O ZMYSLOCH 1: Prečo nevidíme akordy?

Harmonické postupy, rytmické grify,...
dendy
Vybavení

Re: O ZMYSLOCH 1: Prečo nevidíme akordy?

Příspěvek od dendy » 05 zář 2012 11:43

ty si zase opacny extremista ako ti co generalne deklasuju halucinogeny.. tvoje prispevky su rovnako zabednene ako prispevky tych koho za zabednencov oznacujes :-) chce to trosku triezvy pristup, zlata stredna cesta ...

midi1210

Příspěvek od midi1210 » 05 zář 2012 12:08

boze ludia, myslim ze fora su nato aby ludia zdielali medzi sebou informacie - nie je to tak? ked uz napisem prispevok tak s nejakou informacnou hodnotou pre ostatnych (nie je to tak?). Napriek tomu vzdy sa najde ryba co plave proti prudu. Vzdy pride niekto komu nieco vadi a zacne to riesit (treba z toho vyrast). Bezcennym reagovanim na moje prispveky neprinesiete nic ostatnym ani sebe. Setrite energiou pre tvorivost, pre svoje deti pre hocico len ne na take bezcenne detaily.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 05 zář 2012 12:18

MDudas píše: tie vypalene, ponicene mozgove bunky uz nic nenahradi. A kapacita mozgu rapidne klesa.... Nehovoriac o suvisiacich poruchach vo vedeni vzruchov a roznych sialenych "bocnych" ucinkoch.
Ja mam pocit, že niečo podobné sa mi deje pri čítaní tvojich príspevkov v tomto vlákne.
lsd v prvom rade nieje stimulant, prave naopak.. predstav si, že máš na mozgu filter, ktorý selektuje informacie z tvojich zmyslov a púšta dnu len to čo uzná za potrebné na prežitie. ked sa nadopuješ napr. s pervitinom, tak sa ten filter zúži a púšta dnu len to čo ta práve zaujíma, teda vydržíš dlhé hodiny v kuse pri jednej činnosti sústredený bez toho aby si cítil pocity únavy, smädu, hladu, alebo mal potrebu činnost zmenit..
ked sa nadopuješ napr. s lsd, tak tento filter sa otvori a púšta dnu ovela viac informácií z tvojich zmyslov ako bežne, potom už len záleží na čo všetko máš, prípadne si schopný si v danej situácií vytvorit v mozgu kodek.. práve preto vzikajú situácie že dvaja ludia spolu na lsd na prvý pohlad zažívajú to isté ale v skutočnosti pre jedného je to raj a pre druhého horor, čo teda može byt sposobené aj tým ako je na tom človek psychicky, teda ked žiješ život plný paranoie, predsudkov a faloše, tak tvoj trip pravdepodobne nebude nič príjemné, nakolko na tieto veci budeš mat skor kodeky než na to aby si videl akordy (btw: jeden z dokazov o tom že lsd neni stimulant)..
nejakých odpálených mozgových buniek by som sa nebál (btw: nepoznám činnost, ktorá by ich pridávala, prípadne predlžovala ich životnost).. skor by som mal strach (hlavne pri častom užívaní) o to aby sa mi nedeformoval ten filter informácií, aby som napr. neblúdil ulicami s tým, že aké krásne sú hviezdy a farby a je mi jedno že som bosý a špinavý..

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 05 zář 2012 12:40

MDudas píše:
dendy píše:inak grygara od jedneho casu nemozem ani vidiet, on je presne opacne spektrum nazorov ako blazon benda :))on by neuveril na mimozemsku civilizaciu ani keby mu pristal lietajuci tanier na hlave :D
To vies. Ak niekto stravi cely zivot hladanim hviezd, hmlovin, planet, ciernych dier a aj inych civilizacii a za 40 rokov nenajde ani najmensiu stopu po "UFOnoch", tak je potom hodne skepticky... Myslim, ze Ty by si nebol iny. :wink:
ja mám grygara rád, vždy mi bol velmi sympatický a možno niečo som pochopil práve vdaka jemu.. je tiež pochopitelné, že je kope ludí nesympatický, pretože sú toho názoru že astronom by nemal vediet ako vznikol chleba a pekar by nemal vediet ako vznikol vesmír.. v podstate on velmi zjednodušuje a to sa vedcom nemusí lúbit, ale
dendy: myslím, že ked človek do hentakej hlbky študuje fyziku, vesmír etc.., tak musí byt schopný upustit od bežných noriem a predsudkov, myslím, že keby mu mimozemštani pristáli na hlave, tak tomu uverí.. to že sa k tomu stavia skepticky je skor asi také jeho názorové pole
MDudas: ty zjavne nevieš kto je grygar a čím strávil svoj život

