MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 05 črc 2007 22:36

ECSON WALDES píše:Ja uz jsem psal uplne na zacatku threadu, strasne moc miluju Vanglelisova stara alba, soundtracky ze zacatku 80tejch let, (BLADE RUNNER, ANTARCTICA, THE BOUNTY), ale mam problem s jeho hudbou z prelomu osumdesatejch/devadesatejch let. Prijde mi ze se v ni Vangelis snazi prekrocit svuj stin z "analogovejch" alb (z tech co tolik mam rad), na kterejch ma velmi silnej nezamnitelnej rukopis. A pak taky z meho pohledu jako muj problem vnimam (pres mou profesni deformaci:)) ze nemuzu prekousnout zaplavu levnejch presetovejch synth zvuku z plastovejch ROM-Plerovejch syntaku jako KORG M1, Kurzweil K2000, Yamaha SY99 atd. Z thohoto obdobi mne ale docela jeste bavej pozdni alba: 1492, Oceanic a Voices, ale treba obdobi kolem alba The City jsem proste dodnes neprijal. To je promne uz jinej Vangelis. Ja mam moc rad toho staryho Vangelise kolem roku 1980-84. Miluju tu starou analogovou eru kde je vse postaveno na CS-80, Prophet-10, Yamaha GS1 a skvelym Roland VP330+ a dalsich analogovejch masinach

Obrázek
Obrázek
.
Jo presne, co by me zajimalo, nestve te nekdy jak se vsechno v hudebnim odvetvi digitalizuje a zni tak lacine? Mam slabost pro analogy a z digitalnich syntaku se mi libi akorat nejnovejsi Virus a emulace Mooga pro Pc.
Vsechno ostatni zni tak lacine, FM synthy taky moc nemusim moc mi to pripomina GM Midi a skoro nemuzu uverit kolik takove zarizeni s FM syntezou ktera dnes zni tak lacine kdysi stalo :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 06 črc 2007 09:22

Acid Punk píše:"Jo presne, co by me zajimalo, nestve te nekdy jak se vsechno v hudebnim odvetvi digitalizuje a zni tak lacine? Mam slabost pro analogy a z digitalnich syntaku se mi libi akorat nejnovejsi Virus a emulace Mooga pro Pc
Vsechno ostatni zni tak lacine, FM synthy taky moc nemusim moc mi to pripomina GM Midi a skoro nemuzu uverit kolik takove zarizeni s FM syntezou ktera dnes zni tak lacine kdysi stalo"
Tys asi viděl FM synthy hodně z dálky...a ještě na nějaké předpotopní zvukovce, což má k plnokrevné FM daleko jako klasická GM k živým nástrojům. FM syntéza je jedna z nejvíc variabilnějších a nejzajímavejších syntéz, co tu kdy byly vymyšleny... Např proti možnostem a zvuku jsou analogy hodně konzervativní a jejich rejstřík už poměrně vyčerpaný, což o FM nemůže říct nikdo v tomhle vesmíru. Nainstaluj si aspon FM7 naladuj tam nejaky presety z DX7 a pak si aspon v easy editu pokrut, abys vedel o cem mluvim
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

bassline

Příspěvek od bassline » 06 črc 2007 10:00

No zrovna tie DX7 presety v FM7 su teda nic moc, take klasicke piano/flute/brass nezazivne zvuky...

demsky

Příspěvek od demsky » 06 črc 2007 10:05

tu su moje stare patterny z DX200 :) na ukazku FM zazivo

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=5948
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 06 črc 2007 21:36

demsky píše:tu su moje stare patterny z DX200 :) na ukazku FM zazivo

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=5948
Chapu proc jsi ho prodal, vsechny zvuky zni tak nejak stejne, zahuhlane, zajimave jsou na tom basy, ty zni dobre, nikterak vyjimecne ale libi se mi, i kdyz ze bych si ho kvuli toho koupil... uvidim jestli neco podobneho umi nejake VST nebo VA.

http://uk.youtube.com/watch?v=w7KXu4Y2c ... ed&search=

Tohle video me dostalo, ozve se divny zvuk, ukaze se ze je to piano, ozve se jiny zvuk ktery je hodne podobny tomu prvnimu, ale zni mnohem hur, ukaze se ze je to bassline :)))

Opravdu mam problem brat FM syntezu vazne, zni porad stejne a spis tak nejak divne.

demsky

Příspěvek od demsky » 06 črc 2007 21:50

No je to otazka vkusu, ja sa teraz sustredujem skor na orchestralne veci ale FM som mal vzdy rad. Ked som napriklad prehnal niektore svoje ambientnejsie veci cez dobry chorus (napriklad DSP FX) tak to znelo nenapodobitelne.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 06 črc 2007 21:52

