Arturia MiniBrute

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
pan mozku

Arturia MiniBrute

Příspěvek od pan mozku » 18 led 2012 20:35

jak nemam rad SW od Arturie, tak jsem celkem zvedavej na jejich HW :)

dendy
Vybavení

Re: Arturia MiniBrute

Příspěvek od dendy » 18 led 2012 22:29

this video is private. sorry about that.

pan mozku

Příspěvek od pan mozku » 18 led 2012 22:56

ja to videl:D az to bude zitraa ofiko, tak mozna taky zmenite nazor na arturii... http://www.amazona.de/index.php?page=26 ... le_id=3824#

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 led 2012 23:04

nak je to sranda zacat zo SW emulaciami.. pokracovat cez HW VA .. a potom prist s real analogom.. som zvedavy, podla fotiek vyzera ze to bude priama konkurencia pre DSI Mopho Keyboard

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 19 led 2012 00:50

to je vcelku sympaticke

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 20 led 2012 12:11

ahoj, videa na youtube už jednou...
cena asi kolem 13t. Kc...jasná konkurence pro mopho klávesovou verzi
trochu si nejsem jistý těma knobama a faderama, nepůsobí na vás nějak levně, druholigově?

zvuk: těším se až si to poslechnu doma na monitory.

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 20 led 2012 14:18

pripomina mi to starou SH101? nebo jsem magor? :D

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 24 led 2012 21:14

No, poslechl jsem si demáčky a vypadá to sympaticky, hlavně BP a SAW animátor... uvidíme reálný pocit, ale tuhle snahu bych nákupem podpořil;)

qwerty

Příspěvek od qwerty » 08 srp 2012 20:29

Čau,
nemáte už někdo osobní zkušenosti?
http://www.soundcloud.com/q-rty
Mackie Onyx Blackbird, RME Babyface, Mackie HR824, Access Virus TI, Akai APC 40

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 09 srp 2012 10:48

taky by mě zajímalo..

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 20 led 2013 12:23

Minibrute je doma a veliká chvála, pěkně postavený, pevný, festový, hodně zajímavý možnosti. Je to takovej drzej mrňous. Nejvíc mě baví zatím vlnový przniče a lfo řízený arpeggiatorem, vytváří to skvělý rytmický linky. Filtr je fajn, trochu polivoks/ms20 like. Zarazilo mě, že to nemá dynamiku a přitom je tam aftertouch.

abuse

Příspěvek od abuse » 13 úno 2013 09:50

tak som si iba isiel vyskusat, ale musel som kupit :D
je to ovela lepsie nez slubuju ukazky na webe. prve dojmy: velmi dobre spracovanie, akurat envelope amount knob ma velmi maly odpor v porovnani s otatnymi knobmi...zaujimave je ze aj na kuse vystavenom v obchode to tak bolo, a na mojom priamo z krabice je to uplne rovneke, ten isty knob.
fadery na envelope su velmi citlive, v podstate attack sa da rozumne regulovat len na prvych 5mm odspodu (aj pri switchi nastavenom na fast envelope).
aftertouch je tiez velmi citlivy, aj pri malom pritlaku som takmer hned na max. treba s tym narabat jemne. keyboard feel taky pruzinkovy ale da sa.

a to je tak vsetko k comu mam vyhrady

extremne adiktivny synth. fun factor 100 %. prakticky po kazdom kruteni vznikol pouzitelny zvuk. najvacsia sila je v kombinacii lfo a arpegiatoru, moznost syncovat s externym clockom je fantazia. krasne polyrytmicke pulzovanie sa da dosiahnut, grooooovy. zvuk vie byt skaredo drsny aj temny a melancholicky, z mixu netrci ale presadi sa dostatocne. ked porovnam s dalsimi novymi analogmi ktore som mal alebo mam (evolver, tetra) tento je najblizsi mojmu naturelu. evo je super ale obcas trochu harsh (stale ho mam ale kvoli mojej vnutornej politike "jeden pride-jeden musi prec" ho zrejme budem predavat), tetra ma nechytila (aj ked je to rozhodne dobry synth).

zvazoval som medzi subphatty (ktory ma fascinuje designom) a minibrute... odkedy som predal SE-1, postradam moogish farbu, v hre zostava este minitaur ...takze priblizne v cene subphatty sa da kupit vrazedne kombo minibrute/minitaur

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 14 úno 2013 10:24

Tak jsem taky testoval. POznatky:

- krásnej filtr, ale pouze pokud se použije rezonance, aby začal barvit, bez rezonance je hodně bez ksichtu, s rezonancí hezky barví v celém rozsahu, samotné oscilátory trochu sterilní (ve srovnání s VCO based nástroji samozřejmě, oproti VA je to jinde)
- metalizer je fajn, trochu mi vadí společná modulace pro PWM a metalizer, ale rozhodně chytrá věc, která částečně nahrazuje chybějící druhý OSC
- PWM na čtverci mě trochu nesedla
- supersaw jsem úplně nepochopil resp. jsem čekal trochu dramatičtější výsledky, ale není to špatné, alespoň něco se s tou pilou dá dělat
- synchronizace arpeggiatoru a LFO fajn, rychlé LFO taky super
- fadery na obálkách mám podobný dojem jako abuse
- proč to nemá velocity taky nachápu
- suboscilátor hraje hezky ve variantě sqr i sin a dodává tomu "spodek" resp. ve variantě sqr příjemně dodá harmonické
- při použití všech vln má smysl mít mix tak na 50% neb všechno výše se sleje, navíc některé vlnové průběhy mají tendenci "přetlouct/sfázovat se" v mixu a udělat divnou kouli. Je to hodně o jemném dolaďování úrovně hlasitosti, trpí tím výrazně víc než třeba Juna nebo SH-101, které mají podobný princip míchání vln.
- zpracování docela pěkné, jenom mám trochu strach o fadery a jejich životnost, nepřišly mi zrovna bytelné, klaviatura velmi hratelná
- CV rozhraní skvělé pro každého kdo koketuje s modulárem
- ve výsledku po asi 30 minutách kroucení mi přišlo, že to trpí tím čím všechny moderní analogy tj. příliš "uhlazený a srovnaný" zvuk (v tomto případě o něco míň než DSI Mopho přijde mi), který maskuje ten zajímavý a trochu netradiční filtr (bez něj by to byla nuda)
- ... nicméně za ty prachy skvělá věc, byť pro mě asi nemá moc význam (alespoň do doby než vyrobí něco většího se dvěma oscilátory, sync aspol.), při té ceně by mě dost zajímaly výrobní náklady.
- těším se na srovnání s MS-20 mini
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět