutej desek a některý ty věci mě občas dost překvapí, třeba postupem, zvukem, nebo jen tou nedokonalostí, a vždycky pak lituju, že to všechno bylo nacpaný v HW samplerech a ted už se s tím nedá nic dělat, bo sem to nahrával na tape :cry:

fova

Příspěvek od fova »

Tak nejsem sam :lol:

delay

Příspěvek od delay »

tomy: Já měl na mysli přeci jen už hotový a uzavřený věci, třeba jak Amorph zmiňoval ty fotky - tak prostě něco co už je vyfocený a co nepřefotíš :). Je jasný, že když na něčem děláš, tak to musís pořádně prověřovat :).

Jinak, jistej šikovnej nejmenovanej producent mi jednou napsal, že hudbu skládá proto, aby jí poslouchal, že když je něco, co by chtěl slyšet, tak si to složí a pak to poslouchá. Mě to přišlo nějak egoistický, ale zároveň zajímavý... Tak si na to vždycky vzpomenu, no a teď jak jsem zakládal téma, tak mě vlastně napadlo, že má ryzí pravdu...
Naposledy upravil(a) delay dne 31 srp 2010 14:45, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay »

C9000, Fova: OK. Asi to chápu, uplně zcela se tomu při poslechu vyhnout nedá, ale neustálá sebekritika - nastražený uši - to musí bejt únavný...
Kdbych byl švec, a udělal si boty ve kterých chodím, tak to divný není a přeci nebudu zkoumat, jeslti se mi v nich momentálně jde dobře, maximálně když to náhle zatlačí :)

c9000

Příspěvek od c9000 »

možná někdy budu svoje věci polouchat jako "ostatní" ale to jedině v tom případě že za nimi uzavřu nějakou etapu, budou to věci hotový, s kterýma budu spokojenej na maximální možnou míru.

Nebo to jen prostě zbytečně moc řeším. :roll: :)

Vlad

Příspěvek od Vlad »

ja svych veci moc "dodelanych" nemam, ale presto si je cas od casu pustim a posloucham. Kdyz jsem pred tydnem lezel na plazi v recku, objevil jsem v empetrojce pritelkyne moji starou ambientni skladbu. A po pravde me to dostalo do kolen a vlastne si vzpomnel, kdyz jsem to skladal, tak jsem si neco podobneho predstavoval - jak to posloucham nekde v klidu pod sluncem :) .
Co ale ted hodne posloucham jsou zaznamy nasich vystoupeni, kde hrajeme improvizace a lidi na to tancujou. Hodne v tom nachazim zajimavych temat a libi se mi ta energie, ac to neni "muzikantsky" buh vi jak dokonale. Ale je tam citit ta radost z hrani a to ja potrebuju slyset :)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jo posloucham a cim dyl jsem to neslysel, tim min mi to vetsinou prijde blby :-D

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

delay píše:tomy: Já měl na mysli přeci jen už hotový a uzavřený věci, třeba jak Amorph zmiňoval ty fotky - tak prostě něco co už je vyfocený a co nepřefotíš :). Je jasný, že když na něčem děláš, tak to musís pořádně prověřovat :).

Jinak, jistej šikovnej nejmenovanej producent mi jednou napsal, že hudbu skládá proto, aby jí poslouchal, že když je něco, co by chtěl slyšet, tak si to složí a pak to poslouchá. Mě to přišlo nějak egoistický, ale zároveň zajímavý... Tak si na to vždycky vzpomenu, no a teď jak jsem zakládal téma, tak mě vlastně napadlo, že má ryzí pravdu...
Nespominal som ti to nahodou ja? :wink:
Lebo s takymto pristupom som sa vlastne pred cca 10timi rokmi dostal k hudbe - tvorbe. Zacal som si robit songy sam pre seba. Co do istej miery robim i doteraz ale uz sa z toho stal pomer :-) k niecomu.

Jooo, ta cestina :D jasne, vypocujem si svoje stare veci. Pripadne ich davam Vey-ovi aka Tomas H. na vypocutie :-) a urcite podla nalady. K niektorym starsim nahravkam co mam, mnohe z nich ostali len na disku a nikde inde, sa vraciam rad. Nostalgia a zaroven sa niekedy prichytim a v duchu si poviem, kua to ako si spravil? :-)))

Clovek musi mentalne - ale zase nie extrem - dospiet aby mohol svoje vlastne skladby brat ako ine, od inych interpretov. Nevnimam ze napr. moje oblubene kapely producenti maju dobry zvuk a muziku, snazim sa to viac vnimat obsahovo, nie "obalovo" co mi dalo dost casu pochopit :-) Sam viem, ze to co robim, nie je uplny bordel a viem si povedat, vnimat to normalne, nie ako "ego-mastiče" :-)
Vsetko sa da brat z viacerych uhlov pohladu, ze ano... bud som nenarocny posluchac, alebo mam zly vkus a pacia sa mi spatne kapely, alebo som tak namysleny :-)

Vlad

Příspěvek od Vlad »

biscuit píše:jo posloucham a cim dyl jsem to neslysel, tim min mi to vetsinou prijde blby :-D
to jo, to mam taky :D

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Vlad píše:
biscuit píše:jo posloucham a cim dyl jsem to neslysel, tim min mi to vetsinou prijde blby :-D
to jo, to mam taky :D
Zle chapem :roll:
Naposledy upravil(a) tomy45 dne 31 srp 2010 15:14, celkem upraveno 1 x.

Vlad

Příspěvek od Vlad »

tomy45: precti si to jeste jednou. Nebo to, ze se ti to s odstupem casu libi je blby?

Odpovědět