Oxyygen píše:Tys asi viděl FM synthy hodně z dálky...a ještě na nějaké předpotopní zvukovce, což má k plnokrevné FM daleko jako klasická GM k živým nástrojům. FM syntéza je jedna z nejvíc variabilnějších a nejzajímavejších syntéz, co tu kdy byly vymyšleny... Např proti možnostem a zvuku jsou analogy hodně konzervativní a jejich rejstřík už poměrně vyčerpaný, což o FM nemůže říct nikdo v tomhle vesmíru. Nainstaluj si aspon FM7 naladuj tam nejaky presety z DX7 a pak si aspon v easy editu pokrut, abys vedel o cem mluvim
Uznavam mas pravdu, FM synteza je zajimava, nabizi obrovske spektrum moznosti, mnohem vice moznosti generovani vysledneho zvuku, nez analogove synthy, je to skoro az k neuvereni jaka skala zvukovych barev a spekter se da pomoci FM syntezy vytvorit zvlaste zvonive zvuky.

Kdyz vsak odhlednu od fascinaci neomezenymi moznostmi, zustava stale stejny nicmoc zvuk na vystupu, a o zvuk mi jde u hudebnich nastroju predevsim.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 črc 2007 22:40

Acid : no jo .. ale skus zmiesat 10 analogov dokopy .. a 10 fm zvukov dokopy .. mozno budes mat iny nazor na fm syntezu ..

markuc

Příspěvek od markuc » 10 črc 2007 15:09

Je to asi opravdu otázka vkusu, vzhledem k mému věku předpokládám, že budu asi tak 2x starší, než Acid Punk, ale ty zvuky z DX200 od Demskyho jsou podle mě ABSOLUTNĚ super!!! Kloubouk dolů, Demsky !

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 10 črc 2007 16:14

Hm... a vis ze na tom asi neco bude?

Pro vas je FM asi symbolem neomezenych moznosti a kvality ktere v te dobe prinesly, pro nas (aspon co jsme se ve vzajemnem utvrzovani - "taky se ti zda ze to zni strasne/jo zni to divne" - v kolektivu zhodli) je FM spis symbolem nekvalitnich ledovych zvuku z te nejlacinejsi samohrajky kterou nikdo nechce pouzivat ani kdyby musel.

Coz by mohlo menit i pohled na samotne zvuky FM syntezy :)

Jinak si to totiz vysvetlit nedokazu zni strasne :)

Vim, ze bracha v kapele s tim ted mel problem, ze vzali klavesaka a ocekavali ze to bude super do zvuku, klavesista se hodi pro pekny rockovy sound, podbarvovani tracku, klavesy davaji i na koncertech potrebnou stavu, jenze klavesak si donesl svuj FM nastroj se zvuky ktere zni strasne, a ted je problem ho vyhodit.. protoze mu to nikdo nechce rict, ze ta jeho samohrajka byt za 30 tisic, byt je to nejdrazsi nastroj v kapele, bohuzel zni otresne a kazi zvuk cele kapely, tak at uz nechodi.

rastis

Příspěvek od rastis » 10 črc 2007 16:22

Acid Punk - meles tu dokopy odlisne veci - FM syntezu a samohrajky... To sa potom neda brat vazne, co chces povedat...

bassline

Příspěvek od bassline » 10 črc 2007 16:27

DX200 je super nastroj, lezie z toho strasne mnozstvo zaujimavych zvukov...

markuc

Příspěvek od markuc » 10 črc 2007 16:32

To není tak úplně můj postoj, myslím si, že nástroj má smysl hodnotit až s odstupem na základě toho, co za muziku na něm vzniklo a kdo všechno jej používal. Tady můžeš namítnout, že tenkrát stejně nic jinýho nebylo a na každou novinku se čekalo jako na smilování-ano, něco na tom je. Ale troufám si tvrdit, že na žádný ze současných nástrojů už nebude zahráno a nahráno tolik solidní muziky, jako na tyhle dinosaury. Taky se jednalo o jedny z prvních ryze digitálních nástrojů a mě se zvuk analogů už dávno dost oposlouchal a nic na tom nezmění ani jejich současná renezance. V každým případě jsem rád, že se tady střetnou i názory více generací a je to pro mě zajímavý. Klávesista z tvojí historky si asi bude muset chudák koupit Korga nebo ještě hůře Rolanda :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 črc 2007 17:22

Acid zjavne nic nepochopil .. no ale naco hrach na stenu hadzat ..

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 10 črc 2007 17:44

rastis píše:Acid Punk - meles tu dokopy odlisne veci - FM syntezu a samohrajky... To sa potom neda brat vazne, co chces povedat...
Ale ja uz v predeslem prispevku psal, ze mam podstatny problem (a nejsem sam) brat FM syntezu vazne :-)

Samohrajka, FM synth, nekdy to splyva, predevsim zvukove, mit rom vzorky udelane z FM syntezy, nebo FM syntezator ktery si muzu nastavit jak chci a vysledny zvuk je stejny jako maji ty nejlacnejsi casia se vzorky :)

Opravdu se smichu neubranim :)

Odpovědět