On-line slovníky rýmů

Harmonické postupy, rytmické grify,...
Odpovědět
fova

On-line slovníky rýmů

Příspěvek od fova » 26 kvě 2008 22:25

Dnes jsem pracoval na textu k nove pisni a zasekl jsem se u jednoho slova, na ktery jsem nemohl najit rym.

Napadlo me, ze ve svete Internetu musi existovat nejake on-line slovniky rymu a skutecne jsem nasel dva, ktere mi na ma atypicka slova nabidly pomerne slusny seznam rymu:

http://www.rymy.cz/rymy.php

http://www.cestina.net/rymovnik/index.p ... n&sylnum=1

Pouzivate neco podobneho nebo to potite vsechno z hlavy?
Je jeste nejaky dalsi zajimavy produkt na webu souvisejici s textovanim?

V anglictine texty nedelam. I kdyz i to muze prijit casem.

kexik

Příspěvek od kexik » 26 kvě 2008 22:30

v anglictine sa textuje lahko, som tot zistil... staci slovnik, rytmicky podobnych slovnych kombinacii je v anglictine tolko, ze nic viac netreba
trocha som hladal guglom, nic nenasiel, prinutil sa pracovat bez toho a celkom sa mi dari :)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 26 kvě 2008 22:31

Ja osobne si (anglicky) pomaham leda tim, ze mam koupeny MacMillan Dictionary (monolingualni) a na prilozenem CD je ten samy slovnik v elektronicke podobe, ktery ale umi vyhledavat synonyma, resp. slova s podobnym vyznamem. Navic si pak clovek naklikne vysvetleni a hned vidi, jestli se to tam hodi. Rymovnik bych osobne pouzil jen kdybych chtel tvorit punkove texty :-)

fova

Příspěvek od fova » 26 kvě 2008 22:40

Tak tady jsou odkazy na slovniky i pro ty, co textuji anglicky:

http://www.rymy.cz/about.htm

kexik

Příspěvek od kexik » 26 kvě 2008 23:25

Wohma píše:Ja osobne si (anglicky) pomaham leda tim, ze mam koupeny MacMillan Dictionary (monolingualni) a na prilozenem CD je ten samy slovnik v elektronicke podobe, ktery ale umi vyhledavat synonyma, resp. slova s podobnym vyznamem. Navic si pak clovek naklikne vysvetleni a hned vidi, jestli se to tam hodi. Rymovnik bych osobne pouzil jen kdybych chtel tvorit punkove texty :-)
synonyma mas online na answers.com

Wohma

Příspěvek od Wohma » 26 kvě 2008 23:34

i na dictionary.com pod Thesaurem, ale nikdy mi to nejak neprirostlo k srdci, v tom MacMillanovi je to takove prehledne a po ruce :)
A pro lidi, kteri neumi IPA, je dobre i to, ze to cloveku to slovo precte. Ja bohuzel skladal v utery zkousku z fonetiky, takze veskere frikativy, bilabialy a alveolary mam jeste v zive pameti spolecne s celou IPou :D

P.S.: Jsem zastancem nazoru, ze pisnicky se nemusi rymovat... Lidi casto znasilnuji rytmiku jen proto, aby jim to vyslo do rymu, tento pristup se mi nelibi :) A uz vubec se mi nelibi pristup, kdy je obsah textu podrizen rymu... To uz je extrem :)

Odpovědět