Od kolika let a jak ucit dite na piano ?

Harmonické postupy, rytmické grify,...
adam_kurutz
Příspěvky: 268
Registrován: 15 srp 2007 22:27

Příspěvek od adam_kurutz »

jindy : a ktory svet je podla teba dobry ked tento je na hovno ?
mal by zmysel keby neustale jedincovi nepredkladal tazkosti,ktorych zdolavanim rastie ?
osobne mam pocit....ze bol vzdy takyto a je uplne rovnaky.meni sa len akasi formalna stranka veci...ale ked redukujes kazdy svoj problem na kost,tak zistis ze vlastne mas rovnake vnutorne konflikty ako ludia pred 100,alebo 1000 rokmi

Acid Punk
Příspěvky: 2444
Registrován: 23 srp 2006 19:55

Příspěvek od Acid Punk »

Ze bych se taky pridal :) ja si v detstvi uzil, nase rodina na tom zacala byt financne lip az v dobe kdy jsem se zacal rozkoukavat a vyrustat takze to najednou bylo novy zesilovac, tuner, gramofon, nove desky, paskac, kazetak, prvni walkman dovezeny z Vidne tesne po otevreni hranic v 1989, prvni cd prehravac, prvni cedecka (to do dnes nezapomenu ten sok rozkladal svetlo na duhove barvy coz me jako maleho znaleho pouze cernych vynilu uplne dostavalo).

A samozrejme my jako decka jsme par veci do pokojicku zdedili, Tesla gramofon puvodne koupeny za penize na mou detskou vybavicku, a zbirka desek co uz nikdo neposlouchal (temi nas otec zasoboval) a ktere jsme s brachou vzdy zrychlovali na 45 (nekonecne hodiny legrace) :DD

gramofon na klicku a selakove desky po pradedeckovi (ten me bavil nejvic - hlavne proto ze chrlani na deskach vubec nebylo rozumet a dalo se hrat s rychlosti)

a samozrejme nekolik harmonik, takove ty dva spalicky dreva co sly mlatit o sebe a sterchatko... ktere lezeli ladem protoze nesikovne decke rucky neumely na nic z toho hrat.. krom dvou drevenych spalicku o ktere jsme se s brachou neustale rvali :)

Pak kdyz prislo obdobi, ze se chceme ucit hrat tak jsme se prihlasili na fletnu, nafasovali jednu drevenou a jednu plastovou a uz nikdy na ne nezahrali.. dodnes se doma nekde vali :)))

Pak jsem zkusil jeste violoncelo, ale vyuka not a akademicky pristup me za chvili tak zdeptal, ze jsem pak dlouhe roky a nic nesahl a radsi se venoval nove hracce - kompu :)
Vim ze v dobe kdy jeste nebyly rozsirene programy jsem dokonce udelal track v Zaznamu zvuku.. znel dobre ale jeste dlouhe roky to nebylo to co jsem si predstavoval jak by to melo znit, to nejlepsi co tehdy bylo byla demoverze ReBirtha bez moznosti ukladat a tak vsichni nahravali na kazety :)

No a pak se to tak nejak protlo :) a hudba se dneska dela na PC :)

Ale to uz prisla jina doba a rodice uz meli jine priority nez investovat sve penize do hudebni a zapadackych desek...
Takze od te doby s brachou setrime, brigady, brigady, :)) jde to pomalu, ale on se ted pres hnaca bazarovou kytaru a minikombo dostal az k original Telecasteru a 100W Kombu.. ktere by se melo brzy upgradovat na lampu. A u me vitezi zas vitezi programovani, syntaky a Fl studio :)

Zatim dobry, nikdo z nas se neprosadil, ale oba to moc bavi a putuje do hudby valna vetsina studentskeho rozpoctu :))

Edit: Jo malem bych zapomel, kratce po revoluci jsem na narozeniny dostal Vietnamsky pack Tuzka, Cokolada a Pidi tonovy keyboard - cca cele za 100 Kc, na kterem jsem se po dlouhem laborovani (dalo se to nosit vsude ssebou spolu s miniharmonikou na klice na kterou se ale nedalo pro jeji velikost dost dobre naucit) naucil odposlouchavat pisnicky a hrat na nem ty noty.. skakal pes pres oves a tak dal :) Ten keyboardek byl supr celkem lituju ze ho tu ted nemam pidi velikost, nekonecny provoz na dve minibaterky a super tranzistorove zvuky :))

Acid Punk
Příspěvky: 2444
Registrován: 23 srp 2006 19:55

Příspěvek od Acid Punk »