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 12:44

dendy píše: Napriklad konkretne pri LSD bol preukazany nulovy potencial fyzickej aj psychickej navykovosti (aspon v porovnani s inymi tvrdymi drogami, samozrejme psychicky navyk porovnatelny napriklad s cokoladou nieje vyluceny ale to nieje nic co sa neda strochou pevnej vole zrusit) ...
Je uplne jedno, ci je to navykove, alebo nie - to som neriesil. Hovoril som o poskodeni mozgu. A je uplne jedno, ci filtrovanim alebo excitovanim. Vzdy to navodzuje viac-ci menej neprirodzeny bio-chemicky stav mozgu... A to VZDY MA NASLEDKY !!!! Ale na fore s hudobnikmi sa samozrejme toto tazko rozobera.... :D :D 8)
dendy píše: A mohol by si prosim uviest nejaku konkretnu vedecku studiu ktora dokazuje degenerativny vplyv LSD na 'kapacitu mozgu' ako uvadzas, pripadne o sposobovani nevratnych poruch vo vedeni vzdruchov a 'roznych sialenych bocnych ucinkoch' ? Rad si taku studiu precitam...
Ked ide o drogy, tak neexistuje Google alebo kniznica ???? Ja si rad precitam tu "vedecku" studiu o tom, ze drogy NEPOSKODZUJU mozog. Este som ani o jednej serioznej nepocul. Cital som zopar cielene skreslenych, kde sa povacsinou ludia aktivne uzivajuci drogy ich snazili obhajovat.
dendy píše: Inak je zaujimave ze taky skeptik a materialista, hodnotiaci vsetko cez vedecke fakty (sudiac podla tvojich prispevkov, mozno sa mylim) bere do uvahy nieco co vyhlasil budhisticky knaz :) Tu vidim rozpor s tvojou filozofiou ...
Pre mna je budhisticky knaz vacsim zdrojom mudrosti a skusenosti, ako dendy papulujuci na vsetko.... :D
- Nie som skeptik. Iba som uz cital zopar "zarucenych informacii" a "vedeckych studii" z roznych oblasti, ktore sa casom ukazali ako blabol.- Nie som cisty materialista. - Uznavam autority. - Uznavam overeny vacsinovy nazor. - Budhisticky knaz je extra dobry priklad. - Nepoznas moju filozofiu, mylis sa :wink:

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 12:49

ReaktoplazmAR píše: MDudas: ty zjavne nevieš kto je grygar a čím strávil svoj život
WTF ?
Zeby pravoslavny pop ? :shock:

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 05 zář 2012 12:55

skus pozret aspon na tu wikipediu :wink:

midi1210

Příspěvek od midi1210 » 05 zář 2012 13:15

ReaktoplazmAR píše:.. skor by som mal strach (hlavne pri častom užívaní) o to aby sa mi nedeformoval ten filter informácií, aby som napr. neblúdil ulicami s tým, že aké krásne sú hviezdy a farby a je mi jedno že som bosý a špinavý..
ked ti je jedno ze si bosy a spinavy a ides pri tom trebars po namesti.. tak ti to moze byt ukradnute lebo ti to je proste jedno :D Clovek vtedy neriesi ci sa na nieho niekto nepozera lebo je bosy a spinavy lebo to nema zmysel a ani nema cas lebo je uchvateny trebars tou oblohou a farbami, viem ze je to extrem a ako to znie ale proste mozno ta deformacia toho filtra (z ktorej by si sa hypoteticky obaval) mozno je len vyvoj vedomia. Za beznych okolnosti by si siel (sry ze ta pouzivam ako priklad :) ) po tej ulici a mozno riesil v hlave sracky resp. ine veci. Pod vplyvom psychadelickej latky by si to neriesil (nehovorim ze ne na 100%), ak by ta to napadlo mozno by si sa len zasmial. Proste ako si povedal mozog uz tak nevybera lebo ten filter (v podstate program ktory nam bol vlozeny do hlavy vychovou, kulturou, socialnou interakciou s uz naprogramovanymi jedincami) nefunguje tak ako ma - alebo konecne zacal fungovat tak ako ma? Bezny clovek (pravdepodobne aj ja pred par rokmi) by mozno povedal ze takyto ludia (bez toho filtru) su blazni. Ze niesom normalny lebo chodim trebars bosy, ale ked nosim usmev na tvary a som stastny zatial co ten druhy na mna pozera a riesi nieco (na mne nie na sebe :) ) co nema zmysel a nic mu to neprinesie tak kto je tu blazon? Co je dolezitejsie ako moje stastie, ked dokonca nikoho neobmedzujem a nikomu neskodim?

