Čtení notového zápisu

Harmonické postupy, rytmické grify,...
kexik

Příspěvek od kexik » 23 led 2008 16:13

prdlech... partak mi doniesol midi nasadzane v sybeliuse (notami mysou), ja som ho natiahol do digital orchestratora a bolo... mrdnik az strach

fova

Příspěvek od fova » 23 led 2008 16:26

A mel to pred tim nez ti to dal zkvantizovane?

kexik

Příspěvek od kexik » 23 led 2008 16:41

ved pisem ze namaloval noty mysou... to je samosebou skvantizovane, nie?

komasix

Příspěvek od komasix » 23 led 2008 18:34

Já osobně bych taky upřednostnil knížku před samo programem. Knížku člověk může vytáhnout zase počase až zjistí že se dostal zase trochu dál a taky ono přečíst si jak to vlastně celý funguje vůbec neni na škodu. Prodělal sem 2/slovy 2/ roky na konzervatoři a i kdybych dneska dělal třeba noise-core tak věřim že díky tý škole se mi nabízí větší náhled nad věcí a jakejsi odstup. Neplatí to jen u not ale taky ocelkový hud. teorii. Zenkla rovněž doporučuju. ...a neboj se naučit se třeba trochu víc než zrovna ted potřebuješ.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 led 2008 22:55

kexik : tak ale sibelius je profi notacny software a digital orchestrator je zabavka .. nevidim dovod , preco by mal seriozne zobrazit noty ..

fova

Příspěvek od fova » 24 led 2008 00:16

kexik píše:ved pisem ze namaloval noty mysou... to je samosebou skvantizovane, nie?
Muzes mit vypnuty "Snap to Grid" a pak sekvencer umistuje nove noty kamkoliv, kam kliknes a vznikaji ta nehezka pretekani not do dalsich taktu. Kdyz je tahle funkce zapnuta, tak noty umistuje automaticky na zacatek nebo do poloviny doby.

Ale i se zapnutym "Snap to Grid" se daji napachat prasecinky, pokud dobre neznas hudebni teorii. Nechas treba notu znit dele nez je treba a plete se ti do dalsich taktu.

Co se tyce kvantizace, tak ja osobne ji nesnasim a radsi mam bordel v notach, nez aby moje muzika znela strojove. V prubehu skladby se mi tak neustale nepatrne meni tempo a noty se mi mirne prekryvaji :-)
Ale u techna chapu, ze ma smysl ji pouzivat.

kexik

Příspěvek od kexik » 24 led 2008 09:39

Pytkin píše:kexik : tak ale sibelius je profi notacny software a digital orchestrator je zabavka .. nevidim dovod , preco by mal seriozne zobrazit noty ..
ty si zaryty pesimista, pytkin :)
vyskusal som aj notepad, ani v tom to neslo (notepad je free verzia finale, ktora nevie partitury, len jeden nastroj)
skor myslim ze fova trafil co je vo veci. kazdopadne ten midi subor je nahovno, napriek tomu ze v sibeliuse je vsetko ok

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2008 14:22

kexik : neviem .. moc s notami nerobim .. dake midi fajly som si stahoval z netu a tlacil noty pre zenu .. a sibelius sa mi na to javil super ..

elektri

Příspěvek od elektri » 24 led 2008 15:33

fova píše:
Muzes mit vypnuty "Snap to Grid" a pak sekvencer umistuje nove noty kamkoliv, kam kliknes a vznikaji ta nehezka pretekani not do dalsich taktu. Kdyz je tahle funkce zapnuta, tak noty umistuje automaticky na zacatek nebo do poloviny doby.
To je pěkná blbost :) když píšeš noty, tak přece nemůžeš další notu posunout o kousek dál, aniž by tam byla před ní pomlka....

pravděpodobně mluvíš o editaci v piano rollu

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 25 led 2008 18:25

fova píše:Co se tyce kvantizace, tak ja osobne ji nesnasim a radsi mam bordel v notach, nez aby moje muzika znela strojove.
Pri tomto som si spomenul, ako raz Forró vravel niečo v takom zmysle, že musí vytvárať dve verzie MIDI súborov - jednu ktorá dobre hrá v sekvenceri a druhú, ktorá dobre vyzerá v notátore.

fova

Příspěvek od fova » 26 led 2008 15:44

Kamarad nedavno nahraval ve studiu desku africkych spiritualu a pouzili zajimavy postup: Jestli si to dobre pamatuji, tak nejprve nahrali nastroje i zpevy uplne presne podle metronomu. Bylo to strojove presne a prilis to nechytalo za srdce. Pak si tu presnou nahravku pustiili do sluchatek a cele to nazpivali a nahrali znovu - uz vice pocitoveji a ziveji. Pak ten puvodni presny zaznam smazali a na desku pouzili ten druhy.

Uplne poprve zkouseli rovnou naostro vytvorit tu zivou nahravku, ale to se jim to opakovane nedarilo - bylo to interpretacne velmi narocne a zklouzavalo to do studene a sterilni nahravky.
Dnesni vysledek udajne stoji za to - ja jsem jeste tu desku neslysel.

Odpovědět