IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW)

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
EXCOM

Re: iPAD

Příspěvek od EXCOM » 21 dub 2010 09:54

dendy : pozri sa na to z ineho uhla.. vsetko ostatne co sa snazi napodobit iPAD, nie je konkurencia pre iPAD.. je to konkurencia pre dalsich N napodobenyn ktore vzniknu.. je to len dalsi windows, dalsi hw ktorych je mrte..

iPAD a iPHONE su v prvom rade fyzicke interface pre iTunes a AppStore.. a to je presne to naco sluzia. a preto nepotrebuju mat v sebe to co tam dalsi pchaju len aby si do PR dali, ze mame to co nema iPAD.

uvedom si ze Apple ma MacBook kde je vsetko to co ti chyba na iPADe, tak preco by konkurovali sami sebe? iPAD je velmi dobre vymyslena vec a ma vsetko co potrebuje mat, lebo je to "interface"

k tomu flashu: ja sa obavam, ze prave to obrovske percento webu ktore stoji a pada na flashi ma problem, lebo cim dalej tym viac ludi pouziva iPhone a teraz bude iPAD.. jo, je to anomalia, ale je to z mojho pohladu strategia Apple.. asi vies o tom a uz som to tu aj niekde pisal, ze letiska v US stahuju flashove aplikacie zo svojich terminalov na ktory sa mozu ludia cez wifinu prihlasit a objednavat si elektronicky letenku flash a nahradzuju to js.. je to presne koli tomu, ze uzivatelia iPhone( a tych je v US mrte ) si nemozu objednat letenku prave koli tomu ze objednavaci formular, a tiez aj reklamy a podobne su nefunkcne na iPhonoch a najnovsie aj iPADe..

flash je principialne zataz a podla mna "vyhynie", lebo doslo nieco ako hw ktory ho nepodporuje a js bezi na oboch.. tak co si vyberies? leteckym spolocnostiam uteka biznis lebo zakaznik si nemohol kupit letenku lebo maju na webe flashovy formular a konkurencna spolocnost nema a ma formular v normal js.

Apple so svojim iTunes, Appstore a hw na to urcenym, su velmi silnym hracom a dovolim si tvrdit, ze diktuju trendy..

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 21 dub 2010 10:10

EXCOM píše:dendy :
Apple so svojim iTunes, Appstore a hw na to urcenym, su velmi silnym hracom a dovolim si tvrdit, ze diktuju trendy..
Pod tohle se, ac v pripade iTunes nerad, musim podepsat. No a pokud vas fakt porad drti ten flash, vzyt to jde, je to sice kapanku kostrbate, ale ja pouzivam (pravda ze zridka, spis se na iPhone flashi vyhybam): http://www.youtube.com/watch?v=bG9DlXVKs2c
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 dub 2010 10:23

"Kto si chce problem najst - zadrhel, tak si ho aj najde..." - jo uplne a tak isto sa da povedat "Kto chce najst nejake ospravedlnenie na nedostatky, ten si ho aj najde.." ... je fakt ze diskusa apple freaks vs. anti-apple freaks sa nesie presne v tomto duchu (aj vacsina prispevkov v tomto threade - netvrdim ze aj moje niektore hehe)

ad kopirovanie veci do divajsu :
tlacit filmy cez bluetooth to snad nemuslis vazne :-)))) skusal si to niekedy ?? aj cez wifi je to dost na nervy, hlavne ked mas bluray 8 gigovy :-) ... mam doma exerny usb disk, na ktorom mam vsetky veci, aby som si z neho nieco mohol skopirovat do ipadu musel by som pripojit ipad do docking station (za predpokladu ze by som ju mal dokupenu, asi nebude sucast standartnej vybavy zeano?) alebo zapnut nejaky komp, zapojit do neho disk, spojit ich cez wifi.. no.. neviem, toto mi moc user-friednly nepripada :))

kedysi nejaky znamy kupil ipod a dost hutne nadaval na to ze musi vsetko do neho pchat cez iTunes, vraj to nebolo moc pohodlne ... ale neviem, nemam nainstalovane, takze neviem posudit ...

BS

Příspěvek od BS » 21 dub 2010 10:40

EXCOM: z jasnych nedostatku dokazes chytrym podanim/pretocenim/poupravenim faktu vytvorit vlsatne prednost. Podle mne je chybejici USB proste pruser, a snizuje to komfort uzivatele, jakekoliv tvoje odvolavani se na to, ze ostatni produkty teze znacky jemaji, je promin skutecne demagogie. USB port je vec tak zakladni, ze proste jeho absence je nepochopitelna. To stejne Flash, dalsi pruser. Pokud to ma slouzit pro browsovani a sledovani web contentu, tak chybejici flash proste snizuje opet komfort. Osobne mi prijde usmevne, ze uzivatel/fanousek Appleu a Apple produktu vetsinou primarne vyzaduje komfort, a vetsina lidi co napr. presla z jine platformy, sla prave za tim lepsim komfortem. Potom pusobi docela komicky, kdyz si clovek cte omlouvani zakladnich nedostatku, kteri by tito uzivatele na jine platforme tezko tolerovali.
Myslim si, ze myslenka iPadu je dobra, ale tento prvni se preci jenom moc nepovedl. Pozitivni je, ze ostatni vyrobci nabidnou podobne produkty (v jejich portfoliu by se driv ci pozdeji objevily ikdyby i Pad vubec nevznikl), a tam uz snad pujde o vychytanejsi PLNOHODNOTNE produkty,.

