IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW)

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW/SW)

Příspěvek od dendy » 16 pro 2012 14:04

dej pri strielacke ?? uhm to by som neriesil :-))) ale zase ten napad ze obcas tu istu scenu hras za zaporaka aj za kladasa z roznych uhlov pohladu to ma celkom pobavilo...

mna trosku mrzela nizka obtiaznost.. aj na extreme sa to da prejst bez vaznejsich problemov... no snad sa MC5 polepsi a bude aj dej aj obtiaznost :-) mozno

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 16 pro 2012 14:10

Jasne, dej pri strielacke. Sak tie opakujuce sa hlasky, tupe dialogy :-]

Vlad

Příspěvek od Vlad » 16 pro 2012 16:07

zdravim, potrebuju poradit s automatickou zalohou v iTunes. na systemovym disku mam uz malo mista a kdyz si stahnu novou aplikaci do iPadu2, tak mi to automaticky synchronizuje nove apky do pocitace. Bohuzel nevim jestli se da nekde nastavit slozka pro synchronizaci, ale nikde jsem to nenasel.
Medialni slozku iTunes nebo slozku fotek mam na jinem disku, to je v pohode. Aplikace se ukladaji do c:\Users\Vlad\Music\iTunes\Mobile Applications\

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 16 pro 2012 17:32

teď z jiného soudku - kontaktoval jsem podporu Alesis ohledně kompatibility iODocku a novejch iPadů s Lightning konektorem - podpora není a ani nebude... zřejmě je malej konektor ošizenej o nutný piny

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 pro 2012 17:38

fiha to je smutna sprava... tak ale stale zostava kompatibilita zo standardnymi usb zariadeniami cez camera kit

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 pro 2012 08:29

Tak Magellan uz ma tiez Audiobus podporu .. a par dalsich paradnych vychytavok :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 17 pro 2012 14:39

Dotaz pro ty co maj zkusenost s audiobusem:

Na pocitaci vytvorim projekt, ulozim ho. Pokud ho znovu otevru, nactou se mi vsechny pluginy.

tohle si ale porad nedokazu predstavit jak funguje v audiobusu na ipadu.

Dejme tomu v beatmakeru si vytvorim projekt s midi a audiostopami. V audiobus si naroutuju syntaky ci efekty
Jak to uluzim abych se mohl zase k celemu projektu vratit? Ulozi se to centralne do audiobusu nebo jak? Co nastaveni syntaku? Zustane? Kolik instanci jednho syntaku muzu otevrit?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 pro 2012 15:36

- ulozenie sa ti nikde neulozi.. musis chapat ze beatmaker aj syntak su v podstate samostatne aplikacie, ktore jedna o druhej nevie nic okrem toho ze cez virtual midi porty si routuju navzajom midi data a cez audio bus si routuju audio

- viac instancii - nie to sa neda .. navyse by to ani moc nestihalo (taky surizer alebo magellan zeru dost podstatnu cast vykonu CPU)

cize workflow je tu asi take ze si to naroutujes.. nahras si nejaku sekvenciu ako audio do sevencera.. a potom pracujes s tym audiom .. predstava projektu ako na desktope kde mas milion pluginov a vsetko realtime to este par rokov prejde kym na tabletoch nieco take bude mozne ... teda ano.. napriklad Nanostudio umoznuje teoreticky 16 stopy s tym vstavanym synthom co v tom je - no ale jeho kvalita tomu zodpoveda, je to prave optimalizovane na to ze to stiha vela 'instancii' ale kvalita .. je .. no, povedzme ze dost inde ako take monstersynthy ako Magellan alebo Sunrizer ktore hravo nakopu rit kope pluginov alebo dokonca HW syntakov ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 17 pro 2012 16:16

no ale v tom pripade by mal Audiobus fungovat ako ulozenie projektu a z neho by sa pootvarali vsetky zvysne aplikacie, lebo takto je to ako kable na analogovom syntaku :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 pro 2012 16:17

sam vies , ze jedna aplikacie nemoze otvarat ine ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 pro 2012 17:10

no nie celkom .. moze :) audiobus tak funguje cistocne .. klines + .. vybers si zo zoznamu kompatibilnych aplikacii .. zobrazi ti v slote vysednutu ikonku aplikacie.. a potom ked na tu (v interfejsi autdiobsuu) kliknes, spusti sa ti ta aplikacia a hned ta zase prepne nas5 do audiobusu :)

excom ma pravdu a myslim si ze to by sa dalo spravit... mozn osa toho raz aj dockame ... technicky tomu nic nebrani ... ked si aplikacie medzi sebou (cez audiobus) mozu routovat audio, mozu si poslat aj udaje o nastaveni syntaku / projektu ...

excom: napis to ako napad typkom z Audiobus .. uplne posla mna vymakany napad to je :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 17 pro 2012 19:40

Pytkin píše:sam vies , ze jedna aplikacie nemoze otvarat ine ..
ak ma raz app podporu od inej app tak je to len vec parametrov ktore posiela.. musia mat spolocny interface, kedze uz medzi sebou komunikuju pomocou audiobusu.. takze nevidim v tom az taky problem...
je to tak ako ked si kliknes na video v safari a to si vola youtube aplikaciu.. normalna vec

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 pro 2012 00:24

WaveGenerator synth Wolfganga Palma uz tiez s Audiobus podporou
https://itunes.apple.com/sk/app/wavegen ... 98576?mt=8

edit: ten wavegenerator to je vazne HUSTY synth... odpadavam z tych zvukov, neskutocne dobre...

demsky

Příspěvek od demsky » 18 pro 2012 10:36

Som prekvapeny, ze ludia kritizuju na iPade mini male rozlisenie, je to kvazi A5 format a chcu uz rozlisenie, ake ma Apple Cinema Display 27" :) Su to asi ludia ktori na tom chcu prevazne pozerat nejake SuperHD filmy. Na citanie webu, knih, a na hudobne aplikacie to uplne postacuje, respektive si neviem predstavit este mensie objekty. Ja si dokonca aj uzivam pixlate 2x zvacsene hry z iPhonu :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Odpovědět