reset studio

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: reset studio

Příspěvek od Pytkin »

kachna : pekne to robis .. nenechavas nic na nahodu .. super...

Ondrash

Příspěvek od Ondrash »

kachna: Teda. Perfektní příběh :) Těším se na další pokračování....

Kachna

Příspěvek od Kachna »

Update:

Před dvěma týdny byla zprovozněna klimatizace. Byl jsem velice mile překvapen co se týče hluku. čekal jsem, že to bude horší;)
Obrázek
Obrázek

Podlaha:
Teď čekám až mi předělají podlahu. Stávající konstrukce není dostatečně tuhá, takže se bude demontovat vrchni OSB deska a nahradí se tlustším a pevnějším materiálem. Uvidíme jak to dopadne.

Okno studio:
Nechal jsem si vypracovat cenovou nabídku na laminované skla (bezpečnostní skla) 12mm a 16mm. Původní záměr byl použít jedno lepené sklo 12mm a druhé 16 mm, ale nakonec asi dám obě skla 12mm. Ušetřím cca 3-4 tisíce a i tak to bude dostatačující.

Diffuzory:
Řesím teď problematiku difuzorů. Nevím zdali použít na zadní roh 2x skyline difuzor 60x60cm anebo jestli jít cestou RPG Flutter Free desek http://www.rpginc.com/products/flutterfree/index.htm, tak jako to použili v Sunshine Mastering. Také zvažuji zdali instalovat 4 ks skyline difuzorů na strop - rozměr 60x60x20cm anebo stop pouze zatlumit. Výhody řešení se skyline difuzory vydím v tom, že nechám naráz vyrobit 6ks a nemusím dál nic řešit. S Flutter Free bych musel zvlášť objednat desky a zvlášť nechat vyrobit skyline diff. Co vy na to? Poraďte.. Mám se vubec zabývat diffuzory na strop? Jaké s tím máte zkušenosti?

Vizualizace - Skyline diffuzory:
Obrázek

Sunshine mastering - Wien:
Obrázek

Zítra začínám s instalací obkladů v režii. Chci vytvořit dřevěný rošt, do kterého vložím 3cm Rockwool Airorck ND. Celé to pak potáhnu látkou. Má někdo zkušenosti s Rockwool Airrock ND, HD? Jaký je v nich rozdíl? Vyplatí se koupit raději HD místo ND?

Těším se na vaše podněty a připomínky.

Kachna
Roman Kašník
http://www.reset.cz

Bacon

Příspěvek od Bacon »

kexik píše:nene, HD menej absorbuje pod 150Hz...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Hele 3cm se bojim ze budou k nicemu... Jak daleko to chces mit od steny? Ne ze bych tomu rozumel ;), ale myslim ze ucinny tloustky zacinaj nekde kolem 10cm RW 10cm vzduch, aspon se to tu casto tvrdi...

Kachna

Příspěvek od Kachna »

Kermitak píše:Hele 3cm se bojim ze budou k nicemu... Jak daleko to chces mit od steny?
Tady je moje představa odhlučnění režie:
- rohy u repraku - bass absorbenty, šířka cca 50 cm, hloubka cca 25 cm. Po měření možno "naladit" na problémové frekvence.
- strop - snížit o cca 20-30cm. Instalace dřevěného roštu, do kterého dám izolaci (Rockwool ..) a celý potáhnu látkou.
- roh v zadu režie - rohový bass absorbent min. 60x60 cm. Opět možno naladit na nějakou frekvenci + instalace diffuzorů.
- stěny pokrýt komplet 3cm Airrock ND (pohlcení vyšších frekvencí) + obložení dřevem (viz vizualizace).
Celkový poměr pohltivých ploch vůči odrazivým bych chtěl mít cca 60:40.

Takže ve finále basy budou pohlcovat 3x bass absorbenty v rozích a strop. Stěny budou pohlcovat spíše středy a vyšší frekvece. Odrazivé plochy: podlaha, okno studio dřevěné obklady na stěnách.
Roman Kašník

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

nadherne 8)

matucha

Příspěvek od matucha »

U tech difuzoru... na strope bych je videl spis v momente, kdy tam mas vic jak 3m vysky... ono to takhle muze delat trochu bordel a je otazka, jestli na stejnym miste 10cm rockwool neudela lepsi praci (tj zadnej odraz).

Vzadu sou ty skyline fajn...

3cm rockwool je jak rikas ciste na vejsky, ale nevim, jestli to je uplne dobre. Vetsinou se pod 10cm jit nedoporucuje. Ja bych teda aspon zkusil najit mista, kde ti tech 10cm nebude vadit a ty udelal aspon takhle tlusty a tam kde ti misto schazi bych udelal ty 3cm.