michael

Příspěvek od michael » 21 dub 2010 10:42

Uplne suhlasim s tym co napisal Excom, ze je to interface k itunes. Najdem si aplikaciu ktora mi vyhovuje, stiahnem a pouzivam. Tiez neviem, preco chce niekto nahradzat takymto malym zariadenim plnohodnotny pocitac. Rad by som videl ako dlhodobo niekoho bavi robit v cubase na takomto malom display.
Pre mna osobne je to presne o aplikaciach ako je ielectribe alebo MidiPad. Na pracu ako doplnok, nie ako hlavny nastroj.

Inak, nebudem tvrdit, ze flash mi nechyba. Je to obcas obmedzenie, ze si na niektorych strankach nieco nepozriem. Ale na 99,9% je to iba video.
Ak ma to velmi zaujima, najdem si to na youtube. A trend je jasny, od flashu sa upusta. USB ma cez redukciu, ale zatial ma nenapada nic,
co by som do toho pripojil.

Ipad mam iba par dni, ale zatial som spokojny. Btw. frajerka bola rovnaka ako Dendy v tom, ze bola presvedcena, ze vsetko od Apple je zlo
a nic na tom poriadne nejde a len to dobre vyzera. Ked som sa jej pytal odkial to vie, tak povedala, ze vsetci v jej okoli to vravia, tak ta musi byt :)
Proste je to taky narodny sport nadavat na Apple, pritom by stacilo si tie veci vyskusat dlhsie ako 10 min. a hlavne, cakat od toho to, k comu je to urcene.
(frajerka je uz spokojna uzivatelka iphone a ked sa u nas zacne predavat ipad s 3G, tak tento moj wifi mi chce zobrat :) Aj ked este uvazujem aj nad
Notion Ink Adam s Androidom, ale ten sa este nepredava, tak sa nevie ako to dopadne.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 21 dub 2010 10:46

Navrhujem ne-apple uzivatelom neprispievat :-) :-) do tem pre apple :-) :-) (toto je for pozn. red. ;-))

Sak to sa vobec neda rozjimat :-)))))

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 21 dub 2010 10:49

2 michael: jak je to s rychlosti iPadu, je to stejne / lepsi jako iPhone? Alias beha vsechno jako z praku, nebo je tam zasekavani, klasicke to z jinych win/android zarizeni?

michael

Příspěvek od michael » 21 dub 2010 11:00

upman píše:2 michael: jak je to s rychlosti iPadu, je to stejne / lepsi jako iPhone? Alias beha vsechno jako z praku, nebo je tam zasekavani, klasicke to z jinych win/android zarizeni?
iPad je velmi rychly. Ja ma teda este iphone 3G, tak mozno preto sa mi to zda velmi rychle :) frajerka ma 3GS a tiez jej to pride rychlejsie. Zatial mam ale iba 5 stran s aplikaciami, tak uvidime, az tam toho budem mat viac :)

Ale mozem potvrdit problem z wifi. Proste niekedy nejde. Na nete sa nieco pise o nastaveni routeru, ale nejako som nemal cas ani naladu to skusat nastavovat. Staci ked vypnem/zapnem wifi na ipade a ide to.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 21 dub 2010 11:26

dendy píše:"Kto si chce problem najst - zadrhel, tak si ho aj najde..." - jo uplne a tak isto sa da povedat "Kto chce najst nejake ospravedlnenie na nedostatky, ten si ho aj najde.." ... je fakt ze diskusa apple freaks vs. anti-apple freaks sa nesie presne v tomto duchu (aj vacsina prispevkov v tomto threade - netvrdim ze aj moje niektore hehe)

ad kopirovanie veci do divajsu :
tlacit filmy cez bluetooth to snad nemuslis vazne :-)))) skusal si to niekedy ?? aj cez wifi je to dost na nervy, hlavne ked mas bluray 8 gigovy :-) ... mam doma exerny usb disk, na ktorom mam vsetky veci, aby som si z neho nieco mohol skopirovat do ipadu musel by som pripojit ipad do docking station (za predpokladu ze by som ju mal dokupenu, asi nebude sucast standartnej vybavy zeano?) alebo zapnut nejaky komp, zapojit do neho disk, spojit ich cez wifi.. no.. neviem, toto mi moc user-friednly nepripada :))

kedysi nejaky znamy kupil ipod a dost hutne nadaval na to ze musi vsetko do neho pchat cez iTunes, vraj to nebolo moc pohodlne ... ale neviem, nemam nainstalovane, takze neviem posudit ...

