aranz songu

Harmonické postupy, rytmické grify,...
luphtrack

Re: aranz songu

Příspěvek od luphtrack » 08 zář 2010 14:05

mě právě přijde důležitější se vyjádřit, než se řídit pravidly, která ani neumíš splnit.
Obrázek
live free or die!

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 zář 2010 14:08

Bassline: co takto skusit zaexperimentovat s vlastnou schemou? :)

Od urciteho casu sa ja osobne snazim od mojich "vzorovych" interpretov brat len zvuk, resp. sa k nemu snazim priblizit. Aranz, dej, jednotlive casti... sa snazim robit podla seba.
Z tvojich slov mam dojem, ze sa snazis mat jasnu predstavu o scheme a to aby sa rovnalo, bol ekvivalent dobreho songu, tak? :) chapem dobre?

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 08 zář 2010 14:10

přesně jak píše tomy45, zkus být sebou
Obrázek
live free or die!

bassline

Příspěvek od bassline » 08 zář 2010 14:16

tomy:

No momentalne mi na mojej tvorbe vadi to, ze som to zatial nikdy neucelil ako kompaktny song...s jednotlivymi taktami som spokojny, ale zlepit to v celok...prijde mi, ze je k tomu fakt potreba nejaka inspiracia, myslienka, alebo proste story...najradsej by som zacal tym ze si vymyslim text a zlozim song o niecom...aby bolo na com stavat...ale to bez vokalov tazko...bez textu a story vlastne len vymyslam melodie na syntakoch ktore sa k nicomu neviazu - to je ten problem :-D...

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 zář 2010 14:24

No tak tomu sa hovori nedostatok fantazie :) nehladaj schemy, lebo sa zamotas este viac, nevypadne z teba nic. Daj si prestavku, klud. Nerozmyslaj nad tym, a neskor sa k tomu vrat. Aspon u mna to tak funguje, ked neviem ako dalej.

bassline

Příspěvek od bassline » 08 zář 2010 14:40

nn praveze fantazie mam v hlave az moc :-D...ale ako som pisal, zjednotenie toho vsetkeho...musim sa zamerat na 'temu', to je urcite cesta...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 zář 2010 14:53

dendy píše:jimmy page povedal nieco v tom zmysle ze "hudobnik je suma vsetkych jeho vplyvov" .. ;-)
No ale v jeho pripade v tom jeste asi byly nejaky sily z jinych sfer :) buhvi, co to tam v tom dome po A. Crowleyovi provadel...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastis

Příspěvek od rastis » 08 zář 2010 15:01

je dobre uvdedomit si vo svojom zivote co najskorej, na co mam a na co nemam. co mi ide dobre a co mi nejde ani ked sa poserem. a podla toho sa rozhodnut, co budem robit a investovat do toho prostriedky a cas a co nebudem robit, aj ked sa mi zda, ze by bolo fasa to robit. ak ma niekto rad syntaky, este vzdy moze byt na ne expert a byt ich zberatel, nemusi byt nutne muzikant. zmierit sa s realitou je velmi oslobodzujuce.

inak co brani cloveku co by chcel robit "tracky", aby skusil hudobnu teoriu ? aspon tu uplne najzakladnejsiu - intervaly, stupnice a odvodzovanie zakladnych akordov ? vsak to neni nic zlozite, je to na 1-2 hodinovy vyklad od niekoho a mnohe veci zrazu zacnu byt pri lepeni loopov ovela jasnejsie...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 zář 2010 15:01

pani ja myslim ze s tym experimentovanim mu neradite dobre.. aby clovek mohol experimentovat a prekracovat pravidla, musi sa ich v prvom rade naucit ;-)

ako splieskat hociaku blbost bez zmyslu a vyhlasit to za experiment to fakt robi vela ludi ale je to na smiech... urcite by som sa najprv sustredil na to co tu par ludi radilo ze zobrati si par vzorov, studovat ako to robia oni, snazit sa k tomu co najviac priblizit - tak ci tak sa mu to nepodari ale vela sa pri tom nauci .. a ked pochopi a dostane do krvi urcite univerzalne pravidla tak potom moze zacat experimentovat a robit veci "podla seba" ...

bassline

Příspěvek od bassline » 08 zář 2010 15:14

dendy: jo tak nejak....

bassline

Příspěvek od bassline » 08 zář 2010 15:23

rastis: zaciatky su stale tazke, a ked je clovek presvedceny o niecom ze to chce robit na 200% a bavi ho to tak nie je co riesit...treba odhodlanie, ucit sa a vnimat, ako tu uz bolo popisane...takze to aj budem robit :) a par rad/tipov od ludi neuskodi, preto som to tu pisal...

rastis

Příspěvek od rastis » 08 zář 2010 15:27

presvedcenie a odhodlanie nieco robit este nestaci. poznanie ako na tom clovek realne je, je o to frustrujucejsie, o co neskorej pride. pisem vseobecne, neviem vobec, ako si na tom s hudobnym nadanim... ale ti obdarenejsi asi nemusia pytat rady na nete, ako na to... nechcem sa samozrejme nikoho odtknut. akurat zopakujem - intervaly, stipnice, akordy - zaklady su jednoduche a nikomu este neublizili. ovladat hru na nastroj je vyhodou.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 zář 2010 15:39

bassline: souhlasim s dendyho poslednim prispevkem do pismenka. klidne bych ti doporucil okopirovat neci hudbu - do detailu.. myslim si, ze muzikant (hrac) se postupnym seznamovanim a prehravanim cizi tvorby, stava vic a vic schopnej delat vlastni hudbu. je to logicky - kdyz toho hodne prectes, taky se naucis spoustu slov a slovnich obratu a pak je jednodussi s jejich pouzitim napsat knizku.. u hudby to da vic prace ji rozpitvat, ale myslim, ze je to celkem podobny

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 zář 2010 15:51

jo presne.. sak aj gitaristi, klaviristi zacinaju tak ze sa ucia techniku hry, hraju cudzie hotove skladby.. vela z nich ostane aj v tomto stadiu, a len niektori sa posunu dalej ze zacnu tvorit vlastnu hudbu ... takze na uceni sa formou "kopirovania" nieje vobec nic zle ..

rastis

Příspěvek od rastis » 08 zář 2010 15:55

dendy píše:jo presne.. sak aj gitaristi, klaviristi zacinaju tak ze sa ucia techniku hry, hraju cudzie hotove skladby.. vela z nich ostane aj v tomto stadiu, a len niektori sa posunu dalej ze zacnu tvorit vlastnu hudbu ... takze na uceni sa formou "kopirovania" nieje vobec nic zle ..
neviem, ci to je zrovna dobre prirovnanie. technika hry sa uci hlavne technickymi cviceniami... ale s tym rozoberanim a analyzovanim cudzich veci a snahe o ich opatovne zreprodukovanie... tak s tym samozrejme suhlasim.

hlavne ak hra niekto na nastroj, tak hra na nastroj, nemusi hudbu aj skladat. ale ak na nastroj niekto nehra, tak to je ine, tam uz moc dalsej "muzikantskej realizacie" okrem komponovania nie je :)

Odpovědět