MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 11:43

Jasan, nebudem to rozjizdet, me to stejne nebavi resit, kdo na cem dela, dyt je to suma fuk, dulezita je hudba a spravnej bluesman zahraje i na krabicku sirek... Spis by me zajimalo, jak jste kdo do fs1r proniknul, mate treba naky vlastni presety? Zkouseli jste do toho importovat zvuky z DX, popripade je porovnat, jak znej na obou syntakach?
Naposledy upravil(a) tankista dne 30 lis 2007 11:48, celkem upraveno 1 x.

dendy

Příspěvek od dendy » 30 lis 2007 11:48

jj tak tak

inak to porovnanie by aj mna zaujimalo zaujalo ma co pisal excom o tej makkosti zvukov.. totiz kamos co mi posielal nejake zvuky co natocil na FS1r tak boli nadherne tvrde kovove mimozemske jak z ineho vesmiru... po makkosti ani stopy ale samozrjeme znnelo to dost inak ako DX200 ..

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 11:52

Pry se da zvuku DX hodne priblizit, ale nelze udelat jen import, pac ten zvuk neni 1:1, je treba jeste nektere parametry poladit a trochu tomu pomoct, nevim ktere, ale je to pry vzdy stejna procedura. Holt to asi fs1r neimportuje na ten svuj engine nejlip, jak to jde...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 lis 2007 12:10

dendy : ono ten kovovy zvuk tam je, ale ja som skor myslel pady, stringy ktore sa krasne tahali.. EX produkuje dost vyrazny zvuk, by som ho prirovnal dost k agresivnemu, FS1r je krasne lahodiaci uchu ako Vangelisove tahave zvuky.. krasne sa prelinaju.. ta FS1r mam pocit ze je brutalne vsestranna a hlavne tie moznosti ked som zhliadol editor tak som padol na rit. mas tam 4 elementy a do kazdeho narves voice.. z mojho pohladu je to dokonala fabrika na tvorbu zvukov fakt s neobmedzenymi moznostami..

akurat ma zaujima ako sa tam laduje cislene povedzme hovorene slovo, black spominal ze dokaze zprocesovat vzorku hlasu a vygenerovat do algoritmu a ten potom prehrava podla nastaveni FM dany zvuk.. len ziadny vstup okrem MIDI IN tam nevidim :) jedine zeby cez nejaky externy editor a potom to poslat ako ciselne data do FS1r

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 12:34

S timhhle jsem jeste neblbnul, ale je fakt, ze by fs1r krome formantu mel zvladat i resyntezu. Ale nikdy jsem tam zadny zvukovy vzorek poslat nezkousel

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 30 lis 2007 12:41

tankista píše:S timhhle jsem jeste neblbnul, ale je fakt, ze by fs1r krome formantu mel zvladat i resyntezu. Ale nikdy jsem tam zadny zvukovy vzorek poslat nezkousel
praveze tam zvuk neposielas, ten zvuk z analyzujes a vytvori ti kvazi preset pre FM ktory to potom vie podla toho generovat.. aspon tak som to pochopil.. black spominal ze vocoder procesuje priamo zvukovu vzorku a na nu nabaluje, FS1r by mala vediet tuto vzorku z analyzovat a zapisat ako ciselne hodnoty ktore potom hodis do FS1r a tie uz len generuje tento zvuk popisany prave priamo syntezou, ziadny wav to nie je..
co je dost zaujimave a celkom ma to zaujima akym sposobom sa to riesi.. jedine co ma napada ze by mal existovat externy editor ktory zo zvukovej vzorky vyrata nastavenia a nasetuje FS1r tak ze podla tychto nastaveni uz generuje tento tento zvuk podobny tomu wavku z analizovaneho...

opravte ma niekto ak sa mylim alebo tu zcestne pisem blud :)

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 13:01

Tak jsem to trochu pohledal a melo by se to jmenovat "Fseqs Editor". Pry to Yamaha ma vyvinute, ale porad vaha, zda to zverejnit, protoze to neni uplne doladene a dal na tom jiz nedela... TAdy je o tom jedna diskuze:

http://www.ex5tech.com/ex5ubb_cgi/ultim ... 1&t=000001

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 13:03

kexik

Příspěvek od kexik » 30 lis 2007 13:04

EXCOM píše:
tankista píše:S timhhle jsem jeste neblbnul, ale je fakt, ze by fs1r krome formantu mel zvladat i resyntezu. Ale nikdy jsem tam zadny zvukovy vzorek poslat nezkousel
praveze tam zvuk neposielas, ten zvuk z analyzujes a vytvori ti kvazi preset pre FM ktory to potom vie podla toho generovat.. aspon tak som to pochopil.. black spominal ze vocoder procesuje priamo zvukovu vzorku a na nu nabaluje, FS1r by mala vediet tuto vzorku z analyzovat a zapisat ako ciselne hodnoty ktore potom hodis do FS1r a tie uz len generuje tento zvuk popisany prave priamo syntezou, ziadny wav to nie je..
co je dost zaujimave a celkom ma to zaujima akym sposobom sa to riesi.. jedine co ma napada ze by mal existovat externy editor ktory zo zvukovej vzorky vyrata nastavenia a nasetuje FS1r tak ze podla tychto nastaveni uz generuje tento tento zvuk podobny tomu wavku z analizovaneho...

wav su tiez len ciselne hodnoty... analyza za ucelom ziskania mensieho poctu ciselnych hodnot sa nazyva downsampling ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 30 lis 2007 13:05

tankista píše:Tady je fotka toho editoru:

http://www.soundonsound.com/sos/mar99/i ... irsw_2.gif
to vyzera na mac OS maximalne 7 a pol .)

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 13:08

kexik píše:
EXCOM píše:

wav su tiez len ciselne hodnoty... analyza za ucelom ziskania mensieho poctu ciselnych hodnot sa nazyva downsampling ;)
Ale tady jde o analyzu audio vzorku a jeho vyjadreni formantovou synthezou algoritmem, ktery pouziva fs1r. To je docela komplikovana zalezitost a asi to nenapise doma nekdo na kolene, kdo nezna vnitrni patentovany software toho synthu. Takze pokud to yamaha nepusti, tak jsou vsichni nahrany

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 13:25

Dalsi screenshot, tentokraz z Woken:

http://www.xs4all.nl/~niff/fs1r/fseqedi ... enshot.gif

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 13:26

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 13:28

Tak Yamaha to asi fakt nakonec nepustila, tohle je uzivatelska nahrazka... Asi nakej dabel to ma nasvedomi :-) Ale pry to maka temer identicky tomu, co puvodne yamaha rozpracovala

tankista

Příspěvek od tankista » 30 lis 2007 13:33

Odpovědět