Studia v Chicagu- report

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
carloff
Profesionál

Studia v Chicagu- report

Příspěvek od carloff »

26ho prosince jsem odjel na delší čas do Chicaga,
míchám tady společne s Bjornem producentem Smashing Pumpkins EP skupiny Airfare .Navíc to vypadá, že budu aranžovat smyčce na novou desku Smashing Pumpkins.Velmi jsme se s Bjornem spřátelili a já jsem trochu pronikl do zdejších studiových vod, které jsou poněkud neporovnatelné se studii v Čechách.Treba další slavné jméno chicagské scény jako Steve Albini asi nemusím představovat.Řekl jsem si tedy, že jako malý postvánoční dárek udělám malý report z toho jak se tady pracuje , na čem se nahrávaly ty nejslavnější jména rockové hudby jako Nirvana, Smashing Pumpkins , U2 třeba i Beatles (za chvíli uvidíte o čem mluvím) a na čem mám teď možnost pracovat já.
Billy Corgan je trochu divný pavouk, nerad se fotí a nechce ani aby se fotilo v jeho studiu.Takže jsem po domluvě nafotil, co jsem mohl a dám to sem pouze na tři dny.Fotky ze studia Electrical Steve Albiniho tu zůstanou tam s tím není problém.
Studio ve kterém pracujem je asi 45 min jízdy od centra Chicaga . Je to jedno z největších studiíí , které jsme viděl a při prvním procházení studiem mi trochu poklesla čelist.
Takovéhle vybavení jsem neviděl nikde jinde snad ani v Abbey Road.Je zde 7 konzolí! ano 7 konzolí. Api ze 70 let, Nev 1073, Helios, moje vysněná EMI TG2 z Abbey Road na kterou se nahrával John Lennon a Pink Floyd, Electrodyne , trident 80 a Universal Audio 610.Je zde místnost 10x10m plná pouze aparátů a kytarových efektů. 2 režie, 4 nahrávací místnosti...piana, spinety clavinety a jeden z nejšílenějších analog synthu co jsme viděl...
jsou zde všechny kompresory EQ a preampy , o kterých jsme před tím jen mohl číst. Včetně páru Beatles REDD.47 preampu , kde jeden z nich nakonec skončí výměnou za Manley Gold u mně ve studiu...O mikrofonech samozřejmě ani nemluvím... 3x U48, Elam , 2x C12 ..jen M49ku, kterou mám já nemají...
ale dost povídání a jdeme na fotky.

Obrázek
Obrázek
moje uz velice unavena maličkost při mícháni na legendární TG2 z Abbey Road.
za mnou je vidět Helios konzole a Barefooty ( speakery ).

fotka na Pm
analogová masinerie ve studiu A

fotka na PM
Api konzole ze 70tych let, na které děláme většinu času aneb studio B

fotka na PM
Api zblizka
fotka na PM
vyvesene zlate desky na stenach

fotka na PM
Helios Konzole ve studiu A, pry je to to nejlepsi, co maji...
fotka na PM
Neve konzole s 1073 moduly
fotka na PM
racky: zvrchu zleva 1176ky,Distressory,Smart C2,electrodyne kompresor,Atomic Squeezebox , druha rada -jenom Eventide
fotka na PM
Tohle je jenom cast veci ve studiu B.. podstatne vice je toho ve studia A vcetne starych General Electric kompresoru , Fairchildu atd....
fotka na PM
Sidechain Shadowhill mastering kompresoru Manleym Massive Passive
Obrázek
TG2 konzole ve vsi krase

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Chicago in morning

Zitra nebo pozitri bud pokracovat s reportem ze studia Electrical Steve Albiniho http://www.electrical.com/

Upozornuju ze dnesni fotky az na par pozitri smazu ....
zdravi BC
Naposledy upravil(a) carloff dne 10 led 2011 01:58, celkem upraveno 2 x.
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

biscuit

Re: Studia v Chicagu- report

Příspěvek od biscuit »

strasnej nasup.. si rikam, jestli kdyz tohle vsechno clovek ma, jestli este po necem touzi.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

No mne by to stacilo---:))
Uplne realne Electrical Chicago ma lepsi akustiku -- tady zas to vybaveni je naprosto bezkonkurencni...takze bych tady zapracoval jeste na akustice a myslim ze neni moc konkurence ve svete ..ani Ocean way...protoze tam si ten luxus --nahrat bici pres Neve konzoli, k tomu basu pres TG, nebo APi a smichat kus na API a kus na Universal Audio dovolit nemuzou...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Pekny, gratuluju a diky za report. Prekvapuje me, ze tam na luxusni konzoli michaj na lowendovy KRKy. Nejlepsi kus gearu je ten ruzovej slon, jednoznacne. A nenech se znechutit Corganem :)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

To mne taky prekvapilo:) bylo mi receno, ze je na ne zvyklej:))) konec koncu i u mne se na nahravani musely vymenit KH za KRKY VXT6-- jinak jsou tam barefooty plus a ve stenach neco, co nevim jak se jmenuje ...
Naposledy upravil(a) carloff dne 06 led 2011 23:30, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jakej lowend, ja o nich premejslim jako o upgrade :-) me to neprekvapilo, jsem si rek, zrejme dobrej oddil ;)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

husty:)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

biscuit píše:strasnej nasup.. si rikam, jestli kdyz tohle vsechno clovek ma, jestli este po necem touzi.
Pak už asi jen v klidu a naplno dělá to co má - hudbu ne ? :wink: (a nemusí pořád mlsně pokukovat po obrázcích na internetu a listovat v magazínech :)
Naposledy upravil(a) Ivo dne 06 led 2011 23:37, celkem upraveno 1 x.

Vlad

Příspěvek od Vlad »

gratuluju . Umim si predstavit ze jsi v 7 nebi. Urcite posun k jinym moznostem a ty zkusenosti jsou k nezaplaceni (nebo dobre zaplaceny? :) )
Preju at dopadne spoluprace na novym albu Pumpiku. Doufam ze budes referovat. Mimochodem, uz jsem je par let neposlouchal, stale s nima hraje ta krasna basistka?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Ivo píše: Pak už asi jen v klidu a naplno dělá to co má - hudbu ne ? :wink: (a nemusí pořád mlsně pokukovat po obrázcích na internetu a listovat v magazínech :)
no to je ale desna nuda ne? na me to z tech obrazku uplne salalo, desna nuda :-D trocha ty gear onanie k tomu proste patri ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak doufám že se tam hodně nového přiučíš :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

biscuit píše:
Ivo píše: Pak už asi jen v klidu a naplno dělá to co má - hudbu ne ? :wink: (a nemusí pořád mlsně pokukovat po obrázcích na internetu a listovat v magazínech :)
no to je ale desna nuda ne? na me to z tech obrazku uplne salalo, desna nuda :-D trocha ty gear onanie k tomu proste patri ;)
No já mlsně pokukuju rád a vždycky se strašně těším na vyzkoušení čehokoliv nového :) Mít už tady uplně všechno co existuje, no nevím :)

vras

Příspěvek od vras »

To je krasa, primo analogovy raj na zemi!

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo: no proto ;)

delay

Příspěvek od delay »

biscuit píše:jakej lowend, ja o nich premejslim jako o upgrade :-) me to neprekvapilo, jsem si rek, zrejme dobrej oddil ;)
Přesně :)

Odpovědět