Chuwi Hi10

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
ZFarkas

Chuwi Hi10

Příspěvek od ZFarkas » 24 bře 2016 15:29

Léta se marně snažím přesvědčit sám sebe, že iPad s iOS se dá použít kromě zábavy i na seriozní práci - studiově i live, jako sound modul i jako touch ovladač nebo midi-audio player i recorder. "Skončil" jsem k dnešku na příležitostném použití (spíše tedy jen jako "nouzovka"):
1. občas na tom něco pro někoho nahraju a zmasteruju v Auria Pro nebo Cubasis, zkušební nápady i komplet v Garage Band bez externích nástrojů,
2. Sweet MIDI Player appku přes namapovanou midi banku s nejlepšími možnými samply všech 128 GM nástrojů i bicích sad (pro iOS vytvořenou na PC ve Vienna programu) občas použiju místo samohrajky na midi podklady (komfortní, rychlé, playlisty, lyrics s akordama atd, jako na Tyrosu...)
3. a občas si spíš ze zvědavosti pustím grandpiano, full+pack iSample Tank, iMini, Korg Module for iPad apod imitace starých známých kláves a klasických hudebních nástrojů. Ze zvědavosti, protože jako záložní nouzovka zní lépe než tyhle iOS, i když puštěné přes solidní audio preampy v iDocku, i taková hračka, jako poslední Roland SuperNatural a VA kombinovaný engine v JD-Xi (přes kvalitní ext aftertouch klávesnici samozřejmě). iMini ani přes lákavé grafické rozhraní evokující starý dobrý Minimoog, nemá ani zvukovou sílu, přirozený příjemný zvuk a výraz té jednoduché sekce analog syntu na JD-Xi, natož to srovnávat s mým starým Moogem Prodigy - to je fakt nebe a dudy.

Jelikož nadále k opravdu seriozní práci kromě akustických a analogových hudebních nástrojů a zdrojů používám tak jako snad každej, klasický PC a Cakewalk, Sonar, různé VST-FX, a desítky fakt dobrých programů na všechno možný, který zatím na iOS ani Android prostě neexistují a vypadá to, že nikdy nebudou, tak stále jsem čekal na něco s dotykovým ovládáním stejně efektivním a příjemným jako umí iOS, ale kde budou fungovat všechny staré osvědčené PC programy na Windows. A bude to mít navíc proti iOS možnost externích USB disků a USB-MIDI rozhraní pro snadné napojení externího USB mixu, zvukovky, midi klávesnice apod. Zatím to myslím ještě není dostupné, ale kromě předražených HP mid tabletů s Win10 v ceně ke 20k, se začíná objevovat konečně i dostupné zařízení, co bude pro tyto účely přesně vyhovující, včetně klasických USB portů (odpadá nutnost micro USB - USB hub s externím napájením jako u některých micro MID-padů s Win/Android vyráběných v posledním roce, stejně displej pouze 8", čím jsou standardně osazovány, je myslím zcela nepoužitelný na nějaké profi práce v multitrack i FX prostředí).

Takže pro začátek asi tohle: http://en.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hi10.html
a k tomu vArranger a univerzál sound modul třeba Ketron SD1000 doporučují na zahr. serverech.

Tím by mělo být o vlastní zábavu a o komerční produkce na midi bázi podle mne postaráno, na úrovni top profesionálních workstationů, ale za cenu značně lidovou, a hlavně bez významnější ztráty komfortu plug and play zapojování, jaký známe u HW řešení. A bonus - do terénu, homestudia apod to nahradí stolní PC se všemi kontrollery asi zcela, do tohoto mid-Padu lze dát plné verze Cubase, Sonar atd pro PC, a ovládat vše dotykově na displeji. Možná komfortnější než plnej stůl midi ovladačů... A velký monitor na přesnou práci se dá připojit taky - má micro HDMI out.

Tohle téma tady ještě nikdo nanakousnul, tedy co se mi podařilo dohledat,ale podle mne tohle je budoucnost v masovém měřítku. Komfort dotykové obrazovky velikosti iPadu a plnohodnotné staré dobré nebo všechny nové :-) Windows hudební aplikace, navíc za cenu nižší než za iPad nebo za třeba standardní notebook, a ještě s komfortem integrovaných USB '3 pro externí zvukové moduly a klávesnici, Bluetooth apod, bez nutnosti dalšího drátování přes nějaké Apple Camera kity, power huby apod.

