IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW)

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: iPAD / iPAD2 / iPAD HD

Příspěvek od dendy » 09 dub 2012 18:03

projekt Audiobus http://audiob.us. napreduje... uz coskoro bude routovanie audia medzi aplikaciami realita...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 dub 2012 20:18

jo to bude zaujimave .. ten novy waldorf to ma podporovat ./ostatni-software/waldorf-ipad-synthesizer-t16992.html

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 dub 2012 22:10

to bude ako s audio copy paste - ako raz ta prva nosna appka prejde doappstore tak sa stym roztrhne vrece a zachvilu to budu podporovat vsetky... navyse v tom faq sa pise nieco v tom zmysle ze to bude kompatibilne aj AU - co by znamenalo moznost au pluginov co budu vediet streamova audio z ipad appky... takze dokonala integracia do DAW... dost moc nadejne to vyzera.... ja bysom to videl az tak ze v horizonte 2-3 rokov moze iOS platforma uplne deklasovat na trhu riesenia ako je UAD... sw to bude v podstate moznecoskoro, uz len pockat na vyssi vykon cpu ...

jobs ani len netusil kam sa to cele bude uberat ked prisiel s ideou ipadu :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 dub 2012 20:11

Přeinstalováním MBP se ukázala jedna super věc - iPad nejde synchronizovat: hláška - iPad může být synchronizován jen s jednou iTunes Library, vyber si - vymazat celý iPad a pak synchronizovat (díky) , nebo přenést z iPadu věci koupené na iTunes ... toť vše ... logická a zásadní možnost: kopírovat obsah celého iPadu do iTunes a vytvořit tím novou zálohu, neexistuje. Jestli to tak doopravdy je, připadá mi to naprosto bláznivé ... to si snad dělají srandu ... z tohoto hlediska zlaté ostatní tablety, kde připojením ke kterémukoliv počítači uvidím tablet jako disk a můžu si z něj a do něj přesouvat co chci ... hmm ..

Takže např. mých tisíc ebooks, které jsou v iPadu jsou z něj nepřenositelné. Navíc ještě když z nějakého důvodu iBooks (kde to všechno je) je ve stadiu crash: spustí se knihovna, objeví se na vteřinku knihy a aplikace zmizí ... (bez vysvětlení). Ani restartem se tím nic nezmění ... JInými slovy aplikace iBooks je nepoužitelná - nejde spustit .. odinstalovat a znovu nainstalovat sice asi jde, ale tím zmizí všechny knihy ... nevím, pokud mi něco neuniká (věřím že ano), přijde mi to jako strašně špatně vymyšlené ...

Mám sice iFiles, ale to jde uploadovat něco jen z počítače do iPadu, a to ještě jen do některých aplikací (ne iBooks)

Obrázek

Ne, tohle opravdu nechci - chci kopírovat obsah iPadu na svůj počítač. Nebo to mám všechno nechat vymazat a instalovat všechny aplikace, dokumenty, knihy atd uplně znovu ??? Není jiná možnost ? Jenom proto že jsem si přeinstaloval jeden úplně jiný počítač ?

komasix

Příspěvek od komasix » 12 dub 2012 22:47

http://www.imtoo.com/ipad-to-pc-transfer.html
něco takovýho? neznám to - jen zkouším.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 dub 2012 22:56

Hmnm, to je jenom pro videa a music ... (to je to poslední co bych potřeboval ...) ... i ty knihy samozřejmě mám někde zálohované - ale ne pracně roztříděné do 20 kategorií jako v iBooks ... a nejhorší jsou aplikce ... nechat si vymazat ipad a pak pracně znovu hledat a instalovat všechny ty aplikace, to je na mašli ...

komasix

Příspěvek od komasix » 12 dub 2012 23:03

uff upřímnou soustrast. Jsem rád že tohle neřešim. O iPadu jsem uvažoval ale tohle mne odradilo.

nixx

Příspěvek od nixx » 12 dub 2012 23:25

Ivo: Pracně hledat je nemusíš... v AppStore máš seznam svých koupených aplikací. Nevím, jestli bys této situaci nepředešel tím, kdyby býval před formátováním disku "deautorizoval" iTunes. Ale to jen hádám.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 dub 2012 23:30

Ivo píše:Hmnm, to je jenom pro videa a music ... (to je to poslední co bych potřeboval ...) ... i ty knihy samozřejmě mám někde zálohované - ale ne pracně roztříděné do 20 kategorií jako v iBooks ... a nejhorší jsou aplikce ... nechat si vymazat ipad a pak pracně znovu hledat a instalovat všechny ty aplikace, to je na mašli ...
ivo preboha co chces hladat - ved itunes v kompe, ked si tam nastavis s,voj account, ti vie znovu stiahnut vsetko co si si kedy cez appstore kupil - komplet aplikacie, hudbu, knihy... hladaj nieco ako restore purchases alebo download previously purchased... neviem nie som teraz pri kompe ale uz minimalne dvakrat som to riesil...

to ze fotky/videa/hudba nekupovane cez appstore ale len tie co si si nahadzal do library rucne a syncol na ipad nevies s5 z ipadu dostat do preinstalovaneho itunes je znamy kvazi- nedostatok tohto systemu... proste sa s tym treba zmierit nic nieje dokonale... (aj ked s jailbreakom sa to da pomerne lahko vyriesit), ekosystem iOS/ITunes je proste navrhnuty cely ako uzavrety s jednou zakladnou ideou - komplet vsetko co davas do iDevices pochadza z iTunes store - potom je pochopitelne ze nieje monzne s5-tne synchronizovt iDevice => PC ... naco by aj, ak nahodou preinstalujes, ocakava sa ze prote vsetko o i kedy kupil i itunes automaticky zase stiahne ...

pripadne si pravidelne zalohuj komplet cely adresar iTunes v tvojom home adresari a mas vystarane - v nom mas komplet vsetko co si nahadzes do library v itunes.... takze ak raz zase preinstalejes OS, len tam prekolopis henten folder a budes tam mat vsetko presne ako si mal...

time machine je tvoj kamarat :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 dub 2012 23:35

No super :) toho kamaráda mám ... jdu pro něj :) Time machine zálohovaná pravidelně do poslední chvíle

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 dub 2012 23:42

Ivo píše:No super :) toho kamaráda mám ... jdu pro něj :) Time machine zálohovaná pravidelně do poslední chvíle
nooo tak mas po probleme... len si obnov komplet cely itunes folder... samozrejme zaregistruj si v itunes svoj customer account... a malo by byt vsetko ok... naposledy ked som instaloval novy disk som to takto riesil a bez problemov, ziadny iDevice som nemusel erasovat a syncovat nanovo...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 dub 2012 23:57

Ivo píše:Hmnm, to je jenom pro videa a music ... (to je to poslední co bych potřeboval ...) ... i ty knihy samozřejmě mám někde zálohované - ale ne pracně roztříděné do 20 kategorií jako v iBooks ... a nejhorší jsou aplikce ... nechat si vymazat ipad a pak pracně znovu hledat a instalovat všechny ty aplikace, to je na mašli ...
Ano toto je jedna zasadna vec , ktora serie aj mna .. Ked mas v Ipade 500 aplikacii , tak ked to chces syncovat s novym pocitacom , musi ich itunes napred zmazat (cim prides o vsetky data z aplikacii) a potom ich mozes dnu natlacit .. ale sa ti neuchova nastavanie rozdelenia do zloziek .. Nuz .. nemoze byt vsetko dokonale :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 dub 2012 00:00

dendy píše: nooo tak mas po probleme... len si obnov komplet cely itunes folder... samozrejme zaregistruj si v itunes svoj customer account... a malo by byt vsetko ok... naposledy ked som instaloval novy disk som to takto riesil a bez problemov, ziadny iDevice som nemusel erasovat a syncovat nanovo...
no ked na novom pocitaci das syncovat appky , vzdy ti ich vymaze z iOSu .. S tym sa nic neda robit ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 dub 2012 00:14

ale praveze nie... ved teraz co som menil disk... instalovl som OS nanovo... potom som komplet cely itunes adresar zo zalohy preklopil na disk.. a nic mi nemazalo... normalne pokracovalo v syncovani...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 dub 2012 00:17

syncujes appky do ipadu ?

Odpovědět