KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Harmonické postupy, rytmické grify,...
jay_b
Příspěvky: 13
Registrován: 04 bře 2010 21:11

KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od jay_b »

Bill Drummond a Jimmy Cauty zůstanou navždy zapsáni do historie popkultury jako ti, kteří spálili milion liber v hotovosti. Jako hudebníky si je lidé pamatují pod jménem The KLF. Jejich hity Justified & Ancient, Last Train to Trancentral, What Time is Love? a 3 A. M. Eternal jsou nesmrtnelné.
Když tito dva vydali v roce 1988 pod názvem The Timelords singl Doctorin' the Tardis, byli sami překvapeni jeho úspěchem. Skladba stanula na první příčce britské hitparády a prodalo se jí přes milion kopií. Rozhodli se napsat tuto knihu, kde nejenže popisují svou hitovou zkušenost, ale hlavně vtipně a trefně analyzují celý hudební průmysl.
Obrázek
Výsledkem je text, kde je krok za krokem popsána cesta, jak bez peněz, talentu a zkušeností dosáhnout vrcholné příčky hitparády - hitu Číslo Jedna. Manuál byl možná původně myšlen jako žert, ale poté, co se jím roku 1989 řídil rakouský disko projekt Edelweiss a uvedl jej do praxe hitem Bring Me Edelweiss, zrodila se legenda. Singlu se totiž prodalo pět milionů kopií...
Tuto knihu tak můžete číst jako doslovný návod, historický dokument, zpověď účastníků hudebního byznysu, mediální studii, nebo si prostě užít její inteligentní humor.

Více informací o knize Manuál naleznete na stránce http://www.klf-manual.cz.

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

a prečo spálili ten milion ??
inak na "what time is love som ako dieťa hodne trešoval

Uživatelský avatar
ECSON WALDES
Profesionál
Příspěvky: 1859
Registrován: 16 zář 2002 14:52

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od ECSON WALDES »

KLF jsou moje nejstarsi koreny. Kdyz jsem jejich muziku poprve slysel mel jsem pocit ze posloucham neco totalne scifi co priletelo z marzu. To tenkrat bylo velky zjeveni. Byl jseme tim uplne fascinovanej. Jejich muzika a klipy me privedla ke klubovy elektronicky scene. V roce 1991 kdyz mi bylo kolem 12 let to byla neuveritelna pecka. Ted uz je to nejakejch 20 let stary a tem co tu dobu nepamatuji to dnes asi uz nebude pripadat jako velka slupka, ale tenkrat byli KLF naprosty zemetreseni. Nic nebylo tak vyrazny, tvrdy, jiny a fascinujici, jako byli oni. V mnoha ohledech pro me osobne zmenili vnimani elektronicky muziky. Depeche Mode ktery jsem do ty doby poslouchal mi prisli najednou vedle nezpoutanejch tvrdejch KLF prilis romanticti a konvencni (i kdyz s odstupem musim rict, ze KLF vzal cas vic nez treba albu VIOLATOR od Depeche Mode z roku 1990 ktery tolik casem vubec nezestarlo). Pro me jsou KLF velmi zasadni bod ve vnimani muziky a jedna z mejch prelomovejch kapel.

Jeste musim zminit booklet cedecka, kde KLF dekuji masinam na kterejch skladali svoji muziku:
- AKAI S900 (meli jich nekolik, dokonce jsou k videni v klipech) samplovali a slusne vykradali kde co : ) AKAI S900 samplery byly jejich hlavni nastroje.
- ATARI ST
- Oberheim OB-8
....sample CD s TR808 a TB303


Tady je par klipu k pisnickam ktere jsem poslouchal z jejich alba The White Room (to album mam na dobovym 20 let starym CD, taky na rmx CD a i na dvou vinylech ktery u nas v licenci vydal v roce 1991 supraphon ! : )

KLF - What Time Is Love
KLF - Justified & Ancient (Stand by the Jams)
KLF - Last Train To Trancentral
KLF - 3 a m eternal (Complete)
KLF - What Time Is Love (Pure Trance) RMX


dobrej KLF fanouskovskej web v nemecku: http://www.klf.de

.

Uživatelský avatar
smog
Příspěvky: 236
Registrován: 21 srp 2005 21:40

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od smog »

Naprostá bomba. Dneska jsem to zakoupil a už jsem v polovině. Je to takovej průvodce po hudebním světě, kde vzniká hit: studia, labely, banky, majory, prostě všechno. Je to strašně vtipně napsaný a je tam spousta věcí k přemejšlení...