Kdyžtak bych uvítal v tomto vlákně výměnu zkušeností a postřehů z praxe těch, kdo zkusí jet na tomto typu vybavení, bez ohledu stylu a používaných hudeb. nástrojů. A ideálně z těch, kdo si už prošli zkoušením a přizpůsobováním iPadu a iOS aplikací pro home recording nebo s notebookem / samohrajkama na podklady na live akcích.

Stan

Re: Chuwi Hi10

Příspěvek od Stan » 24 bře 2016 17:59

OT: Ja by jsem podle toho co jsem tak na to koukal zmenil titul vlakna na titul toho vyrobku. Podle ceny je to dalsi plastak co se rozesere za pul roku, ale budiz treba to vydrzi i o mesic dele. Je to stejny jako si koupit laptop za $200 a ocekavat od toho ze se vyrovna vykonem jinemu za $2000. Treba to bude v pohode ale moc by jsem na ty reklamni kecy nesazel. Nejsem tak bohaty aby jsem si kupoval laciny veci. ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 bře 2016 22:54

Tema premenovana a presunuta do HW ..

Moj postreh k napisanemu : Ostavam pri iPade ..

lavender

Příspěvek od lavender » 25 bře 2016 05:30

@zfarkas: skus to teraz zhrnut do 140znakov.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2016 09:29

@levander a naco, sak je to furt o tom istom..

"vec X je hracka, cina, plastova blbost, nepretlaci s av mixe v kapele, vsetci na svete co to uspesne pouzivaju su blazni len ja som lietadlo, preto idem pouzivat vec Y ktora je jedina to prave orechove .. moog prodigy.. XP30.. live akce.."

ja mam podozrenie ze momentbrno/countrymetalman/zfarkas ani nieje realna osoba, clovek, ale len nejaky nie moc vydareny AI experiment googlu ktory ma za ulohu trollovat muzikantske fora

vasek

Příspěvek od vasek » 29 bře 2016 08:40

...a na to je nejlepší odpovědí také trollovat?

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 30 bře 2016 15:07

lavender píše:@zfarkas: skus to teraz zhrnut do 140znakov.
OK :-)

Doporučuju nahradit iPad+Apple kit+iDock apod a limitované iOS appky mid-padem s full W10, co kromě Cubase umí i vArranger - pak lze kromě iPadu vyhodit i T5 nebo PA4X :-) např. http://en.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hi10.html Cena už je lidová, 3x USB vylučuje další drátování a periferie :palec+:

lavender

Příspěvek od lavender » 30 bře 2016 19:52

@zfarkas: vidis ze to ide.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 31 bře 2016 06:59

Zfarkas: no mám obavy, ze týmto sposobom vymeníš jednu hračku za druhú hračku. Ked si doma v studiu nepoviem, mozes popripajat vselico cez usb ale na lajfke som skoro pevne presvedceny ze usb koncovky sa velmi rychlo rozviklaju, z tohto dovodu radsej ipad v nejakom docku ktory ma vstupy a vystupy na velke jacky a klasicke din midi koncovky. Pri pouziti touchscreen-u na lajfke ti garantujem, ze v najnevhodnejsej chvili "netrafis" na obrazovke to co si chcel trafit. Tym myslim pri pouziti nejakeho arrangeru... Okrem toho publikum ktore je ochotne akceptovat samohrajku si nezasluzi pocuvat nic ine nez akukolvek CTK alebo PSR najnizsej rady. Je im uplne jedno kvalitativne aky zvuk z toho lezie.
Z takychto a dalsich dovodov zatial ostavam pri "klasickom PC", zabudovanom do kontroleru a upravenom tak aby som nemusel manipulovať s usb pripojeniami + ipad v docku, ktorý rieši len prepinanie nastrojov do stavu aky potrebujem.
Vobec neriesim nejake nahravanie, mix ani nic podobne.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 bře 2016 09:34

dedko vie co hovori ..

