IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW)

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
Vlad

Re: iPAD

Příspěvek od Vlad » 07 dub 2010 10:40

bohuzel k tomu asi nepujde pripojit nic. USB chybi. Leda pres nejakej ten dokovaci konektor. Treba udelaji redukci na USB. Otazkou, je, co pres to pujde pripojit:
http://technet.idnes.cz/co-chybi-novemu ... rdware_pka

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 dub 2010 10:46

To že tam chybí USB je přes všechnu "posvátnou nedoktnutelnost", úžasnost, revolučnost atd. opravdu divné IMHO a hodně to omezuje využitelnost a flexibilitu tohoto zařízení. Chápu, že oddaným nadšencům by možná nevadilo ani kdyby tam chyběl displej nebo to bylo černobílé a stáli by na to fronty i tak ... ale řekněme si jak to je ... :wink:

Že u zařízení, které o sobě říká, že je skvělým prohlížečem fotografií chybí čtečka karet, je taky trochu fópa ... Ani USB, ani čtečka karet, jak ty fotografie do toho z fotáku vlastně dostaneme ?

Ano, řeší to všelijaké extra pody a kity, ale kdo to má s sebou všechno pořád separátně tahat a pořád to zapojovat a odpojovat ?

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 07 dub 2010 10:59

:) no prece pres iTunes :D Ja mam teda iPhone cca 2 roky a neni lepsi telefon, musi byt ale cracknuty, jinak je to hruza. iTunes nesnasim, pouzivam PCSuite. Pekna vec, ale je to jenom prerostly iPhone, zase bez USB, to fakt nechapu. Holt jina filozofie, ale jako jsem u iPhone platil primarne za stabilitu a OS a od te doby patrim k jablickarum, tohle bych si fakt neporidil.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 dub 2010 11:03

iPhone máme taky doma, ale osobně bych to nechtěl ... je to strašně velké ... a umí 10 000 věcí ... a taky trošku telefonovat kromě toho :wink: Pro mě je mobil něco, co člověk nosí pořád s sebou, občas někde zapomene, ztratí, ukradnou mu to, má někde pohozené, spadne to každou chvíli na zem nebo do záchodu (stalo se mi už 2x :) takže mám mobil tak za tisícovku a potřebuju jen aby uměl vytáčet, psát sms a pamatovat si čísla :)

Jinak iTunes taky dost nesnáším ... dost opruzující věc :wink:

(máme doma 3 Macy, aby nedošlo k omylu :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 07 dub 2010 12:02

Kazdy nech si kupi co chce, robi s tym co mu vyhovuje... :-) Zbytocne hovorit co nejake zariadenie ma alebo nema, ak mi to vyhovuje, dokazem s tym robit za cenu absencie niecoho alebo to ze mi vyhovuje dizajn ci image. Je to na kazdom co si kupi a bude pouzivat. iPad nekritizujem ani nevychvalujem, kupit by som si ho kupil kebyze ho chcem a potrebujem, zatial ho len chcem, ale to pre mna nieje dost na to aby som ho kupil :-) Mam Macbook Pro a iPhone, nevidim potrebu v niecom "medzi".

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 07 dub 2010 12:09

hmmm, tak dokavad to nebude mit USB a nejaky resení jak to propojit s DAW , tak to nema vubec cenu resit... to je celkem nahovno takvej pristroj.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 dub 2010 13:04

UPMAN : zatial som nenasiel dovod , preco by som potreboval Iphone cracknut ..

ivo ; ipad ma predsa wifi .. naco by si doneho daval fotky .. dnes ma kazdy doma ulozisko kde su fotky/hudba/filmy bezpecne ulozene .. a ty sa na neho len pripajas a pozeras/pocuvas co chces ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 dub 2010 13:06

ekeaze : ale to nechce suplovat pocitac .. naco by si k tomu pripajal zvukovku ? dalsie kable a adaptery ? zvukovku to ma vnutri .. nic viac nepotrebujes .. pripojis sluchatka a blbnes v posteli ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 dub 2010 13:12

Pytkin píše:
ivo ; ipad ma predsa wifi .. naco by si doneho daval fotky .. dnes ma kazdy doma ulozisko kde su fotky/hudba/filmy bezpecne ulozene .. a ty sa na neho len pripajas a pozeras/pocuvas co chces ..
Pokud jsem doma, mám na prohlížení podstatně lepší displeje ... mám pocit že iPad spíš aspiruje na mobilní záležitost ..

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 07 dub 2010 13:14

Pytkin: hmm, asi zalezi, jaky ze iPhone to mas - ja zacinal na verzi 1.1 ktera neumela pomalu ani poslat SMS. Momentalne bezim na OS 3.1 a upgrade na vyssi uz se mi nechce - staci mi. Duvody jsou asi jednoduche - free aplikace v Cydia. Napr. prejedu palcem po horni liste (kde je logo operatora) a vyvola se mi komplet ovladani tel. na 1 stisknuti (air mode/phone on/off, wifi a bluetooth on/off, ovladani jasu). Pokud vim, obdobna aplikace ofiko neexistuje. Nebo treba Winterboard - customizace celeho prostredi. Nemluvim o hrach a o podstatne moji zabave - cteni .pdb knizek, blacklistace, uprava MMS, atd.

Pokud nemas na phone jeste jailbreak, tak pouzivas tel. asi jenom jako telefon (a to fukncne hodne zaostaly za konkurenci) a vyuzivas fakt jenom zlomek toho, co se s nim da delat, pricemz asi jeho jedina vyhoda potom tkvi v tom, ze bezi na OSX, ma perfektni display a dlouho se s nim da volat. Kazdeho volba rekl bych :)

Cracknuty = jailbreak, mozna to zmatlo - muj kousek je jeste z USA a v CZ nemel sanci fungovat bez patricne upravy.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

demsky

Příspěvek od demsky » 07 dub 2010 13:36

ja tiez nemam jailbreak a pohoda, pocuvam hudbu, telefonujem, smskujem/mmskujem, hram hry, robim si v hudobnych aplikaciach sekvencie
ktore potom nahravam do kompu, mam tam icq, skype, browsujem, na prenos suborov pouzivam iFiles, mam tam mapy (teraz sme napriklad
boli na cykloture v Rakusku a pri dedinke Petronell, ktore bolo sucastou stareho rimskeho 70-tisicoveho mesta Carnuntum sme sa trocha stratili
a v pohode funguje aj data roaming takze sme hned vedeli kam mame ist, huraaa... co viac mi treba??? :)))
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 07 dub 2010 13:44

Pytkin píše:ekeaze : ale to nechce suplovat pocitac .. naco by si k tomu pripajal zvukovku ? dalsie kable a adaptery ? zvukovku to ma vnutri .. nic viac nepotrebujes .. pripojis sluchatka a blbnes v posteli ..
no videl jsem uz nejky pluginy tady pro iPad, tudiz aby se to dalo napriklad pri live pouzit , tak to chce alspon trosku obstojnou zvukovku. Jakou kavalitu to ma to netusim, ale prodpokladam, ze to bude neco jako ma MBP a to je celkem shit, pokud to bude mit sound jako ma iPod , tak by to bylo postacujici.
Pak aby se to dalo vyuzit jako treba nejaky midi controler, tak je potreba to nejak propojit s compem, jestli to pujde prez wifi tak tim lip.
Proste mne jde o to aby se to dalo pouzit nejakym zpusobem na muziku a to hlavne jako napr Jazzmutant, kuli nicemu jinymu bych si to nekoupil.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 07 dub 2010 14:03

je prece otazkou casu, kdy nekdo vytvori nejaky univerzalni komunikacni protokol a potom uz bude jen na programatorech jednotlivych daw systemu, aby ten protokol co nejrychleji implementovali. predpokladam, ze prvni bude prave logic...
Naposledy upravil(a) hombrefeo dne 07 dub 2010 14:27, celkem upraveno 1 x.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 07 dub 2010 14:17

hombrefeo píše:je prece otazkou casu, kdy nekdo vytvori nejaky univerzalni komunimacni protokol a potom uz bude jen na programatorech jednotlivych daw systemu, aby ten protokol co nejrychleji implementovali. predpokladam, ze prvni bude prave logic...
v to doufam .. bylo by to super za ty penize

jinak pro iPod a iPhone je tu automap prez wifi , tak snad to bude i pro iPAD... http://www.novationmusic.com/products/s ... ipod_touch

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 07 dub 2010 15:33

cim vice o tom premyslim, tak to, ze to nema usb ani jine porty vidim spise jako vyhodu :D

Odpovědět