SPOTIFY

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Uživatelský avatar
SkiFi
Příspěvky: 12
Registrován: 17 čer 2014 00:16

Re: SPOTIFY

Příspěvek od SkiFi »

hehe :) no ved jasne a dakujem za uvitanie :)

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: SPOTIFY

Příspěvek od IvanB »

Zaujalo...
https://www.musicradar.com/news/spotify ... -be-enough

hlavne ako mu v tých statusoch nejakí umelci naložili :mrgreen:

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: SPOTIFY

Příspěvek od dendy »

typek je proste parazit, pijavica, co sa prizivuje na muzikantoch... je jasne ze by chcel aby muzikanti chrlili tony hudby ktora sa bude dobre predavat... on nechape pojem "art" pre neho to je len biznis, keby nesefoval spotify mohol sefovat napriklad tovarni na vyrovu topanok alebo e-shopu vyzivovymi doplnkami... je smutne ze taketo biznis-only hovada diktuju ako vyzera distribucia hudby...

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: SPOTIFY

Příspěvek od IvanB »

Ale v istých veciach má žiaľ pravdu, napríklad v tomto určite:
"The artists today that are making it realise that it’s about creating a continuous engagement with their fans. It is about putting the work in, about the storytelling around the album, and about keeping a continuous dialogue with your fans."

U niektorých hudobníkov mi to príde až komické a vyslovene až neprirodzené, ako sa za každú cenu snažia na FB namotať a vyprovokovať fanúšikov ku komentárom a lajkom dennými dávkami zbytočných statusov a fotečiek :roll: Ale funguje to - takto sa dnes vytvára fanbase!

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: SPOTIFY

Příspěvek od dendy »

Ano, musis pracovat na selfpromo ak chces aby sa tvoja hudba dostala k viac ludom... Samozrejme da sa to robit s vkusom - ludia o ktorych hovoris mi lezu na nervy a uz z principu si ich hudbu nikdy nepustim, neznasam ked sa niekto prilis vtiera ...

Fakt je - ja som si uvedomil ze na to aby som svoju hudbu dostal k ludom nepotrebujes Spotiy, ani Apple Music ani iny major streaming z ktoreho ti aj tak kvapne 0 ak nie si Lady Gaga alebo Sia. Dolezite je to selfpromo, a kde fyzicky potom tu hudbu das je uz skoro irelevantne. Ak das svoje veci dajmetomu len na BandCamp, tak pri rovnakom mnozstve namahy (pripadne financii) investovanych do selfpromo, velmi pravdepodobne tvoj zisk bude 10x (ak nie 100x) viac nez zo Spotify, Apple Music a podobnych streamingov ...

Ak ti ide naozaj len o to aby si tvoju hudbu vypoculo co najviac ludi, tak proste Soundcloud je najlepsi. Aspon ja mam teda na SC mnohonasobne viac prehrati nez na vsetkych ostatnych platformach kde som svoju hudbu vypustil kombinovane ...

Takze, po mojom experimente s releasnutim na streamingy, som rozhodnuty ze ked mi vyprsi predplateny rok na Dittomusic, vratim sa naspat k releasovaniu veci len na Bandcamp/Soundcloud ...

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: SPOTIFY

Příspěvek od IvanB »

Prosím vás, nestáva sa vám, že počas prehrávanie v Spotify sa z nejakého dôvodu ako by stratí signál a začne to nenormálne hlasno chrčať? Ale brutálne...

hzsrtnn
Příspěvky: 191
Registrován: 28 úno 2020 21:50

Re: SPOTIFY

Příspěvek od hzsrtnn »

nie, stava sa mi to, ze kedysi si spotify appka na iphone zacacheovala co hralo a ked som nemal signal, tak mi to hralo z cache. aktualne ked stratim signal, vyprdne ma uplne z playlistu a nehra nic.

Odpovědět