Chuwi Hi10

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
ZFarkas
Vybavení

Re: Chuwi Hi10

Příspěvek od ZFarkas » 20 dub 2016 10:53

Tak první (mé subjektivní!!!) dojmy z mid-booku Chuwi HI10:

1. touch display, kvalita zobrazení, ovládání atd prakticky shodné s iPadem (oboje made in China...)

2. Windows 10 - 64bit jsou v tom full, žádná mobilní verze, takže funguje na tom vše stejně jako na PC nebo klasickým NB, proti iPadu výhoda zřejmá - žádné externí úložiště nebo wifi přenos, 3x rychlé USB a klasická adresářová a souborová win struktura (můžeš kopírovat cokoliv kamkoliv přímo), WIN aplikace jsou propracovanější než jejich verze pro iOS, aspoň to co používám já..

3. PC ani NB se mi nikdy nechtělo tahat na podium, nebo ze studia do terénu (hospody :-)), ale tohle lze strčit do stojánku pro iPad, třeba na mic stojan a lze bez dalších hubů nebo redukcí rovnou spojit s externím sound modulem i midi klávesnicí

4. Jedna appka neexistuje pro iOS - a ta je hlavní důvod, proč jsem si k iPadu koupil ještě i tento mid-book: vArranger.com - kdo ho jednou zkusí, myslím, že se už k PA3X, Roland keyboardům nebo Tyrosu nikdy nevrátí, zde jsou kompletní styly ze všech samohrajek, vč. fillin, variací, atd v jednom. Zvukově se dá použít libovolný interní soundfont nebo externí třeba rack Roland Supernatural, Motif, já tahám jen malý Ketron SD nebo přes USB-midi (M-Audio UNO) GM banku z Rolanda XP-30, oboje zní minimálně tak dobře, jako současné nejdražší samohrajky, spíš ale lépe, jakoby plněji, přirozeněji. Samozřejmě harmonie se ovládá realtime levou rukou jako na běžné samohrajce atd. Audio netahám z phones výstupu, ale taky přes USB do USB vstupu na analog mixu (AH ZED10, nově mám i Yamaha AG06 - ten je boží, i díky appce na PC na detailní nastavení EQ a efektů)

5. Na tomto midbooku jede spolehlivě i plná verze Sonar Cakewalk Professional a Steinberg Cubase včetně všech VST pluginů (FX i nástroje a soundbanky), stejně jako na mým stolním PC a HP notebooku. A obávám se, že po dokoupení externího monitoru pro midbook už můj stolní PC i NB budou nevyužity, tento midbook zvládá vše celkem svižně a díky přenositelnosti nově mohu pracovat i tam, kam bych se s NB ani PC netahal, ale přitom stejně komfortně jako u těch stolních! O tom to je, myslím, že budoucnost - kam bude vývoj směřovat i v hudební branži, je emisí midbooků s plnými WIN za spotřební lowend cenu jasně daná :-)

6. Takže ani není třeba další výměna zkušeností s win tablety - je to prostě normální Windows 10 - 64bit počítač, akorát si představte všechny svoje PC appky, že je můlžete ovládat kromě standardních HW kontrolerů, mouse apod taky dotykově, stejně jako na iPadu! To je aspoň pro mne, zatím největší komfort, co jsem u PC techniky zažil. Včetně mobilního a plug-n-play zapojení na živým hraní pro využití realtime řízených autodoprovodů, namísto všech samohrajek, co jsem kdy měl, a kde mě u každé chybělo to, uměla ta druhá a naopak :-)

Stručněji to nešlo, chtěl jsem tím pouze pomoci případným zájemcům, co lze čekat od tohoto systému, ve srovnání s klasickým PC/NB, iPadem, HW samohrajkou. Kdo má jasno na definitivum, se svým iOS nebo svým stolním PC, číst to nemusí :mrgreen: :!: :idea:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 dub 2016 11:36

da sa tam dat windows 7 ?

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 20 dub 2016 14:42

Ahoj, obávám se, že žádný midbook nikdy nepojede na W8 a žádných nižších, protože až teprve W10 mají plnou podporu pro multimedia - dotykové ovládání, několik ext monitorů apod. A BIOS to má pouze v chinaazbuce, takže ani změnit systém nebo cokoli přes BIOS bez znalosti čínštiny by asi nešlo.

Ale kompatibilita nových W10 je 100% - na tomto midbooku mi jedou bez problému některé věci, co mi jedou pod starými XP a nešly rozjet na Vistách ani W7/8, např. Cakewalk 4 Professional... Navíc s touch displejem dostalo ovládání všech VST a jakýchkoli aplikací úplně nový rozměr - pohodlí iPadu + výkon, rozhraní a 100% kompatibilita Windows 10. A díky rozměru i komfort pro využití iPad držáků a stojánků na stage využití pro vArranger místo samohrajek.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 dub 2016 22:53

Tym padom pre mna osobne to je nepouzitelne .. NIe som ochotny minat svoj zivot na windows 8/10

MarianC

Příspěvek od MarianC » 24 říj 2016 13:27

OT: Chuwi bych nekupoval, měl jsem jedno a po měsíci a půl šlo na reklamaci. Vůběc nešlo zapnout, diodka svítila, že se nabíjí ale to bylo všechno. Zkoušel jsem všechno a co jsem četl na netu, tak u prvních 2 várek asi byl problém s motherboardem :). Teď mám Asus s Core M procesorem a všechno sviští :).

vasek

Příspěvek od vasek » 25 říj 2016 09:41

Nevím, jestli je to úplně relevantní, ale já jsem si koupil za pětku předvěděcí HP Pavillion X2 - tablet s dokovatelnou klávesnicí. http://store.hp.com/us/en/mdp/Laptops/p ... -232001--1
S muzikou jsem ještě nic nezkoušel, ale musím říct, že je pro mě hodně úlevný, když sedím celý den u W10 a na tabletu je víceméně to stejný prostředí.
Stejně tak chápu Pytkina, že mu vyhovuje všechno s jabkem...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 říj 2016 10:04

az budes skusat muziku urcite sa pozri na Bitwig, ktory je brutal vyladeny pre windows based tablety ..

vasek

Příspěvek od vasek » 25 říj 2016 10:42

Díky

MarianC

Příspěvek od MarianC » 25 říj 2016 11:00

Souhlasim s dendy - ten prográmek je super :)

Odpovědět