Dreamgate
Příspěvky: 217
Registrován: 03 kvě 2007 12:08

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od Dreamgate »

Tak tyhle týpci mě taky hodně ovlivnili.Ta spodní verze (pure trance) je úžasná.Pasáž od 4:18 je dobrá synthmasáž :wink:
Docela jste mě navnadili na tu knížku,budu utrácet :)

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od biscuit »

ja mam kupodivu nejradsi build a fire
reaktoplazmar: proc nekdo spali milion liber? spousta lidi a ja se k tomu nazoru taky klonim, vidi v penezich zhmotneny lidsky zlo. navic, jsou to jen papirky a dneska to uz plati doslova ;)

Wohma
Příspěvky: 1655
Registrován: 05 říj 2007 08:30

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od Wohma »

To teda to zlo pekelne vytrestali, ze spalili par papirku. Myslim, ze je nasnade, ze je to spis zpusob, jak se zviditelnit, zvlast od kapely, ktera pise knihu "Jak se dostat na vrchol hitparady" :-))))) Ostatne paradne se jim to povedlo, jestli se to traduje doted. A spousta lidi je bude urcite znat jako "tu kapelu, co spalila milion liber" - epic win!

P.S.: Nijak nepolemizuju s tim, ze penize jsou zlo, jen s jejich pohnutkami ;)

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od Kermitak »

KLF nebyli ani tak kapela, jako spis experiment, jak overit postupy, ktery pak napsali do Manualu afaik. Kdyz se to povedlo, KLF rozpustili. Nejaky nasledny zviditelnovani uz mi do toho nejak nezapada ;)

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

biscuit píše:ja mam kupodivu nejradsi build a fire
reaktoplazmar: proc nekdo spali milion liber? spousta lidi a ja se k tomu nazoru taky klonim, vidi v penezich zhmotneny lidsky zlo. navic, jsou to jen papirky a dneska to uz plati doslova ;)
to ich mohli dat nejakému detskému domovu, alebo na nejaký výzkum, ako symbolika mi to príde trochu prehnané, no súhlasím s tebu čo sa týka toho zhmotneného zla..

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od Cyril »

Co je to za nesmysl, ze jsou penize zlo? To je jako rikat, ze zbrane jsou zlo... muze to bejt zlo, nebo taky pozehnani, zalezi jak se to pouzije. Jestli nekdo spali milion liber, je to urcite jeho pravo, ale podle me je to cira demence...

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od Kermitak »

Cyril: kdyz uz jsi to nakous, tak to jejich pravo neni, je to trestnej cin :] Jen tak BTW

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od Cyril »

Kermitak: svoje vlastni penize nemuzes naschval zlikvidovat? Fakt?

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od Kermitak »

Cyril píše:Kermitak: svoje vlastni penize nemuzes naschval zlikvidovat? Fakt?
Fakt. Ty penize (respektive bankovky) nejsou tvoje, ale statu. Sorry za OT, s tematem to nesouvisi.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od biscuit »

ja jsem nerek, ze penize jsou zlo, ale jsou vnimany jako zhmotneni lidskyho zla. je to o souvislostech, o vlivu penez na lidsky chovani a podobne. zrovna od tebe cyrile, bych ocekaval hlubsi premejsleni ;)
jj a vidim, ze kermitak vi o cem je rec, protoze vi jakej je rozdil mezi penezma a bankovkama. ja myslel bankovky, ne penize ;)

nedavno jsem se docela pobavil u tohohle:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 9164146264#
docela je dobry si nad temahle vecma popremejslet ;)

jay_b
Příspěvky: 13
Registrován: 04 bře 2010 21:11

Re: KLF: MANUÁL (jak se dostat na vrchol hitparády)

Příspěvek od jay_b »

Wohma píše:To teda to zlo pekelne vytrestali, ze spalili par papirku. Myslim, ze je nasnade, ze je to spis zpusob, jak se zviditelnit, zvlast od kapely, ktera pise knihu "Jak se dostat na vrchol hitparady" :-))))) Ostatne paradne se jim to povedlo, jestli se to traduje doted. A spousta lidi je bude urcite znat jako "tu kapelu, co spalila milion liber" - epic
Jak to bylo s těmi penězi, a jestli to dělali pro slávu nebo ne, je popsáno tady:
http://www.klf-manual.cz/o_autorech.html

Odpovědět