U tech rohovejch bych taky popremejslel este o vetsi hloubce. Nemas jich tam moc, takze at sou poradny. Samozrejme zalezi na tom, jestli se ti tam vetsi vejdou.

Pomer pohltivyho a odrazivyho mas ok myslim. Ted spis, aby to pohltivy bylo vyrovnany od (vyssich) basu az nahoru, u 3cm bych se bal, ze to bude fungovat tak od 500-600hz s jednoznacnym dusledkem.

nixx

Příspěvek od nixx »

3 cm je opravdu malo. Co se tyce pouzite mineralni vlny - s Airrockem se lepe pracuje (tuha deska), ale lepsi pohltivost ma Isover Domo.
Ty rohove rezonancni absorbery ti bude nekdo vyrabet? Bude to Helmholtz nebo membrana?
Na zadni stranu rezie mi prijde vhodnejsi FlutterFree - staci ti tam rozptyl jen v jedne rovine a kdyz mezi dvema sousednimi moduly nechas skviru, fungujou jako Helmholtzuv rezonator pro nizke frekvence. Co se mi na FF nelibi je, ze je kazdej panel stejnej. Jakmile jich das vic vedle sebe (QRD sekvence se zacne periodicky opakovat), tak se difuzni vlastnosti zhorsuji. Zalezi, kolik jich k sobe das a jestli jsou opravdu kazdy stejny. Zkusil bych jim napsat a zeptat se, jak se u FlutterFree resi problem s periodicitou pri pouziti nekolika kusu vedle sebe.
Umisteni difuzoru v miste prvniho odrazu od zdi mezi monitorem a posluchacem je diskutabilni vec. Nekdo to ma rad, jiny da prednost absorpci. Doporucuju vyzkouset oboji a kdyztak nevyuzite difuzory prestehovat do nahravaci mistnosti nebo dal za poslechovou pozici.
Jinak moc pekny studio!! :-)

kexik

Příspěvek od kexik »

prave som zistil ze rigips ma novy sadrokarton so zvysenou akustickou pohltivostou...

http://www.modreticho.sk/?utm_source=et ... gn=etarget

skoda ze uz je neskoro to tam pouzit

Kachna

Příspěvek od Kachna »

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych zase uploadnul nějaké fotky ze stavby studia. Začátkem června se předělávala podlaha - výměna horní vrstvy OSB za mnohem tužší a tlustší desky. Zvětšila se tím tuhost celé podlahy. Pak jsem teprve mohl začít s výrobou okeního rámu, jelikož jsem potřeboval znát přesnou výšku podlahy. Po usazení rámu jsem čekal 14 dnů na skla (12,5 mm laminované bezpečnostní sklo 2ks - rozměr cca 2x2 m, váha jednoho skla cca 120kg). Okna jsou instalována ve dvou samostatných oddělených rámech, abych minimalizoval přenos zvukového vlnění. Mezi oběma rámy jsou pružně uchyceny Rockfon akustické izolační desky natřené černou barvou. Chtěl jsem co nejvíce docílit dojmu "jednolité podlahy", aby měl clověk pocit propojení obou místností. Výsledek posuďte sami. Tady je pár fotek:
Obrázek
Usazené okno + předělaná podlaha
Obrázek
Detail okna - instalovaná podlaha uvnitř okna
Obrázek
Podhled klimatizace - příjde komplet obložit minerální vatou a potáhnout látkou. Strop natřený šedou barvou.
Obrázek
Podlaha režie - včetně instalovaných "klapaček" pro repro.
Obrázek
pohled ze studia do rezie (zatim bez podlahy ve studiu)
Obrázek
Detail pohled Studio - rezie
Obrázek
Detail kabelovych tras pro stul v rezii
Obrázek
Hotova podlaha ve studiu
Obrázek
podlaha ve studiu
Obrázek
Pohled z rezie do studia
Obrázek
Pohled z rezie do studia
Obrázek
pohled studio - rezie
Roman Kašník

Bacon

Příspěvek od Bacon »

Jedním slovem "Wow".

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Nic podobneho jsem nikde asi nevidel, vynikajici napad! A provedeni je naprosto super.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

fajnove, som zvedavy na final, svetlo a aku to v tom priestore spravi atmosferu

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

fakt slusny oddil. tim oknem do rezie by se chtelo skoro projit.
az na jedinou malickost to mas perfektni. ta kresba podlahy by teoreticky mela byt vedena presne otocena o 90st. (vim, byla by to mnohem vetsi pakarna narezat prave v okoli toho skla, ale takova je holt teorie.)

Odpovědět