IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW)

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: iPAD / iPAD2

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2011 14:26

:wink: Docela by mě zajímala jedna věc: pokud si člověk dokoupí tu jakoby "čtečku karet", může pak tak karta fungovat i jako plnohodnotný externí HDD ? Tj. mít na ní filmy, fotky, dokumenty atd a v pohodě je odtamtud přehrávat ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 bře 2011 14:33

ne

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2011 14:41

Tak to je blbé ... tohle považuju za velmi neštastnou a nedomyšlenou stránku iPadu, že nejde připojit normální externí disk/kartu apod. Obyčejné USB. Většina konkurenčních tabletů tuhle primitivní samozřejmost má ... nechápu proč ne iPad. Vsadím boty že iPad3/4 s tím s obrovskou slávou přijde ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 bře 2011 14:50

Ivo : pochybujem ze by s niecim taky prisiel niektory iOS .. je to proti logike celeho tohto zariadenia .. Iphone tu mame V4 a stale to nema ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 08 bře 2011 15:28

Ivo píše:Tak to je blbé ... tohle považuju za velmi neštastnou a nedomyšlenou stránku iPadu, že nejde připojit normální externí disk/kartu apod. Obyčejné USB. Většina konkurenčních tabletů tuhle primitivní samozřejmost má ... nechápu proč ne iPad. Vsadím boty že iPad3/4 s tím s obrovskou slávou přijde ...
fakt nechapem, preco jedinym argumentom u ipadu je ze nema USB :) fakt netusim, naco by to tomu zariadeniu bolo.. to ze to maju akoze zvysne tablety, je naozaj preto lebo to nie su ipady..
v novom iOS je sharing, cize vsetko mas na jednom mieste a vsetky zariadenia citaju v itunes jeden zdroj.. netreba to mat na kazdom device duplicitne.. a ak naozaj chces, tak si to tam zkopirujes..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 bře 2011 15:29

excom : nerozumiem .. napis o tom viac .. akoze vsetky aplikacie dostanu moznost pristupovat k dakemu sharevanemu zdrojU ? trebars cez wifi ? samba, ftp, atd ? alebo len mobileme ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2011 15:36

Mně se jedná o uplně primitivní věc ... ne všude je wifi, ne všichni v okolí mají macy. Někdo řekne - hele, tady jsem rozepsal dokument/prezentaci, mrkni na to, dodělej to nebo opačně apod. , a já má s sebou iPad, protože je malý a super ... za normálních okolností (v terénu) bychom si předali flashku a je to ... nebo aspon SD kartu ... ale takhle ? Nad tím přemýšlím ... (nebo mrkni na tenhle film, mám ho tady na disku) - ale jak ho dostanu na ipad ? (z externího HDD apod).

Tohle je pro všechny podobné tablety bez problému ...

Proč takovou uplně základní, primitivní vlastnost nemá "nejúžasnější" iPad, je mimo moje chápání ...

Líbí se mi to, vzal bych si to, ale s tímhle mám problém ... Obyčejné externí úložiště ... A být závislý na Itunes není taky moc fajn představa (to jsem si z MBP dal pryč už dávno :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 bře 2011 16:41

ivo ; taku vec riesim mailom .. samozrejme , ked neni wifi , tak je problem .. ked je pocitac , tak nainstalujes itunes a natiahnes film dnu ..

ale proste sila ipadu neni v tom , aby suploval ulohu notebooku .. musis sa s tym zmierit .. ak chces robit tieto veci , kup si notebook .. alebo iny tablet , kde budes moct toto robit ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2011 17:11

Myslím že i tohle se dá řešit : http://www.maclife.com/article/feature/ ... ection_kit

http://www.engadget.com/2010/05/06/ipad ... l-hdd-sup/#

Ale ted mě docela fascinovalo když jsem zjistil že třeba v podstatě celé stovky a tisíce knih z oblasti jogy, klasické staré texty , atd atd to všechno je k mání jako (většinou free) ebooks ... muzikoterapie, filozofie atd atd ... a je asi uplně jiná story číst ebooks na notebooku anebo na iPadu ... :)

Mít to všechno na dotek ruky pohromadě (když je člověk třeba někde v terénu apod, nahlédnout, ozřejmit si na akci, citovat atd), to zní úžasně :)

A ted ještě zjistím, že jsou jako "ebooks" k mání všechny klasické houslové noty a je to :)

Je principiálně iPad stejně plnohodnotná čtečka ebooks jako třeba kindle ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 bře 2011 17:14

Jo, akorat se z toho o poznani hur cte. Ale je to relativni, samozrejme to je v pohode pouzitelny.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2011 17:17

A čím je to způsobené že se z toho o poznání hůř čte ? Displej atd by snad měl být lepší ?
Naposledy upravil(a) Ivo dne 08 bře 2011 17:18, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 bře 2011 17:17

jo kindle vydrzi vyrazne dlhsie .. radovo tyzdne .. nie hodiny .. a lepsie sa to cita na nom .. je to fakt ako papier ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 bře 2011 17:26

Tak nebylo by potom třeba tohle lepší ? (ohledně literatury)

http://www.alza.cz/amazon-kindle-dx-bily-d191555.htm

Ale zase je to jenom černobílé .... malá kapacita ...

Musím vyzkoušet nejdřív jak se to čte na tom iPadu ... Nepředpokládám zahrabat se do čtení knihy na 10 hodin ... spíše najít si sem tam nějaké odkazy, vyhledat si něco v literatuře, přečíst kapitolu apod ... Barevné obrázky by mi tam asi chyběly ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 bře 2011 17:34

Ja mam ten mensi, tohle mi prijde uz prerostly, ale kazdyho vec. BTW lepsi to objednat primo z Amazonu, vyjde to vyrazne levnejsi (ten malej i s postovnym do 3k). Bacha ale na to, ze Kindle je jenom ctecka (ma par doplnujicich funkci, ale ty jsou skoro na nic).
Jinak k tvoji otazce - ten eink ma proste lepsi rozliseni a pro oci je prijemnejsi, ze to nema zadny podsviceni.
BTW kapacita je takova, ze ji skoro nikdo nevyuzije ;) ty ebooky jsou mrnavoucky, takze se ti jich tam vejde peknych par tisicovek.
Na nejaky kratsi cteni je ipad v pohode.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 bře 2011 18:22

tak tak .. vynimocne s kermitakom suhlasim :)

Odpovědět