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 31 bře 2016 11:01

jasně dedko, to je standard co jsem doted používal taky. Naživo hraju podklady ze Sweet MIDI na iPadu, vše dotykově a zvuk z mé GM banky na iPadu - v pohodě, bez chyb v tocuh ovládání! To např. na china krámu Korg PA3X, co jsem v Rakousku koupil za 3,4k€, jsem taky vše ovládal na interním Korg touch displeji, ale často s chybou... A zvukově kvalitou tak fifty-fifty...

Spíš mě zaujalo, že by šlo konečně kombinovat pohodlí přesného touch displeje tabletu a top SW pro Win10 - nejen vArranger, ale Cakewalk, Steinberg a všechny známé PC programy a soundbanky pro PC jsou taky kvalitou (i velikostí) jinde, než omezené pro iOS. Na živý hraní PSR nebo PA keys lze použít jako podložku pod tablet vždy :-) A studiově - u iOS mě limituje export/import wave tracků, nutno přes ext web úložiště, víc GB už je placené.. Ale skladnost, free pohybu a ovládání touch všech rec appek se mi u iPadu líbí daleko víc než sedět za stolem u PC, plným periferií... Myslím, že k tomuhle jednou stejně přejdou všichni ;-)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 31 bře 2016 11:25

viem že dnes už je iná doba,bežne sa to tak robí, v elektronickej muzike to inak ani nejde atd... ale slovné spojenie "...naživo hraju podklady..." mi je zásadne proti srsti. Ale keďže robím muziku len ako hobby, tak si to môžem dovoliť. :)
Keď cítiš že potrebuješ skombinovať mobilitu a full štúdiové možnosti, tak vyskúšaj.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 bře 2016 14:00

ja som na ipade vytvoril spustu skladieb .. niektore mi aj vysli na oficialnom renomovanom labeli v ramci zanru.. pre mna je ipad top .. nejaky kram s Windows 10 nechcem vidiet ani z okna rychlo iduceho auta :-) tolko moj nazor ..

neivem kde CMM obnedzuje export/import wave trackov ja som bezne robil ze som projket spraveny v ipade exportol po stopach ktore som si natihaol do kopu (priamo z ipadu, cez wifi v lokalnej sieti, bez kablov, bez externych ulozisk) a nasledne doladoval veci v desktopovom DAW (final mix / mastering)

ja nechapem ked niekto zacne hovorit o nejakych obedzeniach suborovych v iOS, uz som kadeco kadekam presuval a nikdy som na ziadne obmedzenie nenarazil :)

btw. momentalne som v uzkom betatestersom teame vyvoja iOS DAW ktory by mal vyjst koncom tohoto roku a to bude teda SEKEC MAZEC NAKLAD. Viac prezradit nemozem, ale podla mojho skromneho nazoru to necha daleko za sebou vsetky sucasne dostupne DAW pre iOS :mrgreen:

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 01 dub 2016 09:51

Moje demo nahrávka komplet z iPadu - Garage Band a iMini: A tohle je demo nahrávka udělaná přes stejný aparát, ale kromě bicích a sequenceru (virtual analog z Rolandu JD-Xi) je to vintage analogový Korg Polysix: Komu se zdá, že nahrávka z iPadu působí proti VA+analog chladněji, na ucho jakoby fázově nepřirozeně posunutá, iMini imitace lead syntu bez vyšších harmonických, koule, tak to se nezdá, to je ten rozdíl, který se pozná doufám i takto z demo mp3. V kombinaci s živými nástroji v kapele je to potom velice markantní, jak ten sterilní a chladný iPad zvuk je utopenej za ostatním. Na standardním PC s Windows mám proti iPadu daleko přirozenější zvuky z VST knihoven, i efektové pluginy a prakticky jakýkoli SW výrazně lepší, než na iOS. Pokud zachovám tento vyšší PC WIn standard a použiju k tomu touch ovládání iPadu, může to být přesně ideál digitální práce.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 dub 2016 13:08

iMini je inak fakt slabota, ale to je aj ta plugin verzia na desktop (ktora bola skorej ako verzia pre iOS).. toto Arturii vobec nevyslo...

Odpovědět