IPAD / iPAD2 / New iPAD / iPAD Mini (diskusia o HW)

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
hombrefeo

Re: iPAD / iPAD2

Příspěvek od hombrefeo » 07 kvě 2011 00:18

jeste na tom starem disku jsi mel v preferencich itunes v sekci Devices zrusit ten stavajici iPad

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2011 00:21

Hmm a kdyz jsem nezrusil tak co ted ?

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 07 kvě 2011 00:26

a mas nekde zazalohovane koupene programy?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 kvě 2011 01:13

To nejde... Musis sync nanovo to je jedina nepremyslena vec v ios ... Nedostanes veci z ipadu do noveho itunes.... Ale aplikacie zalohovat nemusis, ked si do itunes zadas svoj accout on si vie znovu zo servera nacitat zoznam vsetkych aplikacii co mas kupene... Ale bacha na 1 konto mozes mat zaregistrovanych maximalne 5 pocitacov takze ako pisa hombre nez nejaky kom zrusis najprv si odregistruj account v nom v itunes... Tieto veci maju apple fakt trosku nedotiahnute...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2011 01:30

Ivo píše:Přeinstaloval jsem svuj MBP (dal nový větší disk) a ted mi iTunes a iPad hlásí: iPad může být synchronizovaný jen s jednou iTunes library, chcete vymazat iPad a synchronizovat ? To nechci !!! Ale jinou možnost nevidím. Jak se z toho dostat a normálně nakopírovat celý iPad do nových iTunes ?
zavisi ako co .. mozes dat transfer purchases .. ale zmazat to potom bude chciet aj tak .. tiez som narazil na tento problem .. kupil som si macka .. odinstaloval na windowse itunes ale stale mi chce iphone/ipad zmazat a kopirovat tam vsetko znova ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2011 01:32

dendy píše: Nedostanes veci z ipadu do noveho itunes....
ale dostanes .. na to je transfer purchases .. ale potom ti to chce aj tak vsetko zmazat a kopirovat znova dnu .. aby to bolo syncnute .. ja som to vyriesil tak , ze nesyncujem APPZ .. nechce sa mi zase zaradovat miliarda APPZ ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2011 01:33

Ivo : ale tak ma napada , ze ja som si preinstaloval windows .. tiez dal vacsi disk .. a itunes s tym nemali problem .. mozno na MBP sa to sprava inak ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2011 08:12

Je tady tohle http://support.apple.com/kb/HT1589 ale to nic neřeší. Můžu si udělat novou iTunes Library ale jsem pak zpět kde jsem byl. Nemůžu tomu uvěřit že by to bylo tak stupidní. Přece je normální že člověk může a) pořídit nový počítač b) reinstalovat nebo vyměnit disk Znamená to snad že všechno co se postupně vybudovalo na iPadu (sbírka stovek ebooks rozdělených do kategorií, hudba, fotky, nastavení, aplikace, emaily, web atd. se musí vymazat a začít dělat všechno znovu ? No to snad neee :shock:

akusobick

Příspěvek od akusobick » 07 kvě 2011 08:39

Ivo porušil jsi základní pravidlo při přeinstalování jakéhokoliv OS - zálohovat a zálohovat! iPad si při každém připojení přece vytváří novou zálohu - stačilo si tenhle folder s Backupem zazálohovat a po přeinstalování OS hodit do nových iTunes. Pak po připojení bys dal iPad klidně smazat a obnovit ze zálohy. Nicméně tento tvůj aktuální stav ti samozřejmě nepřeju a souhlasím s tím, že Apple to má nedořešené ( možná existují neofiko možnosti přes JB - ten bys potom zrušil Restorem do Default nastavení). Držím palce a sám jsem zvědavej, jak to dopadne.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 07 kvě 2011 08:43

Chuapci, staci vam toto: http://www.imtoo.com/ipad-mate-platinum ... e-platinum

ak nadavate na iTunes. Robi to vsetko a je mu jedno kolko iPadov, iPhonov mate :) mam to (len na Win masinach) a som spokojny :) funguje to fajne aj na macoch

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2011 08:54

akusobick píše:Ivo porušil jsi základní pravidlo při přeinstalování jakéhokoliv OS - zálohovat a zálohovat! iPad si při každém připojení přece vytváří novou zálohu - stačilo si tenhle folder s Backupem zazálohovat a po přeinstalování OS hodit do nových iTunes. Pak po připojení bys dal iPad klidně smazat a obnovit ze zálohy. Nicméně tento tvůj aktuální stav ti samozřejmě nepřeju a souhlasím s tím, že Apple to má nedořešené ( možná existují neofiko možnosti přes JB - ten bys potom zrušil Restorem do Default nastavení). Držím palce a sám jsem zvědavej, jak to dopadne.
S tím nemám problém to dodatečně udělat protože ten původní HDD z notebooku mám a můžu ho přes HDD USB dock napojit k MBP, bootovat z něj a udělat co je třeba. Můžeš prosím upřesnit, kde přesně je ten folder s backupem ? Kromě toho ten backup jsem udělal i u těch nových itunes (dost dlouho to backupovalo) - není ten folder někde i tady, ze kterého by se to pak dalo obnovit ?

Kromě toho jak jsem se ted podíval - "restore from backup" obnoví pouze kontakty, kalendář atd. ale ne obsah celého iPadu ?

tomy: zkoušel jsem ten iPad mate, no ale pořád tam nevidím něco jako : zálohovat komplet celý iPad se vším všudy, jenom zvlášt music, photos, ani ne aplikace ...

Mám okopírovanou celou složku iTunes (z Library) z předchozího disku, tak jsem ji nakopíroval sem, ale pořád to hlásí stejně ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2011 10:21

Ivo : vsetko ti ostane okrem apps. To jedine sa neda. Na stary disk sa vykasli .. Tam je stary BACKUP .. kludne si sprav na novom disku novy BACKUP .. ale nijak ti to nepomoze .. totiz ked si das syncovat appz , tak sa ti zmazu a nanovo nakopiruju (musis ich potom znova zatriedit do foldrov) a ked das potom restore from backup , tak sice budu v tom stave ako boli pred tym , ale zase nepojdu syncovat .. proste je to zacarovany kruh ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2011 10:34

tomy45 píše:Chuapci, staci vam toto: http://www.imtoo.com/ipad-mate-platinum ... e-platinum
tam ale pisu , ze to nesyncuje appz .. len filmy , fotky a ebooks .. to mi predsa bezproblemov syncuje Itunes .. na to ziadny iny program nepotrebujem ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2011 12:44

No tohle je hodně stupidní (v něčem to překonává i Windows), at Apple promine. Normální, inteligentní chování by bylo: dosud máte iPad synchronizovaný k jiné iTunes Library - chcete začít používat tuto library - if yes, chcete okopírovat celý obsah ipadu sem - ano/ne - hotovo ! (případně zadejte Apple ID - to je možné používat jen s jednou knihovnou, kdyby už chtěli předejít kopírování koupených věcí na více přístrojů). Ale to co je tu předváděno, je docela dementní hrůza :shock: Nakonec jsem připojil starý disk k notebooku, manuálně nakopíroval všechny knihy odtamtud na jiný disk, dal to do nových itunes a po půldenním úsilí a investovaných 500,- za USB disk dock to zhruba je ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 07 kvě 2011 12:45, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2011 12:45

ivo : suhlasim ..

Odpovědět