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 13:22

ReaktoplazmAR píše: MDudas: ty zjavne nevieš kto je grygar a čím strávil svoj život

Astrológ ? Numerológ ? 8)
Este raz - WTF ? Co si tym myslel, ze neviem, kto je Grygar ? Osobne sa nepozname, to je pravda.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 13:37

midi1210 píše:ked ti je jedno ze si bosy a spinavy a ides pri tom trebars po namesti.. tak ti to moze byt ukradnute lebo ti to je proste jedno :D Clovek vtedy neriesi ci sa na nieho niekto nepozera lebo je bosy a spinavy lebo to nema zmysel a ani nema cas lebo je uchvateny trebars tou oblohou a farbami, viem ze je to extrem a ako to znie ale proste mozno ta deformacia toho filtra (z ktorej by si sa hypoteticky obaval) mozno je len vyvoj vedomia. Za beznych okolnosti by si siel (sry ze ta pouzivam ako priklad :) ) po tej ulici a mozno riesil v hlave sracky resp. ine veci. Pod vplyvom psychadelickej latky by si to neriesil (nehovorim ze ne na 100%), ak by ta to napadlo mozno by si sa len zasmial. Proste ako si povedal mozog uz tak nevybera lebo ten filter (v podstate program ktory nam bol vlozeny do hlavy vychovou, kulturou, socialnou interakciou s uz naprogramovanymi jedincami) nefunguje tak ako ma - alebo konecne zacal fungovat tak ako ma? Bezny clovek (pravdepodobne aj ja pred par rokmi) by mozno povedal ze takyto ludia (bez toho filtru) su blazni. Ze niesom normalny lebo chodim trebars bosy, ale ked nosim usmev na tvary a som stastny zatial co ten druhy na mna pozera a riesi nieco (na mne nie na sebe :) ) co nema zmysel a nic mu to neprinesie tak kto je tu blazon? Co je dolezitejsie ako moje stastie, ked dokonca nikoho neobmedzujem a nikomu neskodim?
v podstate je to skoro vsetko tak, ako pises. az na maly detail - ten sa skryva v poslednej vete.... "nikoho neobmedzujem a nikomu neskodim" ak by sme zili v strede pralesa, tak by to tak bolo. ale svet je plny ludi. su vsade naokolo! :wink: a teda zakonite OBMEDZUJES a SKODIS..... :( na takyto absolutny individualizmus proste nemame dost miesta! alebo inak - "clovek je tvor spolocensky".

rastis

Příspěvek od rastis » 05 zář 2012 13:41

konkretne "schopnost vidiet zvuk" sa spaja s mezkalinom, je to udajne jedna z typickych halicinacii tejto latky... nemam skusenost. co som cital, tak napriek tomu ze je to defacto prirodny halucinogen, tak nici pecen...

u LSD som sa ani ja nestretol so ziadnymi zdrojmi, ktore by popisovali nejake poskodenia tela, ci mozgu.

inak Grof je dabel :)

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 05 zář 2012 15:21

MDudas píše: v podstate je to skoro vsetko tak, ako pises. az na maly detail - ten sa skryva v poslednej vete.... "nikoho neobmedzujem a nikomu neskodim" ak by sme zili v strede pralesa, tak by to tak bolo. ale svet je plny ludi. su vsade naokolo! :wink: a teda zakonite OBMEDZUJES a SKODIS.....
akym sposobom?

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 15:37

Odpoviem protiotazkou -
Preco je vo vacsine slusnych krajin uzivanie drog zakazane ? Asi to nebude kvoli negativnym ucinkom na vnutorne organy jednotlivca ....

rastis

Příspěvek od rastis » 05 zář 2012 15:44

MDudas píše:Odpoviem protiotazkou -
Preco je vo vacsine slusnych krajin uzivanie drog zakazane ? Asi to nebude kvoli negativnym ucinkom na vnutorne organy jednotlivca ....
uzivanie drog neni v nasich zapadnych koncinach zakazane... zakazane su konkretne latky, ich drzanie a obchodovanie s nimi... v roznych krajinach sa to moze lisit, ktore latky ano, a ktore nie. dovody preco tomu tak je, su historicko-nabozensko-politicko-medicinsko ... neviem ake a je to hlavne na dlhu debatu, o ktoru zjavne nemas zaujem a v podstate ani ja... hlavne drviva vacsina "drog" (okrem nejakych modernych amfetaminovitych svinstiev) sa v roznej podobe vyskytuje v prirode a ludia ich poznaju odjakziva a v roznej forme s nimi odjakziva prichadzali do styku a tak to bude navzdy...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 zář 2012 15:53

Jaj, slovickarenie... OK, tak distribucia a predaj je zakazana. Ale to je len administrativny problem. Lebo je lahsie nahanat dealerov ako chudakov zavislakov. S podstatou problemu to nema NIC !!!!
Ake politicke dovody mas namysli ? Alebo nabozenste ? Sak v Bibli sa chlasta jedna radost....
Ano, drogy sa vyskytuju. Ale ludia si takto davaju 100-nasobne davky oproti nejakej beznej prirodnej veci....

Koncim diskusiu. Odmietam diskutovat s ludmi, co obhajuju drogy..... :x

Odpovědět