IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW)

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
mONOGRAm

Re: iPAD / iPAD2 / iPAD HD

Příspěvek od mONOGRAm » 17 črc 2012 20:57

Ivo
Moderátor

Re: iPAD / iPAD2 / iPAD HD (diskusia o HW/SW)

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2012 09:08

Jak jsem se nedávno ptal na možnost dát si do iTunes /na iPad vlastní tracky a obrázky CD (za účelem demo poslechu na akcích), tak jsem si s tím dal velkou práci a přesunul na iPad. Je to víceméně OK, ale jsou věci, které nechápu - buď jsem tak stupidní já nebo Apple ... nechce se mi ale věřit ani jednomu.

Zadám manuálně u každého tracku alba jeho pořadí jak to chci mít ... (v tagu get info). U některých alb se to podle toho seřadí , u jiných ne ... (ať dělám co dělám to pořadí je prostě přeházené - viz Mystical Violin, Zahrada ticha ...). Proč, nechápu, ale víc se s tím udělat nedá, ani přetáhnout, ani znovu upřesnit to pořadí tracku, nic ... neuvěřitelné ...

Obrázek

A když to synchronizuju s iPadem, tak se to pořadí skladeb v některých případech dále změní. Např. Zahrada ticha začíná trackem 4 ... Nebo

Obrázek

Tady je to v iTunes OK, ale na iPadu je to v pořadí 3,4.1,2 ... to mi připadá trochu padlé na hlavu ...

Další věc je pořadí těch alb ... mám tam cca 20 alb (stejný autor) a chci aby byly za sebou v určitém pořadí (ne abecedně). V iTunes sice můžu zadat položka No. of disc , ale vůbec to na pořadí nereaguje. Tak jsem to aspon udělal primitivně tak že jsem dal Year v tom pořadí jak bych ty alba chtěl mít za sebou, to se nakonec uspořádalo podle položky Artist/Year (chválabohu). Ovšem po přesunu na iPad se to zase zobrazuje podle abecedy (možnost podle roku tam není) - a není tam žádná možnost ty alba si uspořádat za sebou jak chci ... Ani přetáhnout, ani nic ... Je možné že by to bylo tak zadubeně primitivní ? Nechce se mi tomu věřit ... doufám že jsem jen něco přehlédl ...

jakubt

Příspěvek od jakubt » 08 srp 2012 09:16

Máš to seřazené podle "album by artist" - "album podle interpreta"? Pak by to mělo brát pořadí skladeb tak jak má podle tagů, alespoň v iTunes.
Tag "No. of disc" slouží pro dvojalba, tedy pomůže při řazení více disků v rámci jednoho alba.
Ještě mě napadá možnost nastrkat všechna ta alba do jednoho playlistu a tam si to seřadit podle libosti.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2012 09:19

Jo, mám to "Album by artist" a pořadí je jak je vidět na obrázku ... Playlists jsou jen pořadí skladeb, ne alb. Já chci aby ta alba (obrázky) šla za sebou podle určitých parametrů, ne podle abecedy . Já tomu fakt nerozumím - má to tam kolem milion všelijakých exotických parametrů, pokynů, položek menu, ale tak zásadní elementární věci jako dát si pořadí skladeb v albu jaké chci nebo pořadí alb jaké chci - nejde ... (nemluvě o tom udržet to při přesunu na iPad - kde už se nedá upravit vůbec nic)

Díval jsem se speciálně do iTunes Library, tam je to samo o sobě jednoznačně označené to pořadí - jako prefix k názvům skladeb. Tak proč proboha se track č.4 zobrazuje v iTunes až po č. 5 ? (a na iPadu je č. 4 první)

Obrázek

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 srp 2012 10:43

neradi se ti to proto kdyz das editaci tagu tak ze mas u nekterych cislo disku vyplnene a u nekterych ne? Ty skladby co ho maj vyplneny maj prednost.
editace tagu (na skladbe jbko+I)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2012 10:50

To jsem zkontroloval, všechny čísla disku jsou smazané ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 srp 2012 18:59

nie cisla disku .. ale cislo tracku ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 srp 2012 19:14

Čísla tracku jsou v pořádku jak mají být

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 srp 2012 19:17

nuz potom to je divne .. mne sa take nic nestalo .. ale mam tam len CDcka .. MP3 som nedaval ..

lavender

Příspěvek od lavender » 30 srp 2012 15:30

zdravim,
uvazujem nad ipadom na hudobne aplikacie. Vie mi niekto kto tu ma na nom nieco 'odjazdene' odporucit velkost pamate (16,32,64)? tie bezne app (animoog, nanostudio atd...)
dakujem.
ps: ano viem ze viac je lepsie, ale viac je aj viac € :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 srp 2012 15:39

ta pamat to je storage .. akoby harddisk ... vsetky programy idu na kazdej verzii .. ide len o miesto , kde si budes ukladat trebars sample ..

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 06 zář 2012 16:38

od vcerajska PPG Wavegenerator v predaji. za 16 E myslim slusny synt /zistene po hodinke presetovania a editacneho tapania 8)/.

http://itunes.apple.com/app/id554998576

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 06 zář 2012 17:28

Jen kdyby to nepadalo jak hrušky ... některé funkce mi vyloženě zlobí
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 zář 2012 19:07

hra to lepsie nez to stare PPG VST-cko ? lebo to bol strasny pruser :))

Odpovědět