Ipad mini - (ne)kompatibilita s externymi zvukovkami

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
dendy
Vybavení

Ipad mini - (ne)kompatibilita s externymi zvukovkami

Příspěvek od dendy » 24 bře 2013 19:59

mam za sebou jednu neprijemnu skusenost a chcem sa podelit aby som pripadne varoval ostanych

vyzera totak, ze apple zariadenia s lightning konektorom (ipad mini, ipad4) nie su ani s pouzitim redukcie a camera connection kit tak uplne kompatibilne zo zariadeniami ktore spolahlivo funguju na starsich modeloch z velkym konektorom (ipad1,2 a new ipad)

u huberta sme skusali moj mini najpr v touto zvukovkou, s pouzitim original apple redukcie
http://on-board.sk/%7B0%7Diu2-products- ... hegory=115
vysledok: ipad zariadenie vobec nezdetekoval, napriek tomu ze bolo zapnute v iOS rezime

dalsi pokus bol s touto zvukovkou, tentoraz cez camera connection kit
http://on-board.sk/%7B0%7Dua22-ex-duo-c ... thegory=39
vysledok - ipad vypisal ze zariadenie pobera prilis vela energie a odmietol s nim spolupracovat (v zvukovke boli baterky takze nebola napajana cez usb

takze - ak sa rozhodnete kupovat ipad mini alebo novy ipad - overte si ci niekto realne odskusal funkcnot s hw ktpry k nemu mate zaujem pripajat... aby ste predisli neprijemnym prekvapeniam...

na zaver- po spojeni s alesis IOdock cez apple redukciu iPad mini fungoval bez problemov, cize ak alesis vyda holder na mini, toto zariadenie pouzitelne je

Pytkin
Moderátor

Re: Ipad mini - (ne)kompatibilita s externymi zvukovkami

Příspěvek od Pytkin » 25 bře 2013 00:13

no ja myslim ze to fungovat ani nemoze .. jedina moznost je , ze vyde novy CCK na novy konektor .. s tym by to chodit mohlo ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2013 00:41

pytkin asi som sa nevyjadril jasne (alebo necitas poriadne co pisem :-))... ten CCK s ktprym sme skusali tu roland zvukovku BOL original k loghtningu. .. ten tascam ma zase rovno v sebe kabel s tym sirokym apple konektorom takze tam sme zase skusalo ipad cez redukciu pripojit priamo bez CCK..

ipad mal problemy v OBOCH pripadoch...

s IOdock ale cez tu redukciu fungoval

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 25 bře 2013 01:09

pytkin najskor pise a az potom cita 8) to by si mal dendy vediet :)
si nebol nikdy na vojne? najskor vystrelis, a potom kricis KTO TAM!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 bře 2013 08:04

Pockaj.. Ty pises jak mongol.. Tascam ma staru koncovku, tak ste predsa museli dat redukciu.. A sorry.. Nevedel som ze uz je na trhu novy cck na lighting..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2013 08:29

pytkin co je na to to mongolsky napisane ??

"u huberta sme skusali moj mini najpr v touto zvukovkou, s pouzitim original apple redukcie"

pointa ze to proste nefunguje.. redukcia nestaci pre tuto konkretnu.. iodocku staci..

takze pointa je nez niekto nieco kupi kipadu z ligthningom, treba si realne odskusat ci to funguje - ci uz s redukciou alebos CCK - pretoze nemusi.. zjavne nejake kompatibilitne problemy v tych novych su...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 bře 2013 08:32

no sak pred tym to tiez sem tam nefungovalo a museli to doladit .. iodock z uvodu tusim nevungoval .. tak nove veci su vzdy problematicke a treba overit , ci to funguje ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 čer 2013 17:09

tak musim povedat ze

http://on-board.sk/%7B0%7Dua22-ex-duo-c ... thegory=39

funguje s ipad mini perfektne, uz som jej spokojny majitel :-) cely problem bol ze sme s hubertom prehliadli vzadu prepinac ktory mal krajnu polohu oznacenu "TAB" (== tablet)

rozhodne doporucujem, vyborna kompaktna prenosna zvukovka k ipadu, vyhoda je ze ide aj na baterky takze sa da v pripade potreby nahravat aj v terene...

charonme

Příspěvek od charonme » 25 zář 2013 15:56

teraz ked som akurat zistil ze iodock nevie sysex tak by ma velmi zaujimalo ktore midi interfejsy s ipadom sysex vedia ale dost blbo sa to gugli. Povodne som chcel vyskusat nieco ako esi midi mate 2 ale teraz mam z toho paranoju, myslel som totiz ze ked je raz nejaky primitivny usb->midi prevodnik tak uz je jedno ake data sa posielaju a ze to musi vediet vsetko, aj sysex :(

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 zář 2013 16:00

nie nie .. zdaleka nie vsetky midi kontrolery vedia sysexy .. netusim ci je nejaky dock pre ipad ktory vie sysexy ..

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 26 zář 2013 12:29

Dendy: ta ua22ex vie nabijat ipad, ked je napojena na 220V?

Odpovědět