Jindy2 píše:Acid: no, jestli budu mít dítě, o tom silně pochybuji - tenhle svět stojí docela za ho*no a přivádět na něj další bytosti...no nevim...

fova: nj, máš to podobně jako já...ono kdyby alespoň byl někdo v okolí, kdo hudbu dělal, nějaký kamarád...ale ne, také tu nikdo nikdy kolem nebyl...v mém pozdějším věku (14 let, to už je pozdě) se tu akorát začali objevovat nějací rádoby djové a od těch jsem se fakt nic učit nechtěl a dneska už bych se od nich stejně nic nenaučil...znám tu třeba dva, co hrají na gramce a na fruity a ani jeden z nich neví, co je to akord (a když jsem se jich ptal, zda to chtějí vědět, řekli "ne, do tekna to stejně nepotřebuju"), z hudební teorie nevědí absolutně nic - přesto hrají každý týden techno akce...no nezávidím jim, tu jejich "produkci" bych fakt hrát nechtěl...
já nechápu přístup takových lidí - dělají "hudbu", je vidět zájem o hudbu, jenomže když mi řeknou, že jim je hudební teorie v tom co dělají k ničemu, tak jsou to u mě hlupáci...

s tím nucením - ono by možná bylo nejlepší, kdyby rodiče často před dítětem hráli nebo si něco notovali...potom by dítě samo mohlo dostat větší impuls zájmu...já třeba vždycky když jsem byl malý už chtěl dělat a umět všechno, co dělají dospělí...a to co mi nutili jsem nikdy neměl rád...ale zase absolutní nenucení není dobré...v tvém případě, kdy tě nenutili, akorát ti dali k vánocům španělku, to asi tedy také nebylo nejlepší řešení...chce to najít nějakou správnou míru a když nutit, tak chytře, aby to dítě třeba ani nepoznalo...jo, to dětství musí také být, z čeho by potom dítě čerpalo inspiraci a v pozdějším životě by mi absenci dětství mohlo vyčítat stejně, jako já vyčítám svým rodičům absenci hudební nauky...
No jo mels to tezky ale ted je rok 2008 a vsechna technika potreba pro to nejzakladnejsi je financne i fyzicky na dosah (giga kvalitni samply nastroju do pc, sekvencer/notator, efektove pluginy), zaroven nejake kurzy by taky sly koupit treba na DVD, myslim ze internet je bohata studnice vedomosti, nebo te aspon muze odkazat na dobre zdroje.. vhodne precist :) nebo se dozvedet o akcich kde jsou lidi z oboru.

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

Acid Punk: jn, já si na momentální stav nestěžuji...všechno co jsem potřeboval pro svůj hudební vývoj, jsem si sám obstaral (trvalo to dva roky) a jsem spokojen, víc nepotřebuji...líbí se mi jak to co jsem si sám nastartoval funguje a užívám si to...samozřejmě, to co si člověk udělá sám, nejvíc potěší - teda až na sex ;)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

Chodil som na gitaru... neviem asi v tretej triede ? a po pol roku som sa na to vysral .. nechcelo sa mi cvicit .. zacal som zase sam asi v siedmej triede .. lutujem ze ma rodicia na zaciatku trosku do toho netlacili .. pacilo by sa mi vediet hrat viac klasicku gitaru .. Takze si myslim ze v urcitom obdobi treba vediet dieta postrcit .. i ked je mozno takze to vediet odhadnut .. nas misko bude mat zachvilu 2 roky ale k nastrojom ma celkom vztah .. do pianka busi denne .. pod stromcek dostal "gitaru" .. ta sa mu tiez paci .. akurat hned po vybaleni sa citil oklamany a ukazoval , ze kde ma struny ? (struny pozna z mojich gitar , na ktore rad brnka) .. A dnes som mu v tescu kupil elektricke bonga a uz cely vecer do nich mlatil .. Tak sa celkom tesim, jak sa to bude dalej vyvyjat ..

Uživatelský avatar
safa
Profesionál
Příspěvky: 2849
Registrován: 12 říj 2003 18:37

Příspěvek od safa »

Ivo píše: a vím dobře, že to není moje parketa - tedy začátečníci a mírně pokročilí, na to nemám prostě trpělivost :)
... jenomze tys vyucoval houslim, tam, jak my cimrmanologove davno vime, stezuje uciteli sebeovladani smycec.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Uživatelský avatar
safa
Profesionál
Příspěvky: 2849
Registrován: 12 říj 2003 18:37

Příspěvek od safa »

ACIDE) ... myslis ze masturbace duchodcu je tu prinosa pripominka k tematu ? Pomalu mne uz taky zacinas ... presvedcovat ze BAN neni zase tak spatna vec.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Acid Punk
Příspěvky: 2444
Registrován: 23 srp 2006 19:55

Příspěvek od Acid Punk »

Narazil jsem snad tim prispevkem na tvuj vek?
Boze proc vadim jen milionarum...

Uživatelský avatar
safa
Profesionál
Příspěvky: 2849
Registrován: 12 říj 2003 18:37

Příspěvek od safa »

Bez komentare: Zluta.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

Musim povedat ze mi Acid tiez uz celkom pije krv .. A to som sa ho onehda zastaval ..

Petr_Macháně
Příspěvky: 254
Registrován: 11 zář 2006 18:43

Příspěvek od Petr_Macháně »

Je to skoro jedno já začal ve 12 ti letech a jen sledoval jak stim lidi co hráli od šesti pomalu sekali, pač je to nebavilo, já na to šel obráceně a vida? Music se pro mě stala dozivotní záležitostí a vsecko ostatní se naucim za polovicni dobu co deti

vasek
Příspěvky: 2261
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Příspěvek od vasek »

No k tomuhle tématu by se dalo vyjádřit košatě - včetně kritiky lidušek atd. Teď se mi do toho nechce, tak jen můj názor ohledně výběru nástroje.
Podle toho co vidím a sám jsem si prožil, je asi nejlepší začít s monofonním nástrojem - nějakou flétničkou třeba. Protože děcko chápe melodii hodně brzo, naopak s harmonickým nástrojem bych klidně počkal až třeba do 8 let (podle talentu). Jestli klavír nebo kytara - těžko říct, kytara je určitě využitelnější (zejména v období dospívání :-) ), na klavíru zase člověk líp pochopí zákonitosti tónin a harmonie. Což je třeba, pokud nechce hrát celej život z not nebo haluzit.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

2 Vasek: Vyuka na piano v lidusce probiha tak, ze se zacina vytukavanim melodii. Predpokladam, ze harmonie a akordy prijdou na radu, az tomu nasemu bude skoro 7 let.

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Příspěvek od upman »

No ja hraju na piano 2,5 roku - predtim cca. 9 let na akordeon. Obcas fletna, klarinet, harmonika, sago, atd. Ted se ucim na kytaru.

Dite bych dal na klavir (az budu mit svoje, tak dam) priblizne kolem 7let. driv to podle me nema cenu. Kamoska uci a tvrdi, ze nejvetsi rozlet je ve 2. tride, deti zacinaji vnimat a improvizovat. Paralelne zpev nebo fletnu.

Jinak holcina, co me ucila tvrdila, ze za rok jsem udelal pokrok jako deti za 5 let - ovsem to je ciste tim, ze sem CHTEL a MAKAL (3h rano, 3 vecer). To se u deti neda (a polde me ani nema) ocekavat.

Jinak chodil jsem do lidusky vzdycky, na klavir k holce o 4 roky mladsi, tj. nemuzu rict kriveho slova proti LSU - zalezi, co clovek chce, jaky ma talent a kam to chce dotahnout. Puvodne jsem chtel chodit rovnou do Mlejna na Jazz&Blues, no sem rad, ze jsem se na 2 roky zarazil na klasice a ted me bavi zase nove smery + mam uz technicky zaklad.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

EXCOM píše:adam_kuruts : urcita miera diktatury zo strany rodica by ale asi mala byt, ale je pravda ze dieta este nevie co chce a naviest ho musi rodic.. ak by to tak nebolo tak v buducnosti si to bude vycitat "co ste ma do toho viac netlacili" :) aspon u mna to tak bolo, dnes robim uplne ine veci... je to samozrejme obojsecne.. mam tiez dve decka a nechcem ich do nicoho tlacit.. ale zas neviem ci je to dobre..
to je tezky. souhlasim s mirnym diktatem. chodil sem do lidusky a klavir vzapeti vzdal, z domova zadny tlaky nebyly a ted lituju. pri zpetnym pohledu mam pocit, ze sem si nejvic do zivota odnes ze zakladky - jazykovky, kdy sem sprtal a bavilo me bejt premiant - z duvodu jinejch nez akademickejch, ale zpetne mi to hodne pomohlo, ackoliv primarni motivace byla tehdy jina. skoda, ze sem nebyl motivovanej v lidusce, to byl naopak horor.

Odpovědět