Kombinace melodii

Harmonické postupy, rytmické grify,...
Pytkin
Moderátor

Re: Kombinace melodii

Příspěvek od Pytkin » 24 pro 2011 14:54

no ak ta nenapadaju ziadne melodie , tak asi talent nemas ..

Synchro

Příspěvek od Synchro » 24 pro 2011 16:16

To sem nerek, jen mi nesli zkloubit.Tak jak myslel za ta posledni ukazka jsou dva melodicky prvky docela v harmonii.Ted tu mam dalsi co do sebe dou, takova veda to zas neni jak sem myslel.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 pro 2011 23:37

pan mozku píše:2synchro: je to jednoduchy, kadence je zjednodusene sled akordu - kuprikladu nejobycejnejsi Tonika - Subdominanta - Dominanta - Tonika, v C Dur to jsou tony c - e - g, f - a - c, g - h - d, c - e - g... tyhle akordy se ti stanou jakousi oporou. kdyz pak budes psat melodie tak vis, ze kuprikladu v prvnim taktu by si nemel davat ton f, ale nektery z tonu toniky (c - e - g) - jinak ten prvni ton, by mel byt vzdy v basu!! i to f tam sice dat muzes, ale spise jako melodickej ton - nesetrvavat na nem nejak dlouho.... Tohle je ta nejjednodussi kadence, ktera samozrejme pusobi detsky, ale naucis se na tom zaklad :)
to je pro zacatek imho zbytecne slozity, navic v zanrech, ktery ma evidentne synchro rad, se durova tonina vubec nikdy nevyskytuje, je to vsech minor, resp. mody (rika se tomu v cestine 'prevraty'? nejsem si jistej, ceskou terminologii moc neumim). no a ze akord musi mit toniku vzdycky v basovym hlasu je pekna... visco :] muj nazor je ten, ze dokud clovek terminologii neumi tak, ze ji nema zautomatizovanou, muze to spis pritizit; vetsina analyz tracku, co se da videt, je vzycky deskriptvni, ale ne preskriptivni ("aaa, vidime, ze pan autor tady pouzil dorian mode a paralelni dominantu" a tak podobne, ale nikdo ti nerekne PROC -- to je treba zkouset a to se musi proste.. zkouset no. moje dva eurocenty.) v tyhle elektronice je dobry znat nejakou teorii, ale clovek by si mel drzet odstup, aby nespadl do akademicnosti -- to je potom prusvih. tady se hraje hlavne na tu tezkouchopitelnou kategorii 'vibe', na estetiku zvuku, tembr jednotlivejch zvuku, sound-design atp. -- celkove veci, ktery starsi clenove ezone (zatim?) moc nechapou a vznikaji z toho nekdy komicky reakce na ruzny (nepochopeny) tracky. takovy vnimani hudby si vsima jenom jedny slozky skladby - zjednodusene notovyho zapisu - a opomiji to, co na cloveka pusobi minimalne stejne silne ('vibe', fyzickej atak na telo v klubovym prostredi na silnym PA, kulturni konotace jednotlivejch zvuku a to, na co jednotlivej zvuk v hudbe i v kulture odkazuje, to, jak je smichanej v kontextu jinejch tracku a tak dal). je dulezity neopomijet tyhle kategorie, protoze clovek by potom mohl poslouchat jenom MIDI soubory.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 pro 2011 00:36

Brooklyn / juanita juarez píše: tady se hraje hlavne na tu tezkouchopitelnou kategorii 'vibe', na estetiku zvuku, tembr jednotlivejch zvuku, sound-design atp. -- celkove veci, ktery starsi clenove ezone (zatim?) moc nechapou a vznikaji z toho nekdy komicky reakce na ruzny (nepochopeny) tracky. takovy vnimani hudby si vsima jenom jedny slozky skladby - zjednodusene notovyho zapisu - a opomiji to, co na cloveka pusobi minimalne stejne silne ('vibe', fyzickej atak na telo v klubovym prostredi na silnym PA, kulturni konotace jednotlivejch zvuku a to, na co jednotlivej zvuk v hudbe i v kulture odkazuje, to, jak je smichanej v kontextu jinejch tracku a tak dal). je dulezity neopomijet tyhle kategorie, protoze clovek by potom mohl poslouchat jenom MIDI soubory.
presne! hovoris mi z duse... najviac suhlasim :!:

jackies

Příspěvek od jackies » 25 pro 2011 00:58

Brooklyn / juanita juarez :

Voni to ti páprdové chápou a vždy chápali neboj :wink:
A to velmi dobře.
Jen jsou ty kategorie o kterých je řeč jen takové doplňkové.
Jakoby jen omáčka bez masa.
Ty "noty" je právě to maso.

Pokud se pečínka povede omáčka netřeba.
Pokud je to i s tou štávičkou, tak je to úplně super.
Samotná omáčka z hlubokého a lžící alespoň mě osobně nechutná a nenajím se jí.
Chápu ale jiné lidi, že na tom mohou třeba ujíždět, nebo jim to pro potřebu použití stačí, nebo nemají jednodušu chuťové pohárky na něco gurmánštějšího ( to je slovo bože :) ) a je jim to úplně putna, hlavně když se ožerou a zablbnou. Ale to je v pořádku.

Že bys potom mohl poslouchat jen MIDI soubory (ty avízované noty) ale není dobrý příklad.
Je tady totiž ještě ten třetí pilíř, a pro staré páprdy asi nejdůležitější.
A to hráč, muzikant s nástrojem který ti to pak tohle všechno živě a parádně naservíruje a okoření.
To je potom teprve kompletní Muzika.

Synchro

Příspěvek od Synchro » 25 pro 2011 01:29

Pride mi ze spousta lidi to ma v hlave nastaveno tak ze ma rado bud jablicka nebo hrusticky.Jesteze nejsem o nic ochuzen a muzu si vychutnavat jak jablicka tak hrusticky.Bozka energie je totiz v obou, kdo ji tam neciti ma holt smulu!!!

http://www.youtube.com/watch?v=YiRQEIUD ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=3mZ0sSStW6Y

Vychutnam si oba tracky dosytosti, maj energii, koule, silu, vomacku i maso proste vsechno.A je jedno ze je mezi nema 32let.
Toze prvni track nehraje zadnej muzikant s nastrojem nazivo bude nejspis tim ze takovy nastroje ani neexistujou coz je zaroven obrovsky plus.A taky by jich muselo bejt hodne, pac kapela o 4 muzikantech by to jaksi nestihala.

To Jackie: co je podle tebe gurmanctejsi?Supni nejakej odkaz at vime nacem si ujizdis ty...

jackies

Příspěvek od jackies » 25 pro 2011 01:44

Synchro píše: To Jackie: co je podle tebe gurmanctejsi?Supni nejakej odkaz at vime nacem si ujizdis ty...
Nešoupnu. Bylo by to úplně zbytečné.
Navíc, co je gurmánštější jsem napsal.

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 25 pro 2011 09:43

2brooklyn: samozrejme, ze ten priklad C, F, G, C je temer nepouzitelny, ale otazka byla co je kadence a na tomhle to pochopi nejlepe... :) nikdo mu prece nebrani pouzivat jazzove a ja nevim jake dalsi harmonie - a to, ze se bez toho soucasny tracky obejdou je sice pravda, ale nechci se poustet do debat, jestli je to lepsi nebo horsi - pro mne je klasickym prikladem tohoto zanru http://www.youtube.com/watch?v=x8u7MNG-ug8 nebo http://www.youtube.com/watch?v=rFVHjZYoq4Q a v techle kouscich je skutecna "funkcni harmonie" s jednoduchym tonalnim planem a zcela jasnym vztaznym centrem... p.s. jinak ja ti reknu "PROC" nekdo pouzil mimotonalni dominantu a dorskou stupnici - protoze znej skvele, tot vse :) lide je sice pouzivaji i bez znalosti teorie, ale predpokladem je, ze maji usi a cit - jestlize se synchro sveril, ze neumi dat dve melodie k sobe, tak usi zrejme jeste nema natolik vytrenovane a proto jsem mu navrhnul at se prozatim, nez si je zdokonali, drzi osvedceneho, a sice jednoduchych sledu akordu a melodiemi vychazi z nich...

Synchro

Příspěvek od Synchro » 25 pro 2011 12:10

Me se strasne libi Atlantis od LTJ: http://www.youtube.com/watch?v=-g3RUnx9 ... re=related to co zacne na 0:37

A pak tohle hned ty tony ze zacatku http://www.youtube.com/watch?v=ixL_jmGRDXY pak to jakoby zabubla, to bych chtel vedet jak je to udelany.

A ja vykoumal toto :D

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 25 pro 2011 12:57

2synchro: no to, co si sem dal bych melodii nenazyval, je to spis takovej lehkej "motiv"... :) neni totiz dostatecne nosnej na to, aby se dal variovat nebo aby si z nej mohl derivovat dalsi temata atd. melodie by mela byt delsi, mit nejakej vrchol apod.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 25 pro 2011 13:39

Pytkin píše:
Synchro píše: PS:Jinak s malovanim a barvickama sem nikdy problem nemel, ba naopak ;)
ak nemas talent , tak ti ziadna teoria nepomoze ..
Toto nie je moc dobra definicia, talent su tak 4% zvysok je drina ktoru tomu musis venovat. Talent ma kazdy, len nie kazdy je ho schopny rozvinut a makat na nom.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 pro 2011 13:42

Excom: ja si myslim presny opak.. Talent ma len par ludi .. Vsetci ostatny len tvrdo makaju, ale rozdiel je stale citit..

EMKU

Příspěvek od EMKU » 25 pro 2011 14:20

A mohli by jste vy zkušení poradit například nějakou vámi vyzkoušenou literatutu? Hraju už nějaký ten pátek na kytaru a teorii sem nikdy nijak neřešil. Prostě sem hrál tak jak se mi to líbilo poslechově. Nicméně bych rád udělal alespoň krůček kupředu. Nechce skládat žádné symfonie ale jelikož se snažim dělat hudbu i na PC rad bych otom prostě něco věděl. Kamarád mi doporučoval například http://www.enoty.eu/abc-hudebni-nauky-l ... -2007-4128

Synchro

Příspěvek od Synchro » 25 pro 2011 15:39

Synchro píše:no to, co si sem dal bych melodii nenazyval, je to spis takovej lehkej "motiv"... :) neni totiz dostatecne nosnej na to, aby se dal variovat nebo aby si z nej mohl derivovat dalsi temata atd. melodie by mela byt delsi, mit nejakej vrchol apod.
Diky za reakci.
Koukl jsem na nejakej DNB a treba tady http://www.youtube.com/watch?v=2lTYgMiJB6w je podle me melodie,synth Lead,reese bass nebo jak to nazvat na 16dob, 5 not, trikrat se to zopakuje a po 4 je tam jen mala uprava, ze je vynechana posledni 5 nota.Pokud jsem to pojmenoval spatne tak me prosim opravte.
Ja ani nic vic slozitejsiho nechci, tohle je typickej priklad jak pouhejch 5 not dokaze v cloveku vyvolat emoce.
Zkousim se tech 5 not napodobit v sekvenceru :D sileny.Bojim se sem dat vysledek :D

Tak uz je to lepsi, ale porad to neni ono, hlavne ta posledni nota mi tam nesedi, at ji dam kamkoliv neni to ono... Tak znalci posudte nakolik jsem se trefil :)

Tak tady je muj pridavek k originalnimu loopu

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 25 pro 2011 21:16

jestli to nejsou hotovy loopy, tak musim rict, ze co se zmaknuti rytmiky i volby samotnych perkusi tyce, mas to zmaknuty... ale ta hudebni slozka je prozatim velmi, velmi slaboucka - opakovat ctyri tony dokola bez jakyhokoli vtipu a rafinovanosti, je malo - ale je mi sympaticky, ze na sobe chces makat a po kritice se neobhajujes, ze to byl umelcky zamer, ostatni tomu nerozumi a nebo ze te nazor dalsich vubec nezajima :) jinak ty ctyri tony bych bral spise jako nejaky ostinato, nad kterym bych vrstvil dalsi melodicky linky - i kdyz neumis treba hrat na klavir, tak mi nerikej, ze kdyz si pustit v loopu dokola, tak k tomu po nejaky chvilce nejsi schopen zazpivat neco... jestli mas aspon trochu sluch, tak urcite neco vymyslis a nepotrebujes teorii - usi fungujou totiz i bez ni :) p.s. mimochodem kolik ti je let?

Odpovědět