Čím nahradit starého Tritona LE 61?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

Však já M3 zmiňoval už dříve, ale moc ohlasů se mi nedostalo, třeba jak si stojí s modernějšími nástroji jako třeba právě Krome (zcela chápu, že Krome je proti proti M3 jiná, low end kategorie, jde mi o praktické srovnání uživatelů, zvuky atd)

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Tam jde o mechaniku, Krome není díky absenci aftertouch srovnatelný s profi nástroji jako je M3

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od PMC »

Já mám doma to Casio a místo Krome mám Kronose. To Casio hraje hezky, mechanika dobrá, ale dost obtížně se nastavuje, má malinký negrafický displej. Takže pro nastavení je potřeba mít počítač, což je takové těžkpádné. Ve výsledku to znamená, že se používá jen tovární nastavení a nějaké hraní si se zvuky je mimo. U krome to bude naopak, nakolik znám Korg produkty (Kronos i Pa600 jsou v tomto fantastické). Aftertouch bych nepřeceňoval, Kronos ho má a je tak tvrdý (u 88, jinde nevím), že jako by tam ani nebyl. Kdyby mělo jít hlavně o kvalitní levnou mechaniku a zvuků stačilo jen pár zvuků, pak by se ještě neměl přehlížet Korg D1.

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

díky za věcný příspěvek a zkušenost. Nakonec jsem se rozhodl právě pro Krome, tak uvidím, jak poslouží.
Docela mě zaujal někým zmíněný Kurz sp6, když se třeba objeví na bazaru, minimálně vyzkouším.

Uživatelský avatar
sven
Příspěvky: 28
Registrován: 19 zář 2019 21:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od sven »

Dobra volba. Krome je vyborna masina a myslim, ze nebudes lutovat.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Myslím, že budeš spokojen. Na Youtube existuje srovnání bank Krome a SP6, je to o preferencích

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od PMC »

Divím se, že v dnešní době není volba banky čistě softwarová záležitost. Pro uživatele by to bylo pohodlnější a pro výrobce by z toho koukal další zisk. Obzvláště se tomu divím u zařízení, které má bohaté možnosti nastavení zvuku.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od ZFarkas »

hmm procetl jsem to cely a nemuzu se zbavit dojmu, ze 90% vas vubec nerozlisuje zda nastroj ma celkove profesionalni kvalitu zvuku, co proste prijdes kamkoliv, zapnes do cehokoliv a porad to hraje stejne na profi urovni, a nebo zda nastroj ma levny DAC prevodnik a FX a interni zpracovani a hraje mozna ok pres stereo sluchatka á capella doma, ale je uplne k nicemu live s kapelou nebo pres mono monitor apod., tedy ze je to spise cinska childrentoys nez profesionalni hudebni nastroj. Ted neresim zda ten nebo onen umi jaky konkretni imitace ale celkovou kvalitu co z toho leze ven.

Takze Kronos mel predchudce M3, Fantom mel XP30, Motif mel SY99, apod. Kdo nemuze investovat do novych tak predchozi top modely jsou dnes za bazarovou cenu cca tech novych suntu, tak nechapu o cem je pozreba premyslet.. Chces tisic zvuku i rytmu a efektu a klavesnici jako z hrackarstvi tak si kup treba VR09, FA... LE... Krome... Chces profi zvuk bez kompromisu konkurenceschopny klidne k akustickym dechum a vintage kytare pres pure celolampu? Kup si za 20t Korga M3... nebo z novych Dexibell Vivo S1 - kvalita neskutecna, jak to hraje stejne dobre pres cokoliv - pres celolampovy kombo stejne dobre jako pres mono stagemonitor nebo stereo highend Bose system - poprve co mi digital zvukove bez kompromisu dovoluje hrat a vyuzivat kazdou nuanci ve stylu hry a dynamice jako orig analog :idea:

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

A já s tebou v podstatě souhlasím, akorát že bazarové Krome - 12k, bazarova M3 - 22-25k. Takže to není za stejnou cenu ani přibližně. Pak můžeme diskutovat dal, jestli ten rozdíl v ceně je nebo není vyvážen zvukem,ale to je pak trochu jiná diskuze.
Dexibell se mi líbí, ale stojí skoro 3x tolik co bazarovej Krome.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od PMC »

Já jsem technický typ, takže mě tyhle magické řeči o zvuku vždy vyvolávají úsměv na tváři.

Jen tak pro představu, čím se dle tebe Krome a Kronos liší v kvalitě DAC a jak se to projevuje fyzikálně v samotném zvuku. Bude to detekovatelné na spektrogramu?

markuc

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od markuc »

Taky by mě zajímalo, kde mají ty Zdenovy slohový práce jakejkoli technickej základ ...

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

Každopádně prodejce mě napsal, že bohužel Krome začal záhadné stavkovat těsně před odesláním, takže z obchodu sešlo...zacinam vybírat znova :) :). No, budu sledovat bazary, uvidím, co se objeví. Kdybyste měl někdo na prodej Krome, ale třeba i pc3LE, nebo Sp4-7,dejte vědět ;)

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Budiž ti tato zkušenost varováním. Připlať si do tý M3

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od PMC »

To se může stát u každého nástroje.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od PMC »

Placka píše:
08 lis 2019 22:02
Každopádně prodejce mě napsal, že bohužel Krome začal záhadné stavkovat těsně před odesláním, takže z obchodu sešlo...zacinam vybírat znova :) :). No, budu sledovat bazary, uvidím, co se objeví. Kdybyste měl někdo na prodej Krome, ale třeba i pc3LE, nebo Sp4-7,dejte vědět ;)
Aspoň můžeš lépe ujasnit, co vlastně potřebuješ. Potřebuješ workstation, stage piano nebo dokonce arranger? Co všechno s tím chceš dělat?

Odpovědět