Dendy, zase to nezen do extremov :-) blueray na hociakom divajsi typu iPad nespustis, dock kabel je v baleni ako aj u iphone. Cez wifi si bezne do iPhone kopirujem film, pripadne ine dokumenty a v pohode. Zase je to o tom istom, ak sa nepaci, nekupuj... Vela ludom sa to paci a vyhovuje im to. USB mi vobec nechyba ani u iPhone, ani u iPad. A na 700-800MB filmy ti to uplne v pohode staci, par minut a je to nakopirovane. Ale to sa da takto flejmovat donekonecna.
Ina platforma, ina filozofia... iTunes ma svoje caro, a ma aj to co sa niektorym nepaci, pretoze je to nezvyk. Uplne iny styl prace a pod.
Existuje predsa vela typov "user-friendly" divajsov... a kazdy user je iny. Ja neosocujem HP co bude mat Win7 ale zo skusenosti viem, ze kazde PDA co malo Win bolo dost o hubu. Nehovorim, ze sa s tym nedalo robit, dalo ale nahouby mi bolo USB, SD, a cojaviem co este ked to vobec nebolo ono...
V prvom rade ide o zvyk, pristup a aj o celej filozofii fungovania.

Je to nieco ako prechod z manualnej prevodovky na automat, co nie kazdemu vyhovuje... A mne osobne zase automat nieje povoli pretoze nemam pocit, ze mam pod kontrolou jazdu... x-prikladov sa da uviest. Ale nevidim zmysel hanit nieci vyrobok len preto, ze uz len to ze nieco nema ho robi menejcennym a sucastou akychsi freaks, ktori na tom lipnu...
Takisto si myslim, ze tvoje info o apple vyrobkoch a sw, je z polovice sprostredkovanych :-) nemal si to v rukach a nerobil si s tym. Urputne sa branis akymkolvek ideam, ktore by mali, resp. mozu zmenit tvoj standartny pristup a uzivanie zariadeni :-) no stale sa to vracia k tomu, kto si co vybere a zapaci sa mu, tak si to kupi... toto nieje mydlenie mozgov a la Fico corp. Kazdy user si moze vybrat, nic mu nieje vnucovane.

:wink:

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 21 dub 2010 11:26

Dikec, ja mam jeste iPhone 2G s nejnovejsim OS a rychlost je zavratna s porovnanim s vetsinou novych nokii a jinych srand. Alias jelikoz jsem taky jablickar, tak pro me bude iPad ta spravna volba. Holt jakmile clovek jednou podlehne, neni cesty z5 :)

michael

Příspěvek od michael » 21 dub 2010 12:12

Mne sa pacia aj ostatne tablety. Ten Slate od HP sice moc nie, ale to hlavne kvoli tym win7. Obavam sa ze tieto tablety sa nikdy nerozsiria natolko, aby kvoli tomu vyvojari kvoli tomu upravovali ovladanie svojich softwerov. Na rozdiel od ipadu, alebo tabletu zalozenom na androide.

A to, ze apple fandovia obhajuju chybajuci flash alebo usb (aj ked, ako som pisal vyssie, USB vstup to ma, ale cez redukciu) skor vychadza z toho,
ze prisli na to, ze to naozaj nepotrebuju :)

Tiez uvediem priklad s mojou frajerkou :) Kupil som jej pred rokom a pol macbook air, ale bola nestastna z toho, ze tam nema napalovacku na dvd. Tak som jej objednal externy superdrive k tomu. Za rok a pol ho nepouzila ani raz.

BS

Příspěvek od BS » 21 dub 2010 15:20

michael> a jak teda resis, kdyz si chces do toh ipadu natahnout nejaky hd film? pres wifi, nebo bluetooth, jo?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 dub 2010 15:57

tomy45 píše:Takisto si myslim, ze tvoje info o apple vyrobkoch a sw, je z polovice sprostredkovanych :-)
no co sa tyka ipadu ano, tak ako tvoje a 90% ludi tu na fore nie ? :-) iphone som v rukach mal (nezabodoval u mna, radsej mam windows mobile alebo ked uz tak android), na mac os som robil asi 2 tyzdne (a nadaval som ako pohan, nikdy viac) ;-)

ale sak ok.. ja uz sa nejdem zapajat, rozhodne nemam zamer kazit radost ludom co sa na ipad tesia... ja sa tesim na "konkurencne" zariadenia s win7 :-)

michael

Příspěvek od michael » 21 dub 2010 16:06

BS> streamovat mozes v realnom case cez air video.
ak ho chces fyzicky dostat do ipadu, musis ho skonvertovat a zosynchronizovat s itunes.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 dub 2010 16:21

konvertovat ??? to akoze vsetko co chces dostat do ipadu (video, mp3) musis este konvertovat do nejakeho ineho formatu ??